کد خبر: ۱۲۶۵۴۴
زمان انتشار: ۱۲:۴۲     ۳۱ فروردين ۱۳۹۲
دفتر رئیس‌جمهوری آلمان از کشف یک نامه انفجاری در میان محموله‌های پستی ارسال شده به این دفتر خبر داده است. این نامه آسیبی به بار نیاورده و پلیس آن را به صورت کنترل‌شده منفجر کرد.

به گزارش 598، به  نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ظهر روز گذشته نامه‌ای حاوی مواد انفجاری در دفتر "یواخیم گاوک"، رئیس جمهور آلمان، کشف شد. به گفته یک سخنگوی رئیس‌جمهوری آلمان، نامه توسط پلیس به بیرون دفتر منتقل و منفجر شده است. در جریان این رویداد به کارکنان دفتر هیچ آسیبی نرسیده است. یواخیم گاوک شخصا در زمان واقعه در دفتر ریاست جمهوری حضور نداشت.

نامه حاوی مواد انفجاری به هنگام کنترل نامه‌ها با دستگاه پرتونگاری کشف شد و مسئولان دفتر از گشودن آن خودداری کردند. آنگاه مأموران پلیس نامه را به پشت پارک مقر ریاست جمهوری بردند و سپس آن را منفجر کردند. از ترکیب دقیق محتویات انفجاری نامه هنوز اطلاع دقیقی در دست نیست. مأموران پلیس در حال حاضر مشغول بررسی آزمایشگاهی مواد استفاده شده در این نامه هستند.

به گزارش شبکه دویچه‌وله، گفته می‌شود که ماده انفجاری به میزانی که در ابتدا تصور می‌شد، انبوه و خطرناک نبوده و به خودی خود امکان انفجار نداشته است.

درباره‌ فرستنده یا فرستندگان این نامه و انگیزه‌های ارسال آن، هنوز نشانه‌ها و اطلاعات مشخصی در دست نیست.

ظرف روزهای اخیر در آمریکا نیز برخی از مقام‌های سیاسی نامه‌های مشابهی دریافت کرده‌اند.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها