کد خبر: ۱۲۶۶۹۳
زمان انتشار: ۲۳:۳۲     ۳۱ فروردين ۱۳۹۲
سرویس بین الملل پایگاه 598 - بمب گزاری های زنجیره ای بوستون امریکا و حواشی مرموز پیرامون آن از جمله کشته شدن تصادفی!! افراد مظنون چند روزی است که صدر اخبار غرب را به خود اختصاص داده است. در این بین، گمانه زنی های مختلف درخصوص ریشه این انفجارها و جریان حامی آن ادامه دارد.

با کنار هم قرار دادن جنبه های مختلف قضیه و با رصد رفتار مکارانه دولتهای مختلف ایالات متحده در دهه های اخیر، منطقی ترین نتیجه ای که به دست می آید این است که امریکا بیشترین نفع را از بروز ناامنی می برد زیرا اولا بنا به تفکر غلط رایج در جامعه امریکایی در خصوص در امان ماندن از ناامنی ها، مردم بیش از پیش به سمت خرید سلاح شخصی تمایل نشان می دهند که خواسته اصلی سرمایه داران و فعالین اقتصادی در زمینه تسلیحات است و مهم تر از همه تجربه نشان داده امریکا برای توجیه اعمال مداخله جویانه خود در  کشورهای دیگر به دستاویزی نیاز دارد که وقایعی نظیر این انفجارها بهترین نمونه از این دست توجیهات محسوب میشوند. هیچ کس از خاطر نخواهد برد که چگونه انفجار برج های دوقلو جنگی طولانی را در خاورمیانه به دنبال داشت.در همین راستا، غرب در جدیدترین تهمت خود ایران را پشت پرده این ماجرا عنوان کرده و مدعی شده است این واقعه به دستور عالی ترین مقام سیاسی ایران، و با تلاش عوامل سپاه قدس و حزب الله لبنان انجام پذیرفته است!

سایت خبری تندروی wnd.com با طرح مسئله مهدویت و با بیان اینکه بنا به برخی روایات، آیت الله خامنه ای (حفظه الله) پرچم اسلام را برافراشته خواهد ساخت تا وقتی که آن را به دست امام عصر (روحی فداه) بدهد، با قاطعیت عنوان کرد این انفجارها به دستور رهبر ایران صورت گرفته است!!

این سایت دلیل مدعای خود را ویدئویی می داند که قبل از انفجارها توسط یکی از مظنونین در یوتیوب پخش شده است. در این ویدئو پرچمی نمایش داده می شود که تداعی کننده پرچم سیاه خراسان و ظهور امام عصر (عج) است. البته بخش مضحک ماجرا این است که نویسنده این مطلب در سایت wnd.com محتوای مطلب خود را با الهام از عقاید فرقه حجتیه کسب کرده است! به همین دلیل در اثبات طرح خود به این مسئله متوسل می شود که برای ظهور امام دوازدهم شیعیان، باید جهان در جنگ و خونریزی و ... غرق گردد؛ بنابراین روحانیون ایران ایجاد کننده و حامی وقایعی از این دست خواهند بود!!

نویسنده این مطلب در ادامه می نویسد سپاه قدس ایران برای رد گم کنی، عوامل خود را در لبنان، هرزگووین، کنیا، سری لانکا، بنگلادش، و دیگر مناطق جهان تا امریکای لاتین آموزش میدهد و حتی برای رد گم کنی بیشتر، به جای شیعیان اخیرا افراد سنی و یا غیر عرب را آموزش میدهد!!

نویسنده و منتشر کنندگان مطالبی از این دست دلیل دیگر مدعای خود را اقرار فردی مجهول الهویه از مقامات اطلاعاتی ایران و تایید مقامات اطلاعاتی امریکا عنوان می کنند که البته هیچ سند و مدرکی برای آن ارائه نداده اند.

به زعم سیاسیون مغرض امریکایی، مصطفی بدر الدین، برادر همسر شهید عماد مغنیه (که نماینده سردار سلیمانی در لبنان نیز هست)؛ محمدعلی حمادی (یکی از عوامل حزب الله که در لیست سیاه افراد مورد تعقیب اف بی آی قرار دارد)؛ و و طلال حمیه (رئیس سازمان امنیت خارجی حزب الله) واسطه های اصلی انجام این اعمال تروریستی هستند.

منتشر کنندگان این خبر کذب و تحلیل مضحک، پا را باز هم فراتر گذاشته و از رابطی در دفتر رهبر ایران سخن می گویند که این مدعی را تایید می کند و اطلاع داده است که سپاه قدس مسئول است تا در سال 2013 حمله هایی را در خاک امریکا حادث کند.

این در حالی است که رهبر معظم انقلاب، در سخنرانی خود این حملات را محکوم کرده و بارها از لزوم ثبات و پایداری در تمام نقاط جهان سخن گفته اند.

اف بی آی هشدار داده است که ورود افراد مظنون را به خاک امریکا کاملا زیر نظر دارد.

در این بین هاآرتص به نقل از نیویورک تایمز از مراحل نهایی شدن اختصاص بودجه 10 میلیارد دلاری نظامی امریکا برای فروش تسلیحات به متحدان خود در منطقه خاورمیانه برای سرکوب کردن تهدیدات احتمالی ایران خبر داد.

فاکس نیوز نیز در ادامه سیاست تنش زایی و متشنج کردن بیش از پیش جو ضد ایران، به نقل از مقامات سازمان ملل به تاکید بر تهدید جدی هسته ای کره شمالی و ایران پرداخت. در این مطلب آمده است بیانیه مشترک بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه، و ایالات متحده بر این موضوع تاکید دارد که خاورمیانه به منطقه ای عاری از سلاح های هسته ای نیاز دارد مخصوصا که ایران به برقراری ارتباط بیشتر با روسیه تمایل نشان می دهد.

باز هم تاکید می گردد که با کنار هم قرار دادن جنبه های مختلف ماجرا و با زیرنظر گرفتن رفتار مزورانه دولتمردان غربی منطقی ترین نتیجه ای که به دست می آید این است که امریکا در راستای منافع خود و در ادامه روند ایران هراسی و اسلام هراسی، حتی المقدور از وقوع این انفجارها مطلع بوده است و سعی دارد تا بیشترین نفع را از جو هراس و دلهره ببرد. زیرا هم توجیهی برای رونق دادن به بازار پر سود تسلیحات به دست می آورد و هم در عرصه بین الملل به اهداف پوچ خود نزدیک تر می گردد. و باز هم خاطرنشان می گردد که نمونه این قبیل وقایع در تاریخ دولت های پیشین ایالات متحده کاملا مشهود است که بارزترین آن، حادثه برج های دوقلو و سپس حمله نظامی به افغانستان با هدف حضور نظامی در منطقه بود.

منابع:

http://www.wnd.com/2013/04/boston-bombers-followers-of-irans-ayatollah/?cat_orig=world

http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/u-s-to-finalize-10b-arms-sale-to-mideast-allies-amid-iran-threat-new-york-times-reports-1.516466

http://www.foxnews.com/world/2013/04/19/un-powers-say-nkorea-iran-pose-serious-threats-to-curbing-spread-nuclear-arms/

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها