کد خبر: ۲۹۴۸۰۴
زمان انتشار: ۱۶:۰۳     ۲۲ بهمن ۱۳۹۳
شورای پول و اعتبار در نشست شب گذشته خود بر حمایت قاطع از اقدامات نظارتی بانک مرکزی برای ساماندهی به بازار پول تاکید کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس؛ در  این جلسه که با گرامی داشت و تبریک ایام دهه فجر و یوم الله 22 بهمن توسط رییس کل بانک و رییس شورای پول و اعتبار آغاز شد،گزارش بانک مرکزی از پایش عملکرد بانکی و پولی کشور و نیز اقدامات انجام شده به منظور اعمال نظارت موثر بر بازار پولی و بانکی و برخورد قاطع با بانکها و موسسات پولی متخلف مطرح گردید.
شورای پول و اعتبار ضمن حمایت قاطع از اقدامات جدی و مؤثر بانک مرکزی برای انتظام بخشی فعالیت‌های بازار پول، مقرر نمود اقدامات مذکور با قاطعیت ادامه یابد.
فرم متحدالشکل و یکنواخت "قرارداد قرض‌الحسنه" از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که قرارداد مذکور در 20 ماده و 6 تبصره به تصویب شورا رسید.
در ادامه جلسه شب گذشته شورا، اصلاح اساسنامه بانک اقتصاد نوین مطابق با اساسنامه نمونه بانک‌های تجاری غیردولتی در 147 ماده و 20 تبصره مورد تصویب قرار گرفت.
افزایش سرمایه کشور ایران در شرکت بین‌المللی تأمین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی (IDB) به مبلغ 100.000.000 دلار  از دیگر مصوبات این جلسه شورا بود.
ضمناً شورای پول و اعتبار از وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی برای پذیرش هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول اختصاصی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی که موجبات شفافیت بیشتر در صورتهای مالی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری را فراهم آورده و اثرات مثبتی را در شناسایی دقیق مطالبات غیرجاری بانک‌ها و مؤسسات اعتباری سبب خواهد شد، تشکر و قدردانی نمود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها