کد خبر: ۹۹۹۶۴
زمان انتشار: ۱۱:۴۲     ۲۵ آذر ۱۳۹۱
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: تحديدات و تحريم‌هايي که از سوي آمريکا اعمال مي‌شود براي ملت ترکيه قابل قبول نيست و مراودات اقتصادي با قوت ‌بين ايران و ترکيه در حال انجام است.
عوض حيدر پورشهرضايي نماينده‌ي سميرم و شهرضا در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران گفت: رابطه‌ دوستي ترکيه با ايران همچنان ادامه دارد و ترکيه به يقين مي‌داند که آمريکا و اروپا در راستاي اهداف خود قدم برمي‌دارند ولي ترکيه با ايران دو کشور همسايه است و بايد به صورت مسالمت آميز در کنار هم زندگي کنند.

وي افزود: ايران و ترکيه همواره در بازه‌هاي زماني مختلف تبادلات تجاري داشته و ارتباطات گسترده‌اي در زمينه فرهنگ و اقتصاد بين دو کشور وجود دارد.

حيدرپور تصريح کرد: تمهيدات و يا تحريم‌هايي که آمريکا اعمال مي‌کند و موظف کردن ترکيه به اجراي تحريم‌هاي اعمال شده بر ضد ايران، براي ملت ترکيه قابل قبول نيست و ارتباط فرهنگي و مراودات اقتصادي با قوت بين دو کشور ادامه پيدا خواهد کرد.

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس خاطر نشان کرد: مسئله‌ صادرات گاز ايران به ترکيه از همين دسته مراودات بوده که جزئي از کل اين ارتباطات اقتصادي، فرهنگي و سياسي است بين دولت‌هاي ايران و ترکيه که علي‌رغم تحريم‌هاي آمريکا در حال اجرا است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها