کد خبر: ۲۲۳۳۸
زمان انتشار: ۱۳:۰۶     ۱۵ مهر ۱۳۹۰
به گزارش 598 به نقل از فارس، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه استانی هیئت دولت در پاسخ به سؤالی در خصوص ‌طراحی جنگنده‌های جدید ایرانی گفت: در حوزه جنگنده‌ها، جنگنده آذرخش و صاعقه که بومی هستند را داریم؛ به اضافه اینکه ما نسبت به ارتقای توانایی‌های فنی جنگنده‌های خود اقداماتی انجام داده‌ایم و ارتقای بیشتر توانایی این جنگنده‌ها را نیز در دستور کار داریم و علاوه بر اینها طراحی یک سری جنگنده‌های جدید را هم در دستور کار داریم.

* رونمایی از موشک کروز ظفر در آینده نزدیک‌

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره آخرین دستاوردهای موشکی کشورمان یادآور شد: در هفته دفاع مقدس موشک کروز قادر را رونمایی کردیم و موشک کروز ظفر را هم در آینده نزدیک رونمایی خواهیم کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین تصریح کرد: برنامه‌های دیگری هم در حوزه انواع موشک‌های باستیک و کروز داریم که مراحل خود را به اتمام خواهند رساند و ارائه خواهند شد.

* از دید ما پرونده S300 هنوز باز است

سردار وحیدی در ادامه و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا پرونده بحث سامانه S300 با روسیه تمام شده یا پرونده آن همچنان باز است؟ گفت: از دید ما پرونده S300 هنوز باز است و این موضوع تعهدی است که طرف روسی باید آن را به اجرا بگذارد البته ما تولید بومی پدافند برد بلند را در دستور کار داریم.

وی همچنین در مورد بازپس‌گیری پول پرداخت‌شده به طرف روسی بابت قرارداد S300 تأکید کرد: پیش‌پرداخت‌هایی که به طرف روسیه داده شده بود، پس گرفته شده است.

* استدلال آمریکایی‌ها برای برقراری خط تلفن سرخ مخدوش است

خبرنگاری نظر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را درباره خط تلفن سرخ میان ایران و آمریکا جویا شد که وحیدی در پاسخ گفت: ما فکر می‌کنیم اساس استدلالی که آمریکایی‌ها مطرح کرده‌اند، مخدوش است. آنها می‌گویند برای اینکه تنشی وجود نداشته باشد، خط تلفن با ایران داشته باشیم اما نظر ما این است که اگر خود آنها از منطقه بروند، هیچ تنشی وجود نخواهد داشت
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها