کد خبر: ۱۴۹۰۷۷
زمان انتشار: ۰۱:۳۳     ۲۶ تير ۱۳۹۲
چند روزی هست که دیگر بر روی سیستم فاضلاب شهر یاسوج کمتر دریچه‌ای مشاهده می‌شود، چراکه این دریچه‌ها شبانه با لطف سارقان به پرواز درمی‌آیند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، وقتی بخواهی گزارشی تهیه کنی شانس هم خوب چیزی است یعنی این‌که اگر شانس نداشته باشی تقریباً تا حدود زیادی موفقیت حاصل نمی‌شود.

چند روزی بود که به فکر تهیه گزارش از پرواز شبانه دریچه‌های فاضلاب و بهتر بدانید و بخوانید سرقت شبانه آن‌ها در یاسوج بودم.

همه چیز شنیده و دیده بودیم از جمله اینکه ضبط صوت خودروها شبانه به پرواز درآیند، اما دیگر دریچه فاضلاب دزدیدن سرقتی نوین است که در پایتخت طبیعت ایران باب شده است.

نکته اساسی اینکه در فاصله چند شب متوالی دریچه‌های فاضلاب یک منطقه به سرقت رود و هیچ اتفاقی هم نیفتد و کسی هم آنچنان به فکر آن نباشد که واقعاً جای تعجب و سؤال دارد.

برای نمونه در گذشته‌ها شاهد بودیم اگر دزدی به محله‌ای می‌زد تقریباً تا ماه‌ها و بلکه سال‌ها آن محله مورد دستبرد قرار نمی‌گرفت و دزدان جاهای دیگر را نشانه می‌رفتند؛ اما در این جا قضیه فرق می‌کند.

به اول سخن برگردیم و از شانس بگوییم؛ در فکر تهیه گزارش بودم که صدای مهیبی به گوشم رسید؛ وقتی که به وسط خیابان محل سکونت خودمان آمدم با جوانی روبرو شدم که بر اثر برخورد به سنگ کار گذاشته شده بر روی فاضلاب عاری از دریچه، برای تکان دادن خودرو و جابجایی آن در فکر فرو رفته بود.

بچه‌هایی که در آن حوالی بازی می‌کردند وقتی شم خبرنگاری مرا دریافتند با بیان اینکه مشکل پیکان چیزی نیست؛ به خبرنگار خبرگزاری فارس از داستان سقوط بچه‌ای به درون فاضلاب بدون دریچه گفتند.

در همین اثنا مرد میانسالی که خود را خادم مسجدی در دولت‌آباد یاسوج معرفی می‌کرد، اطلاعات جدیدی به خبرنگار فارس داد.

خادم مسجد قبا به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: چند شب پیش یک خودروی وانت پیکان سفید رنگ با شماره ...........؛ ساعت سه بامداد در حال سرقت دریچه‌های فاضلاب بود که شماره آن را شناسایی کرده و به آب و فاضلاب دادیم و دیگر نفهمیدیم که آیا سارقان دستگیر شده‌اند یا نه؟

دزدان آن‌چنان در سرقت منهول‌های فاضلاب امن شده‌اند که سرقت شبانه خود را در یک منطقه خاص به صورت مداوم ادامه می‌دهند که لازم است همه دستگاه‌های مسئول ایجاد نظم و امنیت به میدان بیایند و اجازه ندهند که سرقت‌ها از دایره دریچه‌های فاضلاب فراتر رفته و آن‌ها در کار خود جری‌تر شوند.

جای سئوال است که اگر کودکی خردسال که از هیچ چیز و هیچ کجا خبری ندارد به درون این گودال‌های بزرگ سقوط کند و حادثه‌ای اتفاق بیفتد، چه کسی جوابگو خواهد بود.

به هر حال منتظر خواهیم ماند تا ببینیم آیا سارق یا سارقان دریچه‌های فاضلاب دستگیر می‌شود و یا اینکه آن‌قدر در کار خود احساس امنیت می‌کند که از دریچه فاضلاب دزدی به یک سرقت با درآمد بهتر تغییر شغل می‌دهد؟

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها