کد خبر: ۲۶۳۴۵۷
زمان انتشار: ۲۲:۱۸     ۳۰ مهر ۱۳۹۳
با ورود بخشی از گاز فازهای 12 و 17 و 18 تا پایان سال حدود یکصد میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور در مقایسه با سال گذشته افزوده خواهد شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از پول نیوز ؛ مدیرعامل سازمان مطنقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: براساس برنامه های در دست اجرا و با ورود بخشی از گاز فازهای 12 و 17 و 18 تا پایان سال حدود یکصد میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور در مقایسه با سال گذشته افزوده خواهد شد.

مهدی یوسفی اظهار داشت: تکمیل فازهای قدیمی پارس جنوبی شامل فازهای 12، 15 و 16 ، 17 و 18 از اولویت های وزارت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.

وی با بیان اینکه این سازمان به نمایندگی از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران وظیفه اداره و راهبری حوزه عملیاتی پارس جنوبی، پارس کنگان و پارس شمالی را برعهده دارد، گفت: پارس جنوبی از مناطق مهم و تاثیرگذار کشور است که نقش مهمی در اقتصاد کشور به خصوص در بخش انرژی و چرخه ارزش افزوده از محل فروش محصولات پتروشیمی و میعانات گازی ایفا می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: براساس استاندارد 25 میلیون مترمکعب گاز برای هر فاز ،29 پالایشگاه گازی و حدود 30 مجتمع پتروشیمی بزرگ و کوچک در این منطقه پیش بینی شده که این حجم تراکم صنعتی در کشور بی نظیر است.

وی از شناسنامه دار کردن پروژه های قابل سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد و افزود: نبود شناسنامه برای پروژه های های سرمایه گذاری از دلایل عمده کمبود جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در این منطقه بوده که در گام نخست سعی کرده ایم تمام فرصت های سرمایه گذاری در منطقه را شناسنامه دار کنیم.

یوسفی طرح فراگیر پالایشی سیراف را از مهمترین اقدامات وزارت نفت در دوران جدید برای جذب سرمایه بخش خصوصی در منطقه خواند و گفت: این طرح در قالب 8 پالایشگاه میعانات گازی مستقل هر یک به ظرفیت 60 هزار بشکه در روز به همراه تأسیسات یوتیلیتی، پشتیبان و واحدهای فرآیندی مشترک در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اجرا خواهد شد که همزمان چندین مزیت را برای منطقه به ارمغان می آورد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها