کد خبر: ۱۲۳۵۹۶
زمان انتشار: ۱۱:۰۰     ۱۹ فروردين ۱۳۹۲
واگذاری 25 میلیون سهام ترجیحی به کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی و بنگاه های کشور در سال 92 و در مجموع واگذاری 130 میلیون سهم تا پایان سال 94 توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه ریزی شد.
به گزارش 598 به نقل از مهر، واگذاری سهام ترجیحی به کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی و بنگاه های کشور به عنوان یکی از برنامه های جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بسته اجرایی این وزارتخانه مطرح شده است. واگذاری سهام ترجیحی اقدامی است که از آن به عنوان افزایش انگیزه و مشارکت نیروی کار در اداره بنگاه و بهره وری یاد می شود.

طی سال های گذشته همواره برخوردار شدن گروه هایی از نیروهای کار و کارگران شاغل در بخش های مختلف از اینگونه سهام مطرح بوده است. برای این منظور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب بسته اجرایی خود تصمیم گرفته در سال جاری 25 میلیون سهم ترجیحی را به کارگران و شاغلان در واحدهای مختلف کشور اختصاص دهد.

همچنین پیش بینی شده است تا پایان سال 94 مجموع واگذاری سهام ترجیحی به 130 میلیون سهم بالغ شود. از این میزان علاوه بر سهم 25 میلیونی سهام ترجیحی امسال، 25 میلیون سهم برای سال 93 و همین میزان واگذاری نیز برای سال 94 در نظر گرفته شده است.

از سویی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که واگذاری سهام ترجیحی به 30 میلیون کارگر نیز در سال 90 انجام شده است. به صورت کلی این وزارتخانه برنامه های مربوط به واگذری سهام ترجیحی کارگران و مشمولان قانون کار را به صورت برش های سالیانه پیگیری و اجرا خواهد کرد.

طبق برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید تا پایان سال جاری به میزان 80 میلیون سهام ترجیحی به کارگران و مشمولان قانون کار شاغل در بخش های مختلف تولیدی و اقتصادی واگذار شود. همچنین 50 میلیون سهم دیگر نیز در قالب دو فاز 25 میلیونی برای سال های آینده در برنامه واگذاری قرار دارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها