کد خبر: ۲۶۳۴۶۸
زمان انتشار: ۲۲:۲۸     ۳۰ مهر ۱۳۹۳
سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود آنکه در شش ماهه نخست امسال صادرات فرش دستباف با رشد روبرو بوده ولی هنوز برای رسیدن به جایگاه اصلی صادرات این هنر - صنعت فاصله داریم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از پول نیوز ؛ در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، مزین است فرش دستباف می تواند با تاریخ چند هزار ساله از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، ارزآوری، افزایش تولید ملی و اشتغالزایی نماد مناسبی برای امسال باشد.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود آنکه در شش ماهه نخست امسال صادرات فرش دستباف با رشد روبرو بوده ولی هنوز برای رسیدن به جایگاه اصلی صادرات این هنر - صنعت فاصله داریم.

 به منظور توسعه فرش دستباف استان فارس تفاهم نامه سه جانبه ای بین مرکز ملی فرش ایران، استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان امضاء شد.

حمید کارگر در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، مزین است فرش دستباف می تواند با تاریخ چند هزار ساله از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، ارزآوری، افزایش تولید ملی و اشتغالزایی نماد مناسبی برای امسال باشد.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی هدفمند و آگاهانه در حوزه فرش دستباف بویژه در رسانه های محلی تأکید کرد و افزود: در اطلاع رسانی این هنر صنعت به جای به تصویر کشیدن فقر قالیباف، باید هنر و هنرمندی قالیبافان و تأثیرات آنها بر اشتغال و درآمدزایی آن به تصویر کشیده شود.

تفاهم نامه سه جانبه برای نظم بخشیدن و توسعه همکاری ها در قالب پروژه های تحقیقاتی، آموزشی، امور تولیدی، امور بازاریابی و تبلیغات در حوزه های مختلف فرش دستباف به منظور ارتقا کمی وکیفی تولید و صادرات فرش دستباف، ساماندهی، حمایت و پشتیبانی از تمام دست اندر کاران عرصه هنر- صنعت فرش دستباف استان و توسعه اشتغال برای کارآفرینان در راستای دستیابی به اهداف سند راهبردی مرکز ملی فرش ایران امضا شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها