کد خبر: ۱۴۸۴۷۳
زمان انتشار: ۲۰:۰۰     ۲۳ تير ۱۳۹۲
نمایش «شانه‌های خسته» به نویسندگی و کارگردانی سیدجواد هاشمی از نیمه دوم رمضان در تالار وحدت اجرا می‌شود.

از 15 ماه مبارک رمضان ؛

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدجواد هاشمی نویسنده و کارگردان نمایش «شانه‌های خسته» ضمن بیان اینکه گروه نمایشی یتیمان کوفه حدود 20 سال در حال فعالیت است، اظهار داشت: این گروه هر سال یک کار برای امیرالمومنین به صورت نذری اجرا می‌کند و امسال نیز از نیمه دوم ماه رمضان در تالار وحدت به اجرای نمایش «شانه‌های خسته» می پردازیم.

وی در تشریح نذری بودن نمایش گفت: از آنجایی که نمایش، فعالیتی فرهنگی و اثرگذار است، گروه یتیمان کوفه نمایش نذر می‌کند که تاثیرگذارتر باشد و برای این منظور بلیتی برای نمایش فروخته نمی‌شود و اکثریت 75 هنرمند این گروه نمایشی دستمزدی دریافت نمی‌کنند.

هاشمی درخصوص انتخاب تالار وحدت برای اجرای نمایش‌های مناسبتی اذعان داشت: در درجه اول امکانات مناسب تالار وحدت که سایر تالارهای کشور ندارند، مدنظر قرار گرفت. هر چند این تالار، مکان 100 درصد مناسبی برای اجرای نمایش نیست اما امکانات مناسبی دارد که می‌توان نمایش را با ابهت بیشتری اجرا کرد.

این هنرمند ادامه داد: علاوه بر امکانات تالار وحدت، تماشاگرانی که به این تالار می‌آیند نیز از دلایل انتخاب است. ما به دنبال تماشاگرانی هستیم که از قشری هستند که چندان به سراغ نمایش مذهبی نمی‌روند.

نویسنده و کارگردان نمایش «شانه‌های خسته» با اشاره به تفاوت چشمگیر اجرای این نمایش با اجرای قبلی آن تصریح کرد: این نمایش یکبار در سال 84 در حوزه هنری اجرا شد ولی نمایشی که در تالار وحدت به صحنه می‌رود، هم به طور کامل بازنویسی شده است و هم بازیگران تغییر کرده‌اند.

نمایش «شانه‌های خسته» در مورد نوجوانی است که عاشق امیرالمومنین و اسیر جهل کوفی‌ها و شامی‌ها در هنگامه حکومت ایشان است. زمانی که امیرالمومنین علی (ع) به شهادت می‌رسند، این نوجوان متوجه می‌شود که فرق ایشان با شمشیر شکافته نشده بلکه با جهل مردم شکافته شده است.

این نمایش با بازی سیدجواد هاشمی، علی سلیمانی، ایرج طایفه غلامی، سعید بحرالعلومی، عارف برهمن، علی راسخ و ... از دوم مرداد ماه ساعت 18 در تالار وحدت بروی صحنه می‌رود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها