کد خبر: ۹۶۶۷۴
زمان انتشار: ۲۱:۳۰     ۱۱ آذر ۱۳۹۱
روزنامه واشنگتن پست آمریکا نوشت خانم سوزان رایس نماینده آمریکا در سازمان ملل و یکی از نامزدهای احتمالی برای کسب عنوان وزیر امور خارجه آمریکا در کابینه دوم اوباما ، در شرکت های طرف معامله با ایران سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش 598 به نقل از عصر ایران، بر اساس گزارش این روزنامه آمریکایی خانم رایس و همسرش حدود 100 هزار دلار در شرکت " رویال داچ شل" سهام دارند که تا اوایل سال 2012 یکی از خریداران عمده نفت ایران بود .شرکت رویال داچ شل پس از دور جدید تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه صنایع نفت و گاز و بانک و بیمه ایران مرادوات نفتی خود با ایران را قطع کرد.

همچنین رایس و همسرش رقمی بین 15 تا 50 هزار دلار در شرکت نفتی " انی " ایتالیا سهام دارند.شرکت انی ایتالیا نیز یکی ازخریداران عمده نفت ایران بود که اعلام کرده است معاملات نفتی خود با ایران را قطع کرده اما این شرکت رقمی حدود1 میلیارد دلار بابت خرید نفت ایران در گذشته به ایران بدهکار است که تحریم های مالی و بانکی آمریکا و اتحادیه اروپا مانع پرداخت این بدهی شرکت به ایران شده است.سوزان رایس در کنار همسرش


خانم رایس هفته گذشته به منظور توضیح درباره حادثه حمله به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی در ماه سپتامبر گذشته که منجر به مرگ سفیر آمریکا در لیبی شد، به سنا رفت و با چند تن از سناتورهای ارشد از جمله جان مک کین گفتگو کرد.

سناتورها پس از این دیدار اعلام کردند که نه تنها ابهامات شان درباره حادثه حمله به کنسولگری در شهر بنغازی کاهش نیافته ، بلکه ابهامات آنها با توضیحات خانم رایس بیشتر نیز شده است.

عملکرد سوزان رایس در دوره 4 سال گذشته که نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل بوده مورد انتقادات شدید بوده است . بسیاری از منتقدان جمهوریخواه و حتی دموکرات وی را بی تحرکی و اتخاذ مواضع انفعالی متهم می کنند.

از نظر بسیاری از ناظران خانم رایس شانس اندکی برای احراز سمت وزارت خارجه آمریکا دارد چرا که منتقدانی جدی در سنای آمریکا دارد . طبق قوانین آمریکا سنای این کشور باید وزرای کابینه را مورد تایید قرار دهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها