کد خبر: ۱۲۵۸۹۷
زمان انتشار: ۱۲:۲۹     ۲۸ فروردين ۱۳۹۲
دادستان عالی امنیت ملی مصر «علاء و جمال» مبارک، فرزندان حسنی مبارک، رئیس جمهوری مخلوع مصر را به اتهام فساد مالی جهت بازجویی و تحقیق به ۱۵ روز حبس محکوم کرد.
به گزارش 598، تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه مصری الیوم السابع نوشت: دادستان عالی امنیت ملی مصر روز گذشته سه شنبه دستور حبس 15 روزه «علاء و جمال» مبارک، فرزندان «حسنی مبارک»، رئیس جمهوری مخلوع این کشور را صادر کرد.
دادستان عالی امنیت ملی مصر دلیل صدور این حکم را متهم بودن فرزندان حسنی مبارک و همچنین شخص حسنی مبارک به تصرف و تسهیل جهت دخل و تصرف در بودجه‌های اختصاص یافته به کاخ‌های ریاست جمهوری اعلام کرد.
دادستان عالی امنیت ملی مصر با بیان اینکه دخل و تصرف در بودجه‌های اختصاص یافته به کاخ‌های ریاست جمهوری تعدی به اموال عمومی و بیت المال به شمار می‌آید، فرزندان رئیس جمهوری مخلوع مصر را به تصرف خودسرانه در اموال عمومی و بیت المال متهم کرد.
به همین دلیل دادستان عالی امنیت ملی مصر حکم 15 روز حبس برای علاء و جمال مبارک جهت بازجویی و تحقیق از آنها در خصوص این پرونده را صادر کرد.
این اتهام درحالی به علاء و جمال مبارک وارد می‌شود که آنها در پایان آخرین جلسه بازجویی اتهامات وارده به خود را رد کرده بودند. تا پس از پایان بازجویی راهی زندان طره شوند.
تحقیقات صورت گرفته توسط دادستانی مصر افشا کرد که حسنی مبارک در طول سال‌های حکومت خود بر مصر بخشی از بودجه اختصاص یافته از بودجه عمومی دولت به کاخ‌های ریاست جمهوری این کشور را صرف املاک شخصی خود و همسر و فرزندانش می‌کرده است.
براساس تحقیقات انجام شده، اشکار شده است که مجموع اموالی که مبارک و فرزندانش در این مدت از بودجه‌ کاخ‌های ریاست جمهوری صرف املاک شخصی خود کرده‌اند و دادستانی مصر بر آنها دست یافته یک میلیارد و 100 میلیون پوند مصری بالغ می‌شود.
دادستانی مصر تاکید می‌کند که حسنی مبارک از قدرت و اختیارات خود به عنوان رئیس جمهوری مصر برای انباشت سرمایه و ثروتمندتر کردن خود و فرزندانش استفاده کرده است.
علاء و جمال مبارک و همچنین حسنی مبارک هم اکنون به اتهامات دیگر در زندان مرکزی طره در قاهره در زندان به سرمی‌برند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها