کد خبر: ۹۶۶۸۲
زمان انتشار: ۲۰:۱۵     ۱۱ آذر ۱۳۹۱
سرمربی استقلال گفت: به آدم‌های چیپ توجهی نمی‌کنم، چون آنها کوچک هستند.

به گزارش 598 به نقل از خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین امروز استقلال در مورد هواداران تیمش گفت: هواداران در همه جای دنیا هوادار هستند اما تفاوت تماشاگران ما با سایر هواداران این است که وقتی استقلال در شیراز بازی می‌کند نیمی از ورزشگاه طرفدار استقلال هستند اما در سایر کشورها مثلاً آلمان وقتی بایرن‌مونیخ به لورکوزن می‌رود هواداران از مونیخ به این شهر می‌روند و اینگونه نیست که در همان شهر هم بایرن‌مونیخ هوادار داشته باشد.

وی ادامه داد: هواداران در ایران عاشق هستند زیرا از کار و زندگیشان می‌زنند و تیم را حمایت می‌کنند به آنها نمی‌توان طرفدار گفت، آنها عاشق هستند. وقتی هم تیم بازنده می‌شود ناراحت می‌شوند و حتی این ناراحتی را به خانه هم منتقل می‌کنند. گاهی اوقات ممکن است از قلعه‌نویی هم انتقاد کنند.

سرمربی استقلال در مورد اینکه یک خاطره شیرین از تیم ملی بگوید، گفت: زمانی در مقدماتی جام جهانی در قطر با ژاپن بازی می‌کردیم که در همان بازی پسرم به دنیا آمد و این خاطره خوبی بود که در ذهنم ماند.

وی در مورد خاطره بدش از تیم ملی گفت: آقایان بی‌معرفتی کردند، من در بدترین شرایط تیم را تحویل گرفتم، گفتم می‌خواهم با استقلال به آسیا بروم اما گفتند تیم ملی را تحویل بگیر و اگر از این گروه صعود کنید می‌توانید با تیم ملی به جام جهانی بروید. من برنامه سه ساله و چشم‌انداز سه ساله برای تیم ملی داشتم، می‌خواستم خون تازه‌ای به تیم ملی تزریق کنم و این کار را کم‌کم می‌خواستم انجام بدهم تا تیم ملی لطمه نخورد، همانطور که مثلاً در منچستر وقتی رونالدو می‌خواهد برود، نانی و والنسیا را به تیم تزریق می‌کنند تا منچستر ضربه نخورد. برخی آقایان در نهایت از من حلالیت طلبیدند.

وی ادامه داد: آقایان بر سر من معامله کردند و گفتند قلعه‌نویی را کنار بگذارید تا اساسنامه فدراسیون را تصویب کنیم و این کار را هم انجام دادند.

سرمربی استقلال با اشاره به نتایج تیم ملی در زمان خودش گفت: یک سال در تیم ملی بودم و آمار خوبی داشتیم در رده‌بندی در آسیا اول بودیم اما یک ماه قبل از سفر به مالزی قراردادمان تمام شد و به خاطر مردم و هواداران چیزی نگفتیم. منتی هم بر سر هواداران نمی‌گذارم، هر کاری برای آنها انجام دهیم، کم است.

قلعه‌نویی تصریح کرد: زمانی فی‌البداهه می‌گویند بیا چهار بازی در تیم‌ملی سرمربی باش و بعد قرارداد ببند اما ما با تیم ملی بودیم و قراردادمان تمام شده بود، بعد از بازگشت هم مطبوعات به من حمله کردند و 300 مقاله علیه من نوشتند. ده دوازده برنامه مستند هم ساخته شد که یکی محاکمه تلویزیونی بود، در فراکسیون ورزش هم محاکمه شدیم آن هم به خاطر اینکه فقط به خاطر مردم کار کردیم.

وی افزود: من به خاطر وطنم کار کردم اما برخی آدم‌های چیپ حرف‌هایی زدند. من به آنها توجه‌ای نمی‌کنم زیرا این آدم‌های چیپ فکرشان کوتاه است و خودشان هم آدم‌های کوچکی هستند.

سرمربی استقلال تصریح کرد: اکنون 1+3 سهمیه گرفته‌ایم که در هر سه تیم اول من کار کرده‌ام و هرجا رفته‌ام آینده‌نگری کرده‌ام اما اگر مربی خارجی به جای من بود و این کارها را می‌کرد قلم به دستان مزدور 300 مقاله به نفعش می‌نوشتند ولی اکنون هیچ‌کس نمی‌گوید قلعه‌نویی پرامتیازترین مربی دهه آسیاست. اگر کسی دیگری جای من بود مجسمه‌اش را می‌ساختند، ولی وقتی تیم را عوض می‌کنی هوادار حساسیت به خرج می‌دهد. البته مردم و مسئولان اصفهان به من محبت کرده‌اند و این نشان می‌دهد که باشگاه سپاهان یک باشگاه فرهنگی است که از زمان خودش جلوتر است.

قلعه‌نویی در مورد برنامه 90 گفت: 90 نیاز فوتبال ماست، فردوسی‌پور نوآوری و اطلاعات خوبی دارد، برخی آدم ها مشهور می‌شوند ولی فردوسی‌پور محبوب و سالم است اما در برنامه‌اش جنجال‌سازی می‌کند و قداست‌ها را از بین می‌برد. دوست دارد آدم ها را رو در روی یکدیگر قرار دهد و وزن آدم ها را در نظر نمی‌گیرد. بارها به خودش هم گفته‌ام دو مربی را به جان هم نیانداز، این مسائل مشکلی از فوتبال ما حل نمی‌کند، ما در کشورمان مشکلات اقتصادی و فرهنگی داریم، مشکلات هنری و درمانی هم داریم و در این هشت سال این مشکلات بیشتر شده است، رو در رو قرار دادن آدم ها کار درستی نیست، فوتبال ما به 90 نیاز دارد اما دوستی به شوخی می‌گفت، اگر کشتی هم برنامه‌ای مثل 90 داشت این مقام‌ها را به دست نمی‌آورد.

سرمربی استقلال در مورد آینده فوتبال ایران گفت: نمی‌توان آینده‌ای برای آن ترسیم کرد، زیرا برنامه‌ریزی نداریم، یکسری آدم بر اساس یکسری سیاست‌ها نه بر اساس قابلیت‌ها می‌آیند و مدیر می‌شوند بدون آنکه در فوتبال عقبه و سابقه‌ای داشته باشند. فقط به خاطر اینکه با فلان مسئول دوست هستند مدیر می‌شوند. هاشمی‌‌طبا را از توسعه صادرات آورده‌اند، ورزش آنقدر ارزش داشت که توسعه را فدای ورزش کردند. او بعد از چند سال به مسائل ورزش اشراف پیدا کرد و سپس رفت. اگر مدیران ما ثبات نداشته باشند ضربه می‌خوریم، برای آنکه پیشرفت کنیم باید اهل فن داشته باشیم.

وی افزود: 16-15 نفر به طور خودجوش تیم ملی را تشکیل می‌دهند و پس از آنکه می‌روند تیم ملی دچار خلأ می‌شوند. کفاشیان در 5سال دوبار عنوان برترین فدراسیون فوتبال ایران را به دست آورده است اما این مسئله نباید باعث شود ضعف‌های فدراسیون را نبینیم، باید واقعیت‌ها را ببینیم،‌واقعیت این است که ده سال از همه عقب‌تر هستیم و اکنون افغانستان هم در سخت‌افزار و نرم‌افزار به ما نزدیک می‌شود، باید فوتبال به دست اهل فنش باشد و از این حالت خارج شود. همین که به عنوان فدراسیون برتر انتخاب شدیم خوب است. AFC آدم ها را بی خود انتخاب نمی‌‌کند، ما دوبار بر اساس معیارها و شاخص‌ها بهترین فدراسیون شده‌ایم، تیم‌های پایه ما به جام جهانی رفته‌اند اما در فوتبال بزرگسالان ضعف‌هایی داریم و نگاهمان احساسی و عاطفی است به همین خاطر پیشرفت نمی‌کنیم.

قلعه‌نویی تصریح کرد: شاید برخی از این حرفم ناراحت شوند اما آدم های سیاسی برخی آدم ها را خرج خودشان کرده‌اند، دایی سرمایه فوتبال ماست و آن را سوزاندند،‌اگر قطر چنین سرمایه‌ای داشت از آن بهترین استفاده را می‌کرد، اما علیه دایی شعار سر داده شد تا او مقصر شود.

سرمربی استقلال در مورد بازی با داماش و مصدومات تیمش گفت: 5-4بازیکن مصدوم داریم که بعید می‌دانم به بازی برسند و مثل قبل باید با 13-14 بازیکن به رشت برویم. داماش تیم بسیار خوبی است که فوتبال را با لایه‌های دفاعی بازی می‌کند و چشم به ضد حمله دارد، بازی سختی داریم مخصوصاً اینکه باید روی چمن مصنوعی بازی کنیم، به همین خاطر امروز روی چمن مصنوعی تمرین می‌کنیم.

وی در مورد تعطیلات نیم‌فصل گفت: تعطیل نمی‌کنیم و بعد از دو روز استراحت تمرینات را از سر می‌گیریم. می‌خواهیم در نیم‌فصل یارگیری کنیم و در برخی پست‌ها تقویت شویم، باید ببینیم تیم مدیریتی می‌تواند مسائل مد نظر کادر فنی را در نیم‌فصل انجام دهد تا نیم‌فصل دوم فوتبال بهتری بازی کنیم. ما اکنون در هر بازی دو گل می‌زنیم و آمارهایی که آنالیزورها می‌دهند خوب است البته با استقلال مد نظر قلعه‌نویی فاصله داریم.

وی ادامه داد: همه تیم‌ها رقیب ما هستند در نیم‌فصل دوم برخی تیم‌ها برای سقوط نکردن می‌جنگند و برخی در کورس قهرمانی قرار دارند. استقلال، سپاهان، فولاد، تراکتورسازی در کورس هستند البته پرسپولیس را هم نباید دست‌کم گرفت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها