کد خبر: ۲۳۷۵۵
زمان انتشار: ۱۱:۲۵     ۲۸ مهر ۱۳۹۰
روند تحولات در منطقه امروز بیش از گذشته نشانگر عزم راسخ امت اسلامی در تحقق حکومت اسلامی است؛ دیگر ملت‌های مظلوم مسلمان تحمل سال‌های ظلم و استضعاف را ندارند و خواهان پایان بخشیدن به این روند ظالمانه‌اند.

خبرگزاري دانشجو - محمد سليماني؛ تحرکات ملت های مسلمان در برابر دولت های وابسته و خودباخته شان از یک سو و فعالیت های آشکار جمهوری اسلامی با محوریت و نقش مستقیم رهبری معظم، حضرت آيت الله خامنه ای مدظله العالی در تدارک و تجمیع ظرفیت های موجود امت اسلامی و تلاش برای جلوگیری از انحراف و زاویه گرفتن ملت های بیدار شده با آرمان های خویش، همه و همه نشان از عظمت این مقطع تاریخی دارد که جبهه مستکبران عالم را مستقیماً در برابر جبهه مسلمین و عدالتخواهان قرار داده است.

 

باید گفت که در هیچ برهه ای از تاریخ، مسلمین و مستکبرين این گونه رو در روي يكديگر قرار نگرفته و این چنین بر ریشه های اعتقادی و ایدئولوژیک خویش نتاخته بودند.

 

بی تردید دوران سیاه جنگ سرد و سخت به اتمام رسیده و بنیان های فلسفی، سیاسی و فرهنگی بر رویارویی فکری نهاده شده است.

 

کنفرانس های بیداری اسلامی و حمایت از انتفاضه فلسطین که به فاصله کمتر از یک ماه در تهران برگزار شد و مشخصاً با اجرا و حمایت های مادی و معنوی حضرت آيت الله خامنه ای صورت گرفت، نشان از پتانسیل های خاموش جمهوری اسلامی داشته که در طی این سال ها کمتر به کار گرفته شده است.

 

ابهتی که در این کنفرانس ها از حضرت آيت الله خامنه ای در مقابل چشمان کور بنگاه های رسانه ای به نمایش گذاشته شد، تنها چشمه ای از حکمت و تدبیر ایشان بود که برخی از این بنگاه های صهیونیستی تلاش می کنند با سر هم كردن چند قطعه تصویر ویدئویی و نامیدن آن به عنوان مستند!، دست و پایی بیهوده برای تخریب این سیماي نورانی بزنند.

 

این حرکت کور را می توانيم ادامه همان حرکتی بدانيم که چند سال پیش از این برای توهین و تخریب چهره اسلام از طریق کشیدن کاریکاتور پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و یا ساختن فیلم فتنه صورت گرفت.

 

در مطلبی که چندی پیش برای ماهنامه «حیات» بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام نگاشته بودم این گونه آوردم که نبرد امروزی ملت مصر – که آن روزها هنوز حسنی نامبارک را بر دوش خویش تحمل می کردند – را نباید فقط تحولی در خاورمیانه دانست که این آغاز رویدادی بزرگ است که منجر به بیداری اروپا شده و طومار نظام ماتریالیستی و اومانیستی غرب را در هم می پیچد.

 

همانجا گفته بودم که امروز ملت های مسلمان در خاورمیانه در جستجوی اسلام ناب راه های گوناگون را طی می كنند و آزمون های مختلف را پشت سر می نهند، اما اتفاق اصلی و نهایی در گام بعدی منجر به گسترش اسلام – و البته نه از نوع اسلام ناب – در غرب خواهد شد.

 

حقیقتی که امروز خود غربیان به آن اذعان دارند و در تلاشند تا با شیعه هراسی و اسلام هراسی به زعم خود مقابل روند حقیقت خواهی ملل عالم را بگیرند، همین گسترش روزافزون اسلام در غرب است؛ این یک واقعیت است که راه پر پیچ و خم مسلمانان خاورمیانه نهایتاً از مسیر حقه تشیع می گذرد.

 

آنان که از درک تحولات منطقه ناآگاهند، نمی توانند این رویداد بزرگ را دریابند که قدرت تشیع، امروز در جهان بیش از هر زمان دیگری نمایان و آشکار است و اگر چه ملت های مسلمان، دیکتاتورهای دست نشانده و وابسته به غرب خود را به زیر کشیده اند، اما در پس این آزادی خواهی و عدالت طلبی نوعی گرایش به تشیع دیده می شود.

 

در واقع عطش امروزه مسلمانان جز به آب حیات راه اهل بیت علیهم السلام و مذهب راستین تشیع برطرف نخواهد شد و پایان بیداری اسلامی یعنی همین!

 

آنچه که مسلمانان امروز در طلب آنند همان حاکمیت اسلام بر اجتماع و امت شان است که با تجربه ملت های مسلمان در تمام این سال ها، این حقیقت، با مذهب ناحق اهل تسنن محقق نشده و نخواهد شد؛ چرا که واقعیت این مذهب در نمایش آنان در برابر آمریکا و اسرائیل با وادادگی و سرسپردگی نمایان شد.

 

اما آیین استوار تشیع با مبارزه فکری، فرهنگی، اقتصادی و نظامی با تمام قوا در برابر ظلم و تعدی می ایستد و تا رسیدن به اهداف خود از پا نمی نشیند و رمز گسترش و نفوذ روزافزون مسیر اهل بیت پیامبر علیهم السلام در قلوب جهانیان همین ایستادگی و مبارزه است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها