کد خبر: ۱۲۷۴۰۳
زمان انتشار: ۱۰:۰۸     ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۲
ترکیه اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه هیات اسرائیلی قرار است درباره استفاده از پایگاه هوایی ترکیه برای آموزش نیروی هوایی این رژیم به منظور حمله به ایران با طرف ترک گفت‌وگو کند را تکذیب کرد. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، ترکیه روز یکشنبه خبر هفته نامه ساندی‌تایمز مبنی بر اینکه قرار است هیات اسرائیلی روز دوشنبه پس از ورود به آنکارا و دیدار با طرف ترک درباره استفاده اسرائیل از پایگاه هوایی ترکیه برای آموزش حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران مذاکره کند را رد کرد.

هفته‌نامه ساندی‌تایمز در مطلبی آورده بود،‌ قرار است یعکوف آمیدرور، رئیس شورای امنیت داخلی اسرائیل در ازای اجازه آنکارا به نیروی هوایی اسرائیل برای استفاده از پایگاه هوایی ترکیه در یک هزار مایلی مرز ایران، موشک‌های پیشرفته و فناوری جاسوسی پیشنهاد کند. پس از انتشار این خبر بود که یک مقام ترک که خواست نامش فاش نشود، با تکذیب این خبر به روزنامه حریت گفت: به نظر می‌رسد این گزارش یک فرضیه را بیان کرده باشد.

 وی افزود: بیان کرده‌ایم عادی‌سازی روابط ما با اسرائیل گام به گام خواهد بود. گفت‌وگو درباره دورنمای همکاری نظامی در این مرحله بی‌معناست. ما هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم و هنوز هیچ سفیر جدیدی برای اسرائیل تعیین نکرده‌ایم. بر اساس این گزارش، آمیدرور رئیس هیات اعزامی اسرائیل به آنکارا خواهد بود؛ هیاتی که قرار است درباره موضوع اعطای غرامت به خانواده قربانیان کشتی مرمره با هیات ترک وارد بحث و گفت‌وگو شود.

 با توجه به همین دیدار بود که ساندی تایمز گزارش داد علاوه بر مذاکرات بر سر حادثه کشتی مرمره، آمیدرور قرار است توافق 1996 میان تل‌آویو و آنکارا را احیا کند؛ توافقی که طبق آن نیروهای هوایی اسرائیل اجازه می‌یابند برای آموزش در پایگاه هوایی ترکیه از پایگاه «آکینچی» استفاده کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها