کد خبر: ۲۲۲۳۲
زمان انتشار: ۱۹:۲۸     ۱۳ مهر ۱۳۹۰

جمعی از دانش آموزان تبريزي با تجمع مقابل كنسولگري دولت جمهوری آذربایجان با تحویل نامه‌اي به اعمال قانون ممنوعيت حجاب در مدارس این کشور اعتراض کردند.

به گزارش سلام تبریز، در اين تجمع دانش آموزي، از دولت جمهوري آذربايجان خواسته شد تا با لغو ممنوعيت حجاب در مدارس و دانشگاه‌ها، زمينه حضور دانش آموزان با حجاب اين كشور مسلمان نشين بر سركلاس‌هاي درس را فراهم كند.

نامه اعتراضی دانش‌آموزان تبریزی در حالی به سفارت كنسولگري دولت جمهوری آذربایجان تحویل داده شد که کنسولگری حاضر نشد نامه اعتراضی دانش‌آموزان را که همراه شاخه گلی بود را خود دریافت کنند و در نهایت از زیر درب كنسولگري تحویل داده شد.

در اين تجمع دانش آموزان شعارهايي به زبان تركي آذري و فارسي با مضمون « آذربايجان اولكه سي آزاد اولسون» ( سرزمين آذربايجان بايد آزاد گردد)، «حجاب مخالف لري اولمليدي اولملي» (مخالفان حجاب محكوم به مرگند )، «آذربايجان جماعتي چكمز بو ذلالتي» ( مردم آذربايجان اين ذلت را بر نمي تابند)، «منع حجاب و عفت خيانت است به اسلام » و «حفظ حجاب و عفت توصيه قرآن است» ، سر دادند.

يكي از اساتید حوزه و دانشگاه تبریز نیز طي سخناني در اين تجمع با انتقاد از سياست‌هاي دولت جمهوري آذربايجان در زمينه برخورد با اعتقادات ديني و مذهبي مردم، گفت: بايد دولتمردان اين كشور از موج بيداري اسلامي در منطقه درس عبرت گرفته و به هيچ عنوان وارد مباحث ديني و اعتقادات مذهبي مردم نشوند.

حجت الاسلام مجتبي نظري افزود: استكبار با همكاري اسرائيل غاصب موج حمله به اسلام و مردم مسلمان را شروع كرده است و ارايه طر‌ح‌هاي اسلام هراسي، ايران هراسي و شيعه هراسي در همين رابطه بايد مورد تجزيه و تحليل قرار بگيرد.

 

وي اضافه كرد: در جمهوري آذربايجان كه دومين كشور شيعه جهان است، نبايد زنان و دختران مجبور به كشف حجاب شوند، چرا كه اين ايده جزو طرح‌هاي استعماري و استكباري بوده و با روحيات مردم مسلمان به هيچ عنوان سازگاري ندارد.

 

 

بیانیه تجمع اعتراض‌آمیز مردم تبریز در مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان:

 

دانشجویان و دانش آموزان تبریز در بیانیه تجمع اعتراض‌آمیز خود مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان اعلام کردند: قاطعانه از دولت باکو می‌خواهیم اینک که در بهار بیداری اسلامی واقع شده‌ایم ضمن لغو ممنوعیت حجاب اسلامی،همه زندانیان اعتقادی از جمله رئیس حزب اسلامی این کشور را آزاد کند.

دانش آموزان و دانشجویان تبریزی در پایان تجمع اعتراض آمیز خود مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان در این شهر برای لغو ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس و آزادی زندانیان اسلامی بیانیه‌ای را صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: جمهوری آذربایجان که به لحاظ ترکیب جمعیتی دومین کشور شیعی دنیا محسوب می‌گردد از مدت‌ها پیش به دلیل حاکمیت تفکر سکولاریسم و تحت سیطره همه جانبه صهیونیست‌ها، به محملی برای اعمال سیاست‌های ضداسلامی از قبیل تخریب مساجد و ممنوعیت حجاب اسلامی تبدیل شده است.

این بیانیه می‌افزاید: از آذرماه گذشته تاکنون ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس متوسطه وضع شده و دولت باکو در مقابل اعتراض شدید مراجع عظام تقلید، ائمه محترم جمعه، مردم مسلمان جمهوری آذربایجان و مسلمانان کشورهای منطقه نه تنها ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس متوسطه را لغو نکرده بلکه امسال همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، آن را به همه مقاطع تحصیلی و معلمان تعمیم داده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت باکو در اقدامی مغایر با آموزه‌های اسلامی و حتی قانون اساسی خود و همه مقررات بین‌المللی، معترضان به ممنوعیت حجاب اسلامی را از مدت‌ها پیش بازداشت کرده و اکنون دادستان دادگاه جرائم سنگین باکو با نهایت وقاحت در اقدامی ناعادلانه درخواست صدور حکم 12 سال زندان برای دکتر صمداف رئیس حزب اسلامی جمهوری آذربایجان و تعدادی دیگر از روحانیون زندانی این کشور کرده که این درخواست وقیحانه، قلوب مردم مسلمان جمهوری آذربایجان و همه مسلمانان کشورهای منطقه به ویژه ایران و ترکیه را جریحه‌دار کرده است.

در بیانیه تجمع دانشجویان و دانش آموزان تصریح شده است: ما مردم تبریز به ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید این شهر تاریخی با محکومیت اقدامات ضداسلامی در جمهوری آذربایجان، قاطعانه از دولت باکو می‌خواهیم اینک که در بهار بیداری اسلامی واقع شده‌ایم ضمن لغو ممنوعیت حجاب اسلامی، همه زندانیان اعتقادی از جمله رئیس حزب اسلامی این کشور را آزاد کرده و با عبرت گرفتن از سرنوشت شوم حاکمان دیکتاتور مانند بن‌علی، حسنی مبارک، قذافی و.. سیاست‌های ضداسلامی و ضدانسانی خود را بیش از این ادامه ندهد.

در پایان خطاب به برادران و خواهران دینی خود در جمهوری آذربایجان اعلام می‌کنیم که ملت ایران اسلامی به ویژه مردم تبریز همیشه سرافراز در راستای احیای ارزش‌های الهی در جمهوری آذربایجان همواره در کنار آنها بوده و به تحقق وعده الهی مبنی بر پیروزی مستضعفان در مقابل مستکبران در این کشور ایمان راسخ دارند.

 

گزارش تصویری

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها