کد خبر: ۹۹۰۹۵
زمان انتشار: ۱۳:۳۲     ۲۱ آذر ۱۳۹۱
به گزارش پایگاه 598، نیک آهنگ كاريكاتوريست فراري نشريات زنجيره اي پيش از اين اعلام كرده بود كه به درخواست مهدي هاشمي، براي وي روزنامه نگاران اجاره اي معرفي كرده است. این ضد انقلاب فراری در جدیدترین اظهاراتش البته پس از اختلاف با مهدي هاشمي در مصاحبه ویدیویی با فردی به نام "جهانشاه جاويد" اطلاعات جدید و قابل تأملی را ارائه کرده است .

وی در ابتدا با ارائه اطلاعات روابط نزدیکش با خانواده هاشمی  اظهار می دارد:"  در سال 2010 من ( نیک آهنگ )  و مهدی هاشمی باهم مدتها راجع به مسائل مختلف حرف می زدیم و مهدی هاشمی اتهام بزرگی داشت و بخاطر آنکه بارها پیش آمده بود که وی حرفها و ادعاهایش را  تغییر داده بود، من پس از چک کردن با قوانین کانادا تصمیم گرفتم اظهاراتش را ضبط کنم و در مواردی هم که خودش با من تماس گرفته بود ، این موضوع را به خودش نیز اعلام کرده بودم.

مهدی هاشمی منبع خبری بسیاری از رسانه های ( ضد انقلاب ) خارج از کشور بود که گاهی وقتها که  تماس میگرفت تا خبری را به ما  برساند ، وقتی با منبع دوم خبری چک می کردیم می دیدیم خبر درست نیست و به نظر می رسید وي ( مهدی هاشمی )  نقش بزرگی در خبر سازی دارد و  بسیاری از خبرهایی که به رسانه های سبز ( فتنه ) داده می شد و حتی رسانه های بزرگتر توسط وی هدایت شده بود.

*درخواست مهدي هاشمي از آمريکايي ها

وی با اظهار تعجب از برخی از رفتارهای مهدی هاشمی ادامه می دهد :" من و مهدی هاشمی بارها با هم در تماس بوده ایم. در یکی از موارد که به من زنگ زد و وقتی فهمید من در حال رفتن به واشنگتن هستم از من خواست تا راجع به بحث تحریم اقتصادی ایران کسانی را در امریکا ببینم و می خواست بداند واشنگتن چه کسانی هستند که بشود با ارتباط و تشویقشان  تحریمهای سنگین تری را علیه مردم ایران تحمیل کرد . این برای من مساله عجیبی بود که مهدی هاشمی پدر و خانواده اش در ایران باشد و بخواهد این بحث تحریم را از طریق امریکایی ها پیگیری کند  و البته با ادمهای مختلفی نیزدر این زمینه صحبت کرده بود."*علت جدايي مهي هاشمي از نيک آهنگ چه بود؟

این ضد انقلاب فراری در خصوص کیفیت روابطش با مهدی هاشمی و چگونگی پایان یافتن آن اینگونه اظهار نظر می کند :"آقای هاشمی در جلسه راستی آزمایی خود ( در دادگاه کانادایی) میزان آشنایی اعضای خانواده خود را با بنده تکذیب کرده و همچنین می‌گویند که هر از گاهی سایت خودنویس را می‌خوانده‌اند و بعد از مدتی به خاطر عدم اعتبار خبرهایش آن را نگاه نمی‌کرده‌اند. آقای هاشمی نمی‌گویند که در محدوده زمانی پیش از ۱۶ اکتبر ۲۰۱۰، چند ده بار به خودنویس زنگ زده است تا خبرهای مختلف را به ما بدهد که برخی بعدا دروغ از آب در آمده و ما از انتشار بسیاری که شاهد دیگری نداشته خودداری کرده بودیم. من در شهادت‌نامه سطح گفتگوها را تشریح و مدارک را ضمیمه کردم. اتفاقا بر سر یکی از خبرها که غیر واقعی بودن آن را به روی‌شان آوردم، با لحنی تهدید آمیز هر چه دل‌شان خواست را به من گفتند و از آن تاریخ یعنی ۱۶ اکتبر ۲۰۱۰ تماس ما قطع شد.

*منبع خبرهاي سايتهاي فتنه مهدي هاشمي بود

ماجرا بر سر این بود که خبرهایی بدون ارائه  مستندات و شواهدی در سایتهای سبز ( فتنه ) منتشر می کردند که عملا وجود خارجی نداشته و وقتی از آدمها و سایتهای مختلف که می پرسیدم آخر سر کارها به مهدی هاشمی ختم می شد . من به مهدی هاشمی می گفتم که  شما خبر را جعل می کنید و خبر سازی می کنید . گاهی مهدی هاشمی اطلاعات مختلفی به ما می داد که منبع دوم خبری هم با وی هماهنگ بود و برخی از خبر سازی هایش برای تحت تاثیر قرار دادن حکومت انجام می گرفت. "

اظهارات این نویسنده روزنامه های زنجیره ای در حالی بیان می شود که چندی پیش نیز" مهرداد حیدر پور" از عناصر ضد انقلاب در مصاحبه با تلويزيون ضد انقلاب میهن با افشاگری پشت پرده منابع مالی سایت های موسوم به "سبز" و مأموریت مخفیانه "مهدی هاشمی" در خارج از کشور مدعی شد: "مهدی هاشمی" در سال 2011 از لندن به پاریس رفته و چهل هزار یورو پول خرج سایت های موسوم به " سبز" کرده است و از جمله سایت هایی که مهدی هاشمی هزینه هایشان را داده است سایت "کلمه" ، "جرس" و"روز آنلاین" هستند.

ادعایی که با منبع خبر شدن سایت کلمه در زمان وابستگی آن به عناصر فتنه گر و معاند جمهوری اسلامی از همان روزهای بعد از انتخابات نمایان شده و نقش جدی تری به خود می گیرد . در همان بدو ورود مهدی هاشمی به کشور بود که مصاحبه‌ای از قول فاطمه هاشمي در سايت "کلمه" منتشر شد (مصاحبه اي که نمي توانست در روزهاي خارج از کشور گرفته شده باشد). در حالي که باز هم جريان‌هاي سياسي کشور منتظر بودند تا اين مصاحبه با صدور بيانيه‌اي تکذيب شود، در عين ناباوري يادداشتي در کلمه منتشر شد که تعجب همگان را به همراه داشت.

خانم عفت مرعشي پس از بازداشت مهدي هاشمي و انتقال او به زندان اوين يادداشتي را در سايت "کلمه" منتشر کرد که دستاويز خبري بسياري از رسانه‌هاي ضد انقلاب شد.  نکته قابل تامل در خصوص انتشار اين شبه بيانيه اينکه بنا به نوشته سايت "کلمه" يادداشت عفت مرعشي در اختيار اين سايت قرار گرفته و سپس در ديگر رسانه‌هاي ضد انقلاب نيز منتشر مي شود.

*پشت پرده همکاري مهدي هاشمي با سايت "کلمه" و " BBC  فارسي "

نوع همکاري همراهان مهدي هاشمي با سايت "کلمه" در جايي بسيار تامل برانگيز شد که مهدي هاشمي براي انجام معاينات پزشکي بيشتر به بيمارستان دي منتقل شد. سايت "کلمه" دو عکس  با کيفيت بسيار بالا در خبر خود از روند ويزيت مهدي هاشمي منتشر کرد،عکس‌هايي که کاملا شفاف بودند و معلوم نبود از طريق چه منبعي در اختيار ستاد سايت "کلمه" قرار گرفته بود. در حالیکه هیچ کدام از رسانه های دیگر داخلی چنین عکسهایی را در اختیار نداشتند. سايت "کلمه" در ماجراي ورود مهدي هاشمي به کشور پس از 3 سال حضور در لندن نیز از همه فعالتر بود و خبرهايي که منتشر مي‌کرد از همه رسانه‌ها دسته اول‌تر و به روز تر بود.

نیک آهنگ با اشاره به وضعیت حال حاضر مهدی هاشمی با افسوس و ناراحتی اظهار می کند : " ای کاش که نوه اقای هاشمی رفسنجانی و وکیل اقای مهدی هاشمی به درخواست من توجه می کردند و مدارک ( ارائه شده به دادگاه کانادایی) را آزاد نمی کردند.

من از روز اول به وکیل آقای هاشمی هشدار داده بودم و اخطار کرده بودم این موضوع را، نمی شود فهمید که چه کسی این فایلها ( مکالمات محرمانه ) را منتشر کرده و امیدوارم که فایلهای بعدی انتشار نیابد . مهدی هاشمی اشتباه بزرگی که کرد به ایران بازگشت و محاسبه پیامدهای انتشار این فایلهای صوتی را نکرد و افراد خانواده هاشمی همین که اقای مهدی هاشمی را هشدار نداده اند بسیار بی مسئولیت عمل کرده اند.

لازم به یاد آوری است مهدي هاشمي در یک مکالمه محرمانه 20 دقیقه ای با نیک آهنگ کوثر  به نکاتی در خصوص نگاهش به سیاست داخلی ایران، شرایط بعد از انتخابات ۸۸ و درگیری‌ها و موضوع گیری‌های خودش و پدرش اشاره می‌کند.


مهدی هاشمی در حالی از پیامدهای مصاحبه با بی بی سی سخن به میان آورده که منبع خبر بودن بی بی سی از خانواده هاشمی در بسیاری موارد برای افکار عمومی عملا اثبات شده است. از جمله ماجرایي کاملاً هماهنگ شده با بي بي سي در خصوص انتشار اختصاصی تصویر عبور وی از ورودی فرودگاه دبی به همراه یک مصاحبه اختصاصی کوتاه در هنگام بازگشتش به ایران و یا انتشار اولین خبر حضور آقای هاشمی در زندان اوین و ملاقات با فرزندانش از تلویزیون شایعه پراکن بی‌بی‌سی بود.

 در جدیدترین این موارد نیز شب گذشته بی بی سی فارسی با اشاره به ماجرای انتشار فایل صوتی محرمانه خبر از افشای مورد مشابه ای از همین گفتگوهای خصوصی مابین مهدی هاشمی و نیک آهنگ با محتوای نظیر آنچه که اتفاق افتاده است در گذشته داد بدون آنکه اعتراضی از سوی خاندان هاشمی در اصالت آن صورت گرفته باشد . بی بی سی دلیل این حساسیت و تشکیک در  فایل جدید را که حتی از لحاظ محتوای گفتگوی بسیار شبیه فایل قبلی بوده است سفرش به ایران و در بازداشت بودنش عنوان کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
داریوش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۴۲ - ۲۲ آذر ۱۳۹۱
۲
۰
اینها از بیت المال خوردن و الآن دارن برعلیه کشور و اسلام خیانت میکنن...
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها