کد خبر: ۲۳۸۲۷
زمان انتشار: ۱۳:۵۸     ۲۸ مهر ۱۳۹۰
مقام معظم رهبری در ديدار هيئت دولت در كرمانشاه، مردم‌داری و گشاده‌رويی در برخورد با مردم را شرط لازم مسئوليت و خدمتگزاری در نظام اسلامی خواندند.

به گزارش سرویس حوزه و مراجع 598 به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، هيئت وزيران، پس از تشكيل جلسه ويژه در استان كرمانشاه، چهارشنبه شب به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی رسيد و گزارش تصميم ها و تدابير دولت را برای حل مسائل و مشكلات استان و شتاب گرفتن روند توسعه اين منطقه ارائه كرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در اين ديدار، حل مشكلات استان كرمانشاه را نيازمند اهتمام كامل، كار فوق‌العاده و تدابير ويژه دولت خواندند و با تشكر از توجه دولت به مسائل اين منطقه تأكيد كردند: بايد با جديت و تحرك تمام، وارد ميدان خدمت به مردم عزيز اين استان شد تا وضع منطقه جهش محسوسی پيدا كند.

ايشان "ضرورت خدمت به مردم سراسر كشور"، "شور و صفا و صميميت خاص مردم استان" و "عقب‌ماندگی اكثر شاخص‌های منطقه از متوسط كشوری" را سه دليل عمده برای اهتمام ويژه دولت به حل مسائل استان برشمردند و خاطرنشان كردند: كارهای خوبی در منطقه انجام شده است اما تا رسيدن استان كرمانشاه به نقطه ای كه شايسته‌ اين مردم شريف است فاصله فراوانی وجود دارد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، نگرانی و دغدغه مسئولان را درباره انجام دادن كامل وظايف خود در قبال مردم، امری ضروری و پسنديده خواندند و افزودند: دولت كارگروه ويژه‌ای برای پيگيری مستمر اجرای مصوبات خود در خصوص استان كرمانشاه تشكيل دهد و استاندار و نمايندگان مردم استان در مجلس نيز با محوريت نماينده ولی فقيه در استان كرمانشاه، به جد پيگير اجرای اين مصوبات باشند تا وضع مردم منطقه، تكانی جدی بخورد.

ايشان، اشتغال را مسئله اصلی استان كرمانشاه برشمردند و با فراخواندن مسئولان به همت مضاعف برای حل اين مشكل خاطر‌نشان كردند: بايد با فراهم كردن زمينه‌های لازم از جمله جذب سرمايه بخش خصوصی و ايجاد زير ساخت‌های لازم در بخش‌های كشاورزی، صنعتی و ديگر بخش‌ها، مشكل بيكاری را حل و دغدغه اصلی مردم و جوانان استان را رفع كرد.

ايجاد كانال‌های آبرسانی در مناطق اطراف سدهای استان، گسترش تجارت مرزی، افزايش صادرات و ترانزيت كالا، حل موانع جذب سرمايه‌گذاری بخش خصوصی از جمله نكاتی بود كه رهبر انقلاب در اين ديدار بعنوان ديگر خطوط اصلی كاری دولت برای توسعه استان كرمانشاه بيان كردند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با تأكيد بر اولويت‌بندی حقيقی نيازهای استان و پرهيز از پرداختن به مسائل غير اصلی، افزودند: به گونه‌ای برنامه‌ريزی كنيد كه سرمايه‌های مورد نياز طرح های مصوب، حتماً تأمين شود و از هم اكنون بتوان روی آنها حساب كرد.

رهبر انقلاب با اشاره به انگيزه فراوان دولت برای كار و تلاش، به دست‌اندركاران قوه مجريه توصيه كردند: تا روز آخر، با همين انگيزه به خدمت مشغول باشيد و اجازه ندهيد بحث دو سال پايانی كارِ اين دولت و رو به پايان بودن دوران مسئوليت بر تلاش‌های شما اثر منفی بگذارد.

ايشان مردم‌داری و گشاده‌رويی در برخورد با مردم را شرط لازم مسئوليت و خدمتگزاری در نظام اسلامی خواندند و با اشاره به اقدام خانم محجبه بسيجی در تقديم مدال طلای مسابقات جهانی وشوو افزودند: قشرهای مختلف مردم استان كه با روحيه صفا و جوانمردی به كار و تلاش مشغولند شايسته بهترين خدمات هستند.

در آغاز اين ديدار كه با حضور نماينده ولی فقيه و امام جمعه كرمانشاه، نمايندگان مردم استان و مسئولان محلی برگزار شد، آقای رحيمی معاون اول رئيس جمهور اعلام كرد جلسه عصر امروز هيئت وزيران در كرمانشاه 140 مصوبه ويژه داشته است كه با اجرای آنها، توسعه استان شتاب قابل توجهی خواهد يافت.

تخصيص اعتبار ويژه برای اشتغال‌زايی، تأمين آب كشاورزی، اجرای طرح‌های زير دست سدها، تكميل راه آهن غرب كشور تا مرز، توسعه زير ساخت‌های صنعتی،‌ بودجه ويژه برای طرح‌های محروميت‌زدايی، تأسيس دانشگاه جامع و بين‌المللی غرب كشور، توجه به بازارچه‌های مرزی،‌ اجرای صدها طرح عمران شهری و روستايی،‌ تجهيز دانشگاه‌های استان و طرح‌های فرهنگی و آموزشی از مهم‌ترين نكاتی بود كه معاون اول رئيس‌جمهور در تشريح طرح‌های مصوب دولت برای استان كرمانشاه، ‌بيان كرد.

آقای رحيمی افزود: كارگروه ويژه‌ای از اعضای هيئت دولت با مسئوليت معاون اول تشكيل می‌شود تا ساز و كارهای لازم برای اجرايی شدن سريع مصوبات را فراهم و اجرای كامل آنها را پيگيری كند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها