کد خبر: ۹۷۸۵۱
زمان انتشار: ۱۰:۳۲     ۱۶ آذر ۱۳۹۱
مردم بحرین فردا جمعه با آمدن به خیابان‌ها و برپایی تظاهرات اعتراض آمیز خواهان برقراری آزادی و دموکراسی و قصاص قاتلان شهدای انقلاب این کشور می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های بحرینی، گروه‌ها و احزاب مخالف در بحرین از مردم خواستند تا روز جمعه تظاهراتی را برای درخواست جهت برقراری آزادی و دموکراسی و قصاص قاتلان شهدا برگزار کنند.

مسئولان گروه‌ها و احزاب مخالف در بحرین در کنفرانس مطبوعاتی خود در شهر منامه تاکید کردند که برای انجام حق خود در برگزاری تظاهرات به خیابان‌ها خواهند آمد.

این مسئولان همچنین جلوگیری رژیم آل خلیفه از برگزاری تظاهرات را تصمیمی غیرقانونی دانستند و اعلام کردند که رهبران مخالف و جمعیت‌های سیاسی در این تظاهرات شرکت خواهند کرد.

احزاب و گروه‌های مخالف در بحرین همچنین تهدید صریح وزارت کشور علیه مخالفان را در صورت اصرار بر برگزاری تظاهرات محکوم کردند.

این احزاب و گروه‌های مخالف بار دیگر بر مخالفت خود با مصادره حقوق، نبود آزادی و حمله نیروهای رژیم آل خلیفه به مناطق و یورش به خانه‌ها و هتک حرمت مردم تاکید کردند.

بحرین از بیش از یک سال و نیم پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله  اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها