کد خبر: ۱۴۷۹۴۳
زمان انتشار: ۱۵:۳۳     ۲۱ تير ۱۳۹۲
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در تازه‌ترین اظهارنظرهای خود به صحبت های رئیس فدراسیون شطرنج پاسخ داد و تاکید کرد که او را در طول عمرش ندیده است. علی دایی همچنین دلایل کنار گذاشتن کریم انصاریفرد از پرسپولیس را اعلام کرد.

به گزارش 598، علی دایی که صبح امروز در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود صحبت‌هایش را با تبریک موفقیت تیم ملی والیبال آغاز کرد و گفت: هر بازی که از تیم والیبال ایران دیدم احساس غرور و افتخار کردم که یک ایرانی هستم. با اینکه ما در کنار بازیکنان این تیم نیستیم اما در خانه‌هایمان قلبمان برای موفقیت تیم ایران می‌تپبد و به تمام بازیکنان و دست‌اندرکاران والیبال کشور این موفقیت را تبریک می‌گویم.

وی در واکنش به اظهارات چند وقت اخیر کامبوزیا عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: متاسفانه در مملکت ما باب شده کسانی‌که سال‌ها برای این کشور زحمت کشیده‌اند را تخریب می‌کنند. مشکل ما این است که افراد سیاسی وارد ورزش شده‌اند و به جای آنکه به مسئولیت‌های مدیریتی خود بپردازند در همه زمینه‌ها صاحب‌نظر هستند و درباره همه چیز صحبت می‌کنند.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: من برای همه احترام قائلم اما در جایی‌که کار می‌کنم با تمام قدرت به آنجا می‌پردازم و اگر ایشان (کامبوزیا) نیز تمام قدرت خود را معطوف به فدراسیون شطرنج می‌کرد تیم ما در کره جنوبی به آن شکل و بر اساس عدم مدیریت حذف نمی‌شد.

دایی ادامه داد: برای ورزشکاران رشته شطرنج احترام قائل هستم اما تا امروز من تنها اسم این ورزشکاران را شنیده بودم و از کامبوزیا نامی نشنیده بودم. نتیجه‌ای که در کره جنوبی به دست آمد در شأن فدراسیون و بازیکنان شطرنج ما نبود.

وی گفت: من تجربه بازی والیبال و بسکتبال را داشته‌ام و در دوران راهنمایی نیز شطرنج بازی کرده‌ام با این رشته آشنایی کوچکی دارم.

سرمربی پرسپولیس اظهار داشت: من هرچه دارم از آن بالایی دارم و خدا را با تمام وجود در زندگی حس کرده‌ام. خدا همیشه دست مرا گرفته و در این ماجرا هم شاهد بودید که این آقا مدت کمی بعد از صحبت‌هایی که راجع به من کرد مدیریتش را نشان داد و آنهایی‌که دم از مدیریت و علم می‌زدند خود را نشان دادند.

دایی گفت: من اهل لابی نیستم. روزی که از سفر بازگشتم در فرودگاه یک دوست مشترک با من تماس گرفت تا با ایشان (کامبوزیا) جلسه بگذارم اما من قبول نکردم. من به پرسپولیس آمدم تا به این تیم کمک کنم و آن را به موفقیت برسانم. موفقیت من و گروهم، موفقیت همه پرسپولیسی‌ها است و شادی 30،40 میلیون هوادار را به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل مقابل آن چیز‌هایی که بخواهد به این موفقیت ضربه بزند خواهم ایستاد. ایشان هم به خاطر آنکه جلسه با او را قبول نکردم‌ آن حرف‌ها را زد.

وی تصریح کرد: من به خاطر پرسپولیس از رویانیان دفاع کردم. شاید آمدن رویانیان به فوتبال اشتباه بود اما یک سال و نیم، دو سال روی او هزینه شده و ما نباید وقتی روی کسی سرمایه‌گذاری کردیم و آزمون و خطاهایش را انجام داد، آن زمان که می‌خواهد مدیریتش را نشان بدهد او را کنار بگذاریم.

سرمربی پرسپولیس بار دیگر با اشاره به مصاحبه‌های رئیس فدراسیون شطرنج و عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس یادآور شد: ایشان در 20 سال مدیریتش در فدراسیون شطرنج این مقدار که در این مدت مصاحبه کرده بود شانس حضور در رسانه‌ها را داشت؟ پرسپولیس یک تیم مردمی است و من وظیفه دارم همواره از آن دفاع کنم و در مقابل هر چیزی که بخواهد پرسپولیس را وارد حاشیه کند از تیم خود دفاع خواهم کرد و مقابل هر چیزی که مانع موفقیت پرسپولیس شود خواهم ایستاد.

وی درباره اختلافاتش با رویانیان گفت: ایشان نیز به ناحق علیه من صحبت و بیانیه‌ای صادر کرد که با من جور در نمی‌آمد و من نیز از خودم دفاع کردم اما پرسپولیس آنقدر بزرگ است که من و رویانیان هرچقدر هم اختلاف داشته باشیم به خاطر پرسپولیس می‌توانیم آن را فراموش و با هم کار کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره جذب بازیکنان جدید این تیم گفت: بیشتر بازیکنان مورد نظر خود را جذب کرده‌ایم و تنها در یکی دو پست نتوانستیم بازیکنان مورد نظر خود را به خدمت بگیریم که به سرعت آنها را نیز جایگزین کردیم. از روند جذب بازیکنان تیم راضی هستم و در این زمینه باشگاه نیز به ما کمک کرد.

دایی تاکید کرد: تمرینات خود را از 7 خرداد آغاز کردیم و تاکنون 51 جلسه تمرینی را پشت سرگذاشته‌ایم. 8 مسابقه تدارکاتی انجام داده‌ایم و تا آغاز فصل دو دیدار دیگر نیز خواهیم داشت تا به آمادگی کامل برسیم.

وی درباره پیش‌بینی جایگاه پرسپولیس در لیگ سیزدهم تاکید کرد: پیش‌بینی نمی‌توان کرد اما از آغاز تمریناتمان هدفمان قهرمانی بوده و برای قهرمانی می‌جنگیم.

سرمربی پرسپولیس درباره اتفاقات رخ داده برای قاسم دهنوی گفت: نمی‌خواهم وارد این قضایا شوم و بازیکنان خودشان بهتر این مسائل را می‌دانند.

دایی ادامه داد: من فهرست بازیکنانی را که می‌خواستم به مدیریت باشگاه دادم که بیشتر نفرات مورد نظر جذب شدند و معدود بازیکنانی چون قاسم حدادی‌فر بودند که با ما قرارداد بست اما متاسفانه مشخص شد با ذوب‌آهن قراردادی 6 ماهه دارد و ما مارکو را جایگزین او کردیم.

وی افزود: صحبت من با هواداران پرسپولیس این است که سعی کردیم امسال تیم را جوان‌تر کنیم. میانگین سنی سال قبل تیم ما 27 و نیم سال بود که امسال به 25 سال رسیده است. تنها از 4 سهمیه لیگ برتری خود استفاده کرده‌ایم و سایر بازیکنانی که گرفته‌ایم سهمیه جوانان ما حساب می‌شود ضمن آنکه دو بازیکن خارجی دیگر نیز می‌توانیم جذب کنیم.

دایی گفت: تا الان 27،28 بازیکن جذب کرده‌ایم ضمن آنکه 13 خروجی داشته‌ایم که 10 بازیکن را جایگزین کردیم. هدف ما پوشش نقاط ضعف تیم بوده تا بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

سرمربی پرسپولیس درباره کریم انصاری‌فرد و اینکه او استخاره کرده تا این بازیکن به پرسپولیس نیاید گفت: بحث اصلی ماجرای استخاره نبود اما استخاره هم وجود داشت. انصاری‌فرد از بهترین و آینده‌دارترین بازیکنان ماست و از نظر اخلاقی و فوتبالی بازیکن خوبی است. او از نفرات اولی بود که من به باشگاه برای تمدید قرارداد معرفی کردم و حتی به‌صورت شفاهی با او به توافق رسیده بودم و از باشگاه خواستم زمانی‌که در سفر خارج هستم با او تمدید کنند اما این اتفاق رخ نداد.

وی افزود: متاسفانه روز گذشته قرارداد فصل گذشته انصاری‌فرد با پرسپولیس را خواندم که قرارداد عجیب و غریبی بود که در عمر ورزشی‌ام ندیده بودم. انصاری‌فرد برای بستن قرارداد جدیدش خواستار 760 میلیون پول پیش قرارداد شد و 15 روز نیز وقت خواست که اگر ترانسفر شود بتواند برود. این اصلا درست نیست چون روز اول با بازیکنانی قرارداد بستیم که تا روز آخر کنار ما حضور داشته باشند نه اینکه در میانه راه جدا شوند.

دایی تصریح کرد: انصاری‌فرد و بنگر وقتی در تمرین حاضر شدند به آنها گفتم بروید تکلیف خودتان را با باشگاه مشخص کنید و قرارداد ببندید. بنگر اعلام کرد هر چه شما بگویید انجام می‌دهم و بازیکن پرسپولیس هستم اما انصاری‌فرد با باشگاه به توافق نرسید. قرار بود او در اردوی اردبیل به ما اضافه شود که گفت به دلیل اینکه در تیم ملی حضور داشته 5 تا 10 روز استراحت می‌خواهد که جواب دادم اشکالی ندارد تو بیا اردبیل، من به تو استراحت می‌دهم.

وی با انتقاد از رفتار انصاری‌فرد عنوان کرد: متاسفانه یک هفته از انصاری‌فرد خبر نداشتم. او نه در اردبیل حضور داشت و نه در تمرینات. پس از گذشته یک هفته به من خبر دادند در ترکیه حضور دارد. پس از اینکه به رامسر رفتیم بار دیگر وی با باشگاه وارد مذاکره شد و این بار شرطش این بود که 500 میلیون به او بدهند و 15 روز وقت بخواهد که اگر پیشنهاد خارجی داشته باشد برود. من نمی توانم به بازیکنی که می‌خواهم روی آن سرمایه‌گذاری کنم اجازه جدایی بدهم.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه انصاری‌فرد اعلام کرده از تیم‌های اسپانیایی و آلمانی پیشنهاد دارد، گفت: به انصاری‌فرد گفتم اگر واقعا از تیم‌های اسپانیایی و آلمانی پیشنهاد داری حتما برو چون رفتنت به این تیم‌ها به فوتبال ما و تیم ملی کمک می‌کند. متاسفانه راهنمایی‌های غلط و مشاوره‌های اشتباه کار وی را به اینجا رساند.

دایی اضافه کرد: 51 جلسه تمرین انجام داده و چند بازی دوستانه برگزار کردیم و اکنون دیگر انصاری‌فرد به درد ما نمی‌خورد و سیدمهدی سیدصالحی که در این چند سال خوب کار کرده را جایگزین این بازیکن کردیم. البته به غیر از سیدصالحی 4 بازیکن خوب دیگر داریم که می‌توانند به ما کمک کنند.

این مربی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه خود وی نیز می‌تواند به عنوان مهاجم در پرسپولیس بازی کند اظهار داشت: ما می‌نشینیم و تشویق می‌کنیم!

سرمربی پرسپولیس درباره حضور علیرضا حقیقی در تمرینات این تیم عنوان کرد: حقیقی در صحبتی که با من داشت گفت دروازه‌بان اول روبین‌کازان دروازه‌بان اول تیم ملی روسیه است. مربی دروازه‌بانان تیم روبین‌کازان نیز به ما گفت حقیقی دروازه‌بان خیلی خوبی است اما باید در تیم دیگری بازی کند و قصد داشیتم وی را به تیم‌های ترکیه‌ای قرض بدهیم تا به عنوان دروازه‌بان بازی کند.

دایی افزود: بازیکنی که بازی نکند دچار مشکل می‌شود. خواستیم حقیقی را به صورت قرضی در پرسپولیس حضور داشته باشد که تاکنون جوابی نگرفته‌ایم.

به گزارش تسنیم، دایی درباره قرعه‌کشی لیگ برتر و رویارویی پرسپولیس با تراکتورسازی در هفته اول لیگ سیزدهم گفت: مطمئنا دوست داشتیم با تیم‌های راحت‌تری آغاز کنیم. با احترامی که برای همه تیم‌ها قائلم اما بازی با تراکتورسازی خیلی سخت است. این تیم در این چند ساله نشان داده که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. یک بازی دوستانه مقابل آنها انجام دادیم. آنها مربی خوب و با دانشی به نام مجید جلالی دارند که افتخار شاگردی وی را داشتم.

وی ادامه داد: تراکتورسازی حمایت آذری‌های کل ایران را پشت سر خود می‌بیند اما هواداران پرسپولیس بیشتر هستند.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به شادی‌های خود مقابل پرسپولیس در تیم‌هایی که به عنوان مربی و بازیکن حضور داشته، اظهار داشت: در پرسپولیس بازی کرده‌ام و این تیم را خیلی دوست دارم. برخی می‌گویند چرا مقابل پرسپولیس خوشحالی می‌کردی، من که نمی‌توانم فیلم بازی کنم. وجدان کاری‌ام اجازه نمی‌دهد نسبت به جایی که  هستم بی‌تفاوت باشم.

دایی گفت: باید دید خود را وسیع کنیم. وقتی کشتی‌گیری از ما در آذربایجان کشتی می‌گیرد مطمئنا نتوانسته‌ایم خواسته‌های او را برآورده کنیم. ما به صورت ریشه‌ای مشکلات را حل نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در فوتبال نیز وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید حرفه‌ای کار کنند و این موضوع نیازمند حضور مدیران حرفه‌ای است. ما هرچقدر صحبت کنیم اما صحبت‌هایمان خریدار نداشته باشد فایده ندارد. هر وقت امثال ما تصمیم‌گیرنده بودند آن وقت باید از ما سوال شود.

سرمربی تیم پرسپولیس درباره توجه به فوتبال پایه گفت: در تمام دنیا آکادمی‌های فوتبال زیر نظر سرمربی تیم اصلی فعالیت می‌کنند اما در فوتبال ما چنین چیزی نیست. در پرسپولیس نیز آکادمی فوتبال ما جدا از تیم بزرگسالان است. باید تمام شرایط حرفه‌ای فوتبال دنیا را داشته باشیم تا بعد در قالب آن امثال من، باقری و مهدوی‌کیا کارآیی دشته باشند.

دایی افزود: اگر مدیران خود را درست انتخاب کنیم و به آنها وقت بدهیم آن وقت آنها سراغ امثال من می‌آیند و از برنامه‌های ما استفاده می‌کنند اما در حال حاضر مدیریت ما، مدیریت همراه با چک‌های برگشتی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شرایط مالیاتی بازیکنان فوتبال در زمان بازی خودش اشاره کرد و گفت: من در دوران بازی خود یک بار هم به اداره مالیات نرفتم. در آن زمان از حقوق ما مالیات کم می‌کردند و در آخر سال هم ما پول بنزین و هزینه‌های دیگر خود را پس می‌گرفتیم. حقوق و پاداش ما را در پاکت‌های دربسته می‌دادند و کسی هم از آن خبری نداشت.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه گفته می‌شود به بازیکنان این تیم ماشین داده شده است، گفت: در این مدت ما ماشین یا چیز دیگری ندیده‌ایم.

دایی در مورد حضور بازیکنانی چون علی کریمی، جواد کاظمیان و محمد نصرتی در ترکیب تراکتورسازی که حریف پرسپولیس در هفته نخست سیزدهمین دوره لیگ برتر است تاکید کرد: این 3 عزیز جزو بهترین‌های فوتبال ما هستند و همیشه برای آنها آرزوی موفقیت دارم. حضور آنها بازی را حساس نمی‌کند بلکه این حساسیت به دلیل میزبانی پرسپولیس و انتظار هواداران برای برتری در این دیدار خانگی است.

وی اضافه کرد: بسیاری دوست دارند تا به ورزشگاه بیایند و بازیکنان محبوب خود را ببینند اما ما نیز همه تلاش خود را می‌کنیم تا در روز نخست مسابقات سربلند از زمین بیرون بیاییم و 3 امتیاز را کسب کنیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد علی کریمی گفت: روزی که به سفر خارج می‌رفتم علی کریمی مصاحبه و از فوتبال خداحافظی کرد و من تیم خود را با این تفکر که او از فوتبال خداحافظی کرده بستم. ممکن بود حتی اگر این صحبت انجام نمی‌شد باز هم او در تفکر تاکتیکی من جایی نداشت و یا اینکه حضور داشت؛ این موضوع را نمی‌گویم اما به هر حال در آن زمان بحث خداحافظی او از فوتبال مطرح شد و کریمی نمی‌خواست بازی کند و من به همین دلیل اصلا به این موضوع فکر نکردم.

دایی ادامه داد: کریمی یکی از بهترین‌های فوتبال ملی و باشگاهی بوده و زحمات زیادی کشیده و هیچ‌کس نمی‌تواند ارزش او پایین بیاورد اما شاید قسمت نبوده که با هم کار کنیم.

وی با ابراز رضایت از آماده‌سازی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: تنها مشکل ما نبودن بازیکنان ملی‌پوش و یا جدید در تمام دوران آماده‌سازی بود اما به هر حال تمرینات بسیار خوبی را پشت سرگذاشتیم و بازیکنان نیز عملکرد خوبی داشته‌اند.

سرمربی پرسپولیس در ادامه به سوالاتی پیرامون تیم رقیب خود پاسخ داد و درباره اینکه گفته می‌شود استقلال تیم دوم دیناموکیف را شکست داده تصریح کرد: شکست دادن تیم دوم دیناموکیف هم کار بزرگی است.

دایی در مورد امیر قلعه‌نویی گفت: او در این چند سال نشان داده که بهترین نتایج را کسب کرده و سال گذشته نیز قهرمان لیگ برتر شد. بنابراین حق او بود که به عنوان بهترین مربی لیگ انتخاب شود.

وی درباره انتخاب مظفری‌زاده به عنوان بهترین داور عنوان کرد: ما داوران خوب زیادی داریم و این انتخاب‌ها نیز سلیقه‌ای است.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به اینکه نمی‌تواند درباره میزان درست بودن انتخاب مهدی‌کیا و محرم نوید‌کیا نظری بدهد، خاطرنشان کرد: باید بگویم در مجموع بهترین‌ها را انتخاب کردند. نویدکیا در سپاهان تاثیرات مثبت و خوبی گذاشت، البته در فصل گذشته بازیکنان خوب زیادی داشتیم اما همه باید به انتخابی که صورت گرفته احترام بگذاریم.

دایی درباره خلعتبری گفت: بی‌تردید خلعتبری در این چند سال در میان بهترین‌های فوتبال ایران بوده است.

وی در واکنش به اظهارات فتح‌الله‌زاده پیرامون پرداخت‌های میلیاردی به بازیکنان پرسپولیس و صحبت‌های رویانیان خاطرنشان کرد: بسیار خوب است که رویانیان و فتح‌الله‌زاده هرکدام نسبت به تیم خود صحبت کنند و درباره رقیب حرفی نزنند اما به هر حال هر باشگاهی به اندازه وسع و دارایی خود بازیکن جذب می‌کند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: تا جایی‌که می‌دانم فتح‌الله‌زاده هم کم پول میلیاردی به بازیکنانش نمی‌دهد. من با بازیکنان استقلال دوست هستم و با خیلی از آنها تماس دارم و کسی باید این حرف‌ها را بزند که خودش آن را انجام ندهد.

دایی با اشاره به اینکه هنوز پولی از باشگاه پرسپولیس دریافت نکرده و در واکنش به اینکه فتح‌الله‌زاده مدعی شده آنها پول میلیاردی دریافت کرده‌اند، گفت: ما هنوز منتظر هستیم تا پول بیاید اما حتما فتح‌الله‌زاده علم غیب دارد.

وی درباره رقم دستمزد بازیکنان در فوتبال ایران گفت: باید از این جهت به موضوع نگاه کنیم که کشور ما دچار تورم شده است. آن زمان که من بازی می‌کردم دلار 850 تومان بود و اکنون حتی تا 3900 تومان هم رسیده بود بنابراین شرایط را با زمان ما نمی‌توان مقایسه کرد و نمی‌توان گفت بازیکنان پول زیادی می‌گیرند.

سرمربی پرسپولیس افزود: یک فوتبالیست 6،7 سال می‌تواند در سطح خوب بازی کند و چنین پول‌هایی بگیرد. اکنون قیمت خانه در یک منطقه متوسط متری 12 تا 15 میلیون تومان است و یک فوتبالیست برای زندگی با خانواده خود به یک خانه 250 متری نیاز دارد؛ خودتان می‌توانید حساب کنید که این رقم‌ها آنقدر هم برای آنها زیاد نیست.

دایی گفت: باید امکاناتی که در اختیار بهترین فوتبالیست‌های دنیا قرار می‌گیرد را در نظر بگیریم. آنها با پول یک سال قرارداد خود می‌توانند بهترین ویلا را خریداری کنند و شاید پول یک سال قرارداد آنها به اندازه 7،8 سال قرارداد بازیکنان ما باشد. البته باید دید آنها، مدیران باشگاه‌ها، امکاناتی که دارند و فوتبال آنها کجاست و فوتبال ما کجا؟ دلیل موفقیت آنها این است که مدیران لایقی بر سر کار هستند و سیاست‌گذاری‌ها نیز براساس تصمیمات آنها صورت می‌گیرد.

وی در مورد اینکه در مراسم بهترین‌های لیگ دوازدهم تنها مهدی مهدوی‌کیا از پرسپولیس یک عنوان را کسب کرد اظهار داشت: متاسفانه به خاطر نتایج بدی که پرسپولیس در لیگ گرفت نماینده‌ای در بین بهترین‌ها نداشتیم. همه پرسپولیسی‌ها دوست دارند این تیم در اوج باشد و مطمئنا شرایط در فصل آینده فرق خواهد کرد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص عملکرد کارلوس کی‌روش گفت: صعود به جام جهانی را به همه بازیکنان، دست‌اندرکاران فوتبال و کارلوس کی‌روش تبریک می‌گویم. تیم ملی در 3 بازی آخر عالی بازی کرد و هیچ‌کس وحتی خود من  فکر نمی‌کردم تیم ملی به عنوان تیم اول به جام جهانی صعود کند. بازیکنان بهترین بازی‌ها را انجام دادند و به جام جهانی صعود کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
آذربایجان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۶ - ۲۱ تير ۱۳۹۲
۰
۰
بنده برنامه را تماشا میکردم کجا آقای دایی گفتند که هوادارن پرسپولیس از تراکتور زیاد هستند؟کجا؟ بحث این نیست که زیاد هست یا نیست،ولی نگفتند.نویسنده منظورش چیز دیگری هست....ما آذری ها عشقمون علی دایی است
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها