کد خبر: ۹۸۹۶۲
زمان انتشار: ۰۹:۵۸     ۲۱ آذر ۱۳۹۱
روزشمار ایام فتنه-۲۱ آذر
آیت‌الله نوری‌همدانی همزمان با تجمع اعتراض آمیز اساتید، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور، شعارهایی همچون «خامنه‌ای کوثر است، دشمن او ابتر است» سر دادند.

* فارس: آیت‌الله نوری‌همدانی همزمان با تجمع اعتراض آمیز اساتید، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور، شعارهایی همچون «خامنه‌ای کوثر است، دشمن او ابتر است» سر دادند.

*رسا: آیت‌الله‌ مکارم شیرازی در آغاز درس خارج خود در مسجد اعظم قم با تاکید بر اینکه تمام وفاداران به انقلاب باید هتک حرمت به ساحت مقدس امام خمینی (ره) را محکوم کنند، گفت: «هتک حرمت نسبت به ساحت مقدس امام‌ (ره) و رهبر انقلاب، اهانت به تمام ارزش‌های انقلاب و اهانت به تمام ملت ایران است»

* علی دارابی قائم مقام سازمان صدا و سیما خطاب به حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) که اهانت به ساحت امام را دروغ مسلم و بین دانسته بود نامه سرگشاده ای نوشت و از کم کاری این موسسه در دفاع از آرمان های امام انتقاد کرد. وی در قسمتی از این نامه خطاب به انصاری تاکید کرد: «آگاه باشید که متأسفانه این حادثه واقعی است و با کمال تأسف بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی بیگانه تصاویر و گزارش‌های مشروح‌تری را در این خصوص با آب و تاب پخش کرده‌اند»

* رسا: سید احمد خاتمی در آغاز درس خارج خود با طرح این سئوال که فلسفه وجودی موسسه عریض و طویل حفظ و نشر آثار امام چیست، از عملکرد جناحی این موسسه در حوادث بعد از انتخابات به شدت انتقاد کرد و گفت: «بنده از آقای سید حسن خمینی به جد می‌خواهم که نا همراهان با امام را از این موسسه تصفیه کند»

* خبرنامه دانشجویان ایران: دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌های کشور از جمله شریف، آزاد واحد علوم و تحقیقات، تربیت معلم، پردیس قم دانشگاه تهران و ... در اعتراض به اهانت‌های صورت گرفته به رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) تجمع کرده و تعدادی از دانشجویان دیگر دانشگاه های کشور از جمله تهران، علامه طباطبایی و اصفهان دانشگاه های خود را سیاه پوش کرده و یا با لباس سیاه در دانشگاه حضور یافتند.

* فارس: طلاب و اساتید حوزه‌های سراسر تهران در اعتراض به اهانت اغتشاشگران به ساحت بنیانگذار کبیر انقلاب در مدرسه مروی تجمع کردند و تعدادی از آنها نیز با تجمع در مقابل ساختمان قوه قضائیه خواهان برخورد با عوامل اصلی اغتشاشات شدند. همزمان طلاب، فضلا و استادان حوزه علمیه قم نیز در مدرسه فیضیه این شهر تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.

* بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در بیانیه‌ای با اشاره به حوادث اخیر دانشگاه تهران، اعلام کرد: «انجمن به اصطلاح اسلامی دانشگاه تهران در صدر این وقایع تلخ در هفته گذشته بوده است.» در ادامه این بیانیه ضمن اشاره به حوادث هفته قبل این دانشگاه آمده است: «مشخص نیست حامیان منطق و جامعه مدنی چرا در برابر چشمان هزاران دانشجو اسپری گاز فلفل را بر صورت دیگر دانشجویان خالی می‌کردند و با شکستن شیشه‌های طبقه دوم دانشکده فنی و پرتاب صندلی بر صورت دیگر دانشجویان، در پی وصول به کدام هدف خود بودند؟! دموکراسی؟ جامعه چندصدایی؟ تحمل صدای مخالف؟ یا جمهوری ایرانی!؟»

منبع: کتاب 8 ماه نبرد مقدس

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها