کد خبر: ۲۳۸۸۴۶
زمان انتشار: ۱۴:۱۲     ۰۵ مرداد ۱۳۹۳
وزیر کشور با بیان اینکه در دوره دولت یازدهم در حوزه استانداری ها 80 درصد تغییرات صورت گرفته است، گفت: استانداران در اعلام مواضع خود محافظه کار نبودند و در همین رابطه نیز 430 فرماندار در سراسر کشور تغییر کرده اند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه روز گذشته در حاشیه اولین نشست مشترک استانداران و دبیران کل احزاب و تشکل های سیاسی با اشاره به آمادگی این وزارتخانه به منظور همکاری با همه احزاب و تشکل ها اظهار داشت: در این جلسه نیز برخی نمایندگان احزاب نسبت به تدوین قانون انتخابات و جرم سیاسی سخنانی را مطرح کردند که لازم است اعلام کنیم که مطالعات قانون انتخابات در کمیته اولیه با حضور کارشناسان حوزه دانشگاه، احزاب و نمایندگان مجلس انجام شده و در موضوع جرم سیاسی نیز باید قوه قضائیه آن را بررسی کرده و به نتیجه برساند.
 
وی با بیان اینکه برخی نمایندگان احزاب در سخنانی استانداران را در اعلام مواضع خود محافظه کار خواندند، گفت: چنین چیزی وجود ندارد زیرا ما از ابتدای تشکیل دولت بیش از 80 درصد تغییرات را در حوزه مدیریتی در استانداری ها داشتیم ، در طی این مدت نیز 430 فرماندار در کشور تغییر کرده اند و البته کسانی را هم که دارای صلاحیت لازم بوده اند را حفظ کرده ایم.
 
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر راه اندازی خانه احزاب افزود: جلسات متعددی را در گذشته و زیر نظر معاون سیاسی برگزار کرده ایم و هم اکنون نیز آمادگی داریم گروهی متشکل از نمایندگان احزاب و وزارت کشور به صورت مساوی تشکیل دهیم تا بتوانیم کانون یا خانه ای را برای احزاب ایجاد کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه فعالیت احزاب تنها در حوزه انتخابات نیست و باید در بخش های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت داشته باشند، گفت: هم اکنون در حال تدوین برنامه توسعه ششم هستیم که این موضوع فرصت بسیار خوبی است تا کارشناسان ما در احزاب مختلف بتوانند با نظرات و دیدگاههای کارشناسانه خود فعالیت های بیشتری را داشته باشند.
 
وزیر کشور با اشاره به یکی از سخنان نمایندگان احزاب درباره شعار"نه غزه نه لبنان" اظهار داشت: شعار "نه غزه نه لبنان" شعار هیچ گونه جریان داخلی نیست زیرا همه جریان های داخلی همسو و یکپارچه و حامی دولت و نظام هستند.
 
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: وزارت کشور هر گونه آمادگی را به منظور برگزاری جلسات مشترک و  خصوصی برای توانمندسازی احزاب و ایجاد زمینه برای فعالیت گسترده تر آنها در جامعه دارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۳
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها