کد خبر: ۱۴۸۶۴۰
زمان انتشار: ۱۱:۲۲     ۲۴ تير ۱۳۹۲
محسن مخملباف در حالی در جشنواره بین‌المللی فیلم اورشلیم از دوستی با اسرائیل سخن گفت که این رژیم موج جدیدی از فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی را برای آنچه مخملباف «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و اسرائیل» خوانده، آغاز کرده است.
به گزارش فارس، وی در سخنانی در حاشیه این جشنواره خطاب به ساکنان اشغالگر رژیم صهیونیستی گفته بود: شما را دوست دارم اما خواهش می‌کنم به ایران حمله نکنید چراکه حمله راه‌حل نیست بلکه وضع را بدتر می‌کند. وی همچنین خواستار حمایت اسرائیل و غرب از کسانی شده بود که به گفته او «نیروهای دموکرات» هستند و افزوده بود: بهتر است ایران و رژیم صهیونیستی گفت‌وگوی فرهنگی داشته باشند.

 پس از سفر او به سرزمین‌های اشغالی 150 تن از دانشگاهیان، هنرمندان و روزنامه‌نگاران و کسانی که خود را حامی تفکرات وی می‌دانند در نامه‌ای سرگشاده به محسن مخملباف، تصمیم او برای شرکت در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم اورشلیم را عمیقا نگران‌کننده دانستند. این افراد که در میان آنها چهره‌های هنری و ادبی خارج‌نشین و اپوزیسیون از جمله اروند آبراهامیان، الهه رستمی و حمید دباشی به چشم می‌خورد، نوشتند: «تصمیم آقای مخملباف برای شرکت در جشنواره‌ای که مستقیما توسط دولت اسرائیل حمایت مالی می‌شود و قرار است از ایشان به شکل ویژه‌ای در جشنواره تقدیر شود، به مثابه‌ حمایت ضمنی وی از سیاست‌های آپارتاید دولت اسرائیل است».

اما مخملباف حتی به حامیان خارج‌نشین خود روی‌خوش نشان نداده و با دفاع از عملکرد خود گفته است: من مفتخرم که راهگشای سینمای ایران به اسرائیل بوده و هستم و بایکوت کردن و بیانیه نوشتن چیزی را حل نمی‌کند؛ چرا روشنفکران نمی‌کوشند با سفر و گفت‌وگو مشکل را حل کنند؟

چرا تلاش نمی‌شود نفرت مذهبی برطرف شود؟ سخنان مخملباف در حالی صورت می‌گیرد که چند سالی است رژیم صهیونیستی موج جدیدی از فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی را برای آنچه مخملباف «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و اسرائیل» خوانده آغاز کرده است. این رژیم در حالی که به همراه ایادی خود در جهان عرب موج «ایران‌هراسی» و «شیعه‌هراسی» را به راه انداخته است با استفاده از برخی صهیونیست‌های ایرانی‌تبار در این رژیم، تلاش‌هایی برای بازسازی سروده‌های خوانندگان مبتذل دوران طاغوت کرده و موج‌هایی را برای آنچه «دوستی 2 ملت ایران و اسرائیل» می‌خواند در فضای مجازی ایجاد کرده است.

در همین حال سخنان مخملباف در حالی بیان می‌شود که علاوه‌بر موج تحریم‌های سیاسی و اقتصادی علیه رژیم صهیونیستی، در سال‌های اخیر شاهد اوج‌گیری تحریم‌های فرهنگی و آکادمیک علیه این رژیم هستیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها