کد خبر: ۲۳۷۸۵۹
زمان انتشار: ۱۱:۴۲     ۰۱ مرداد ۱۳۹۳
سازمان هواپيمايی فدرال آمريکا اعلام کرد: در پی اصابت يک موشک به نزديکی فرودگاه بن گوريون اسرائيل در روز سه‌شنبه برنامه پروازهای شرکت‌های هواپيمايی آمريکايی به اسرائيل برای دستکم ۲۴ ساعت لغو شده است.
به گزارش پایگاه 598، شرکت‌های دلتا، يونايتد ايرلاينز و يو اس اير ويز نيز اعلام کردند که پروازهايشان را تا اطلاع ثانوی لغو می‌کنند. به گزارش رویترز، تاکنون شرکتهاي اروپایی ایر فرانس، لوفتهانزا و کی ال ام نیز پروازهای خود به تل‌آویو را به دلیل مسایل امنیتی و ادامه درگیری‌های غزه حالت به تعلیق درآورده‌اند.

در این میان شرکت فرانسوی ایرفرانس اعلام کرده که تعلیق پروازها به تل‌آویو تا اطلاع ثانوی لغو خواهد بود. شرکت هاي آلمانی لوفتهانزا و تركيش اير تركيه نیز اعلام کرده دستکم تا ۳۶ ساعت آینده پرواز به اسرائیل را به تعلیق درآورده است. يک هواپيمای بوئينگ شرکت دلتا با ۲۷۳ مسافر و ۱۷ خدمه روز سه‌شنبه از نيويورک عازم تل‌آويو بود که در آسمان مديترانه با شنيدن خبر اصابت راکت به نزديکی فرودگاه بن گوريون مسير خود را تغيير داد و به پاريس رفت. گزارش خبرگزاری‌ها حاکی از آن است که سرنگونی هواپيمای مسافربری مالزيايی با موشک در شرق اوکراين باعث هراس شرکت‌های هواپيمايی شده است.

درخواست دبیر کل سازمان ملل برای صلح
در همین حال بان گی مون، دبير کل سازمان ملل، در يک کنفرانس مطبوعاتی در تل آويو از اسرائيل و فلسطينی‌ها خواست تا به خونريزی پايان داده و مذاکرات را آغاز کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، بان گی مون گفت: «من پيام مشابهی برای اسرائيلی‌ها و فلسطينی‌ها دارم. جنگ را پايان دهيد، گفت‌وگو را آغاز کنيد و دلایل این مناقشه را ریشه‌یابی کنید تا در شش ماه يا يک سال آينده در شرايط مشابهی نباشيم.» جنگ غزه، شانزدهمين روز خود را پشت سر گذاشت و تاکنون ۶30 فلسطینی، ۲۸ سرباز اسرائیلی و دو غیرنظامی اسرائیلی کشته شده‌اند. سازمان ملل می‌گوید که غیرنظامیان، هفتاد درصد از کشته‌شدگان فلسطینی را شامل می‌شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها