کد خبر: ۹۹۰۳۴
زمان انتشار: ۱۱:۲۲     ۲۱ آذر ۱۳۹۱
رئیس ستاد انتخابات کشور در جریان بررسی ماده مربوط به تشکیل هیئت اجرایی مرکزی انتخابات در مجلس گفت: باید مشخص شود آیا به دنبال حذف وظایف وزارت کشور هستیم یا اصلاح قانون انتخابات؟!

به گزارش 598 به نقل از فارس، سید‌صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور در سخنانی به عنوان نماینده دولت در جریان بررسی ماده مربوط به تشکیل هیئت اجرایی مرکزی انتخابات در مجلس گفت: در صدر ماده 31 گفته شده که وزیر کشور مسئول برگزاری انتخابات است اما در این تبصره مسئولیت ستاد انتخابات کشور به هیئت اجرایی مرکزی انتخابات واگذار شده است.

وی افزود: باید مشخص شود که آیا به دنبال حذف وظایف وزارت کشور هستیم یا اصلاح قانون انتخابات؟!

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: اگر واقعا مجلس به این نتیجه می‌رسد که دستگاه دیگری انتخابات را بهتر برگزار می‌کند، ما این وظیفه را به آن دستگاه واگذار می‌کنیم اما خدا می‌داند که این کار با شکست مواجه می‌شود و این روش در واقع شرکت سهامی می‌شود.

وی همچنین در بخش دیگری از بررسی این ماده که تائید نتیجه نهایی را بر عهده هیئت اجرایی مرکزی می‌گذاشت، گفت: در عصر روز برگزاری انتخابات، توسط برخی اشخاص گمانه‌زنی‌هایی صورت می‌گیرد که قابل کنترل هم نیستند و گاهی خود داوطلبان مصاحبه مطبوعاتی انجام می‌دهند و اظهارنظر می‌کنند.

وی افزود: در پایان شمارش آراء ستادهای داوطلبان اصلا تعطیل نمی‌شود و آنان منتظر اعلام نتیجه انتخابات هستند و باید بگویم وقتی وزیر کشور نتیجه انتخابات را اعلام می‌کند، نتیجه اولیه‌ است و تأیید نهایی آن بر عهده شورای نگهبان است.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: ما که نمی‌توانیم هیئت اجرایی فرمایشی تشکیل دهیم، باید از سلایق مختلف در این هیئت حضور داشته باشند اما اگر 3 یا 4 نفر از اعضای این هیئت با یکدیگر توافق کنند و رأی ندهند و نتیجه انتخابات را تأیید نکنند، آن زمان چه کاری باید انجام دهیم؟ اجرا با مشکل مواجه خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها