کد خبر: ۱۰۶۳۱۹
زمان انتشار: ۲۲:۳۶     ۲۲ دی ۱۳۹۱
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای شنبه تا دوشنبه در نیمه شمالی کشور جوی پایدار حاکم می‌شود، گفت: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه آلاینده‌‌های جوی در کلانشهرهای کشور افزایش پیدا می‌کند.
به گزارش 598 به نقل از فارس، عبدالرضا امیدوار‌شهری اظهار داشت: بر اساس نقشه‌‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی امروز فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور به صورت بارش‌های پراکنده، کاهش دما، وزش‌ بادهای شدید و در پاره‌ای از نقاط همراه با گرد و خاک خواهد بود.
 
وی گفت: همچنین بارش‌های باران در شرق سواحل دریای خزر از نیز از شدت بیشتری برخوردار است.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: امروز نیز وزش‌ بادهای نسبتاً شدید در دامنه‌های جنوبی البرز پیش‌بینی می‌شود و در برخی نقاط جنوب غرب وزش باد با گردوخاک همراه است.
 
به گفته وی سامانه بارشی فعلی اواخر وقت امروز از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد و با خروج این سامانه از روز شنبه در نیمه شرقی کشور کشور روند کاهش دما ادامه خواهد داشت.
 
امیدوار شهری ادامه داد: از اواخر روز دوشنبه هفته پیش‌رو در سواحل دریای خزر و بخش‌های از شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش برف و باران با کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: بررسی‌های نقش‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد طی روزهای شنبه تا دوشنبه در نیمه شمالی کشور جوی پایدار در لایه‌های پایین حاکم می‌شود.
 
وی افزود: براین اساس طی روزهای یکشنبه و دوشنبه آلاینده‌‌های جوی در کلانشهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک، تبریز و مشهد افزایش پیدا می‌کند.
 
امیدوارشهری اضافه کرد: از این‌رو در این مدت آلودگی هوا سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران نیز در روزهای شنبه و یکشنبه صاف و در اواخر وقت غبارآلود خواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها