کد خبر: ۳۱۷۰۵۶
زمان انتشار: ۱۶:۲۷     ۰۱ خرداد ۱۳۹۴
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان "اجازه نمی‌دهیم هیچ‌گونه بازرسی از مراکز نظامی و دفاعی ما تحت هر عنوان صورت گیرد" گفت: پاسخ ما به بازرسی‌های هماهنگ‌شده از مراکز نظامی "سرب داغ" است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از سپاه نیوز ، همزمان با میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران و نمایندگانی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی با سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار کردند.

در این دیدار که در ستاد فرماندهی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار و خیر مقدم به میهمانان خارجی و داخلی، اظهار داشت: برای آحاد پاسداران جای بسی افتخار و مباهات است که در مقام و مسئولیت پاسداری از انقلاب اسلامی به بزرگ‌پاسدار اسلام و پیشوای آزادگان جهان اسلام حضرت امام حسین(ع) اقتدا کرده‌اند.

وی با اشاره به مقاومت و ایستادگی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن بعثی و سپس رویارویی پیروزمندانه با توطئه‌های رنگارنگ نظام سلطه و استکبار طی سال‌های پس از جنگ تحمیلی، افزود: ملت بزرگ ایران با الهام از سیره عملی سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و وفاداری نسبت به پیمانی که با خون شهدا بسته‌اند، با اطاعت از ولی فقیه و زعامت حضرت امام خمینی(ره) و جانشین صالح و شایسته ایشان مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه‌ای عزیز (مد ظله العالی) مسیر جهاد، مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران را تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با تبیین تحولات جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی که با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مرحله نوینی در معادله قدرت پدید آمد، گفت: بعد از فروپاشی شوروی، فرصت پیاده‌سازی تئوری نظم نوین جهانی برای آمریکا مهیا شد. این تئوری بر پایه فرهنگ تمامیت‌خواهی و سلطه‌طلبی بنا شده است.

سردار حاجی‌زاده با بیان "اساس این ایده ایجاد دهکده بزرگ جهانی به‌رهبری آمریکا استوار شده است." افزود: آمریکا براساس این اصول، کلیه برنامه‌ها و اهداف راهبردی خود را برای حفظ و استمرار قواعد جهان تک‌قطبی قرار داده است.

وی تأکید کرد: امروز، هر حکومتی، فارغ از هر نوع گرایش دینی و اعتقادی، اگر منافع ملی خود را، هم‌جهت با منافع سلطه‌طلبانه غرب، به‌سرکردگی آمریکا، تعریف نکرده باشد و مقابل آمریکا کرنش نکند با اِعمال سیاست‌های تحریم، مهار، تعدی و تجاوز و تضییع حق حاکمیت مواجه خواهد شد و این نسخه ثابت استکبار غرب برای کشورها می‌باشد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با ارائه تصویری از وضعیت امروز منطقه، خاطرنشان کرد: چند سالی است منطقه استراتژیک غرب آسیا و بخش‌هایی از شمال آفریقا شاهد ناامنی، خونریزی و کشتار مردم بی‌گناه و جنگ‌های خانمان‌سوز توسط گروه‌های تروریستی تکفیری و داعش شده است و هرروز نیز دامنه این جنگ‌ها توسعه پیدا می‌کند.

سردار حاجی‌زاده افزود: در چنین وضعیتی علاوه بر نابودی زیرساخت کشورها، کودکان، زنان، افراد پیر، جوانان، شیعه و سنی، مسیحی و غیرمسیحی، ایزدی، کُرد و ... با ملیت‌های مختلف در این منطقه قتل‌عام شده و زنان و دختران به بردگی جنسی برده می‌شوند.

وی با اشاره به عقاید انحرافی و ضداخلاق و ضددین گروهک‌های تروریستی تکفیری، گفت: این گروه‌ها با افکار الحادی، قارچ‌گونه در منطقه در حال رشد هستند و این ویروس خطرناک 80 کشور را تاکنون آلوده کرده است. اعتقادات و اقدامات آنها بر هیچ دین و آئینی و حتی منطق بشر اولیه بدوی منطبق نیست.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: آنها انسان زنده را به آتش می‌کشند، قلب آدم مرده را از قبر بیرون کشیده و به دندان می‌گیرند، در کوچه و بازار، مسجد، مناطق جمعیتی حرکت‌های انتحاری انجام می‌دهند و بی‌گناهان را می‌کشند.

سردار حاجی‌زاده با بیان "گروهک‌های تروریستی تکفیری و داعش در جایی جنگ داخلی و برادرکُشی راه می‌اندازند و در جای دیگر با بسیج مدرن‌ترین تسلیحات به جنگ مردمی بی‌دفاع می‌روند و شب و روز بر سر آنها اقسام بمب‌ها را می‌ریزند." پرسید: این جنگ‌های ویرانگر با رهبری چه قدرت‌هایی و با چه اهدافی انجام می‌شود؟ شکل‌دهی، هدایت و مدیریت تروریسم از نوع دولتی و افسار گسیخته آن مبتنی بر اهداف سیاسی و اعتقادی افراط‌گرایانه و ویرانگر از چه مبدئی هدایت می‌شود؟

وی اظهار داشت: امروز پشت‌صحنه این‌همه ویران‌گری‌ها آشکار و براساس اقرار خود آنها واضح و شفاف شده است که تحت حمایت چه کشورها و دولت‌هایی قرار دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: صحنه گردان اصلی این جنایات آمریکا است. آمریکایی‌ها با طرح انگلیسی ــ صهیونیستی و پول کشورهای منطقه و در رأس آنها عربستان سعودی به‌دنبال منافع شومی هستند که دیر یا زود خود آنها را نیز در این باتلاق گرفتار خواهد کرد.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به "در این عرصه وحشی‌گری افسار گسیخته هیچ کشوری در حاشیه امن قرار نمی‌گیرد و قطعاً به‌نوعی از عوارض این اقدام تأثیر می‌پذیرد"، افزود: آمریکا به‌دنبال گسترش جنگ نیابتی در منطقه است و با عوام‌فریبی، ائتلاف ضدداعش راه می‌اندازد ولی به‌طور علنی می‌گوید: "ما به‌دنبال نابودی داعش نیستیم، ما بحران را مدیریت می‌کنیم." این در حالی است که در صحنه عراق شاهد بارریزی با هواپیما و انواع کمک‌رسانی به داعش هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیاهه دشمنی‌های آمریکا علیه نظام و ملت ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران طی 37 سال گذشته انواع طرح‌های ضدبشری نظام سلطه به‌رهبری آمریکا را تجربه کرده است و اقدامات تروریستی، ناامن‌سازی، انفجارات، زدن شهرها با خمپاره تنها بخشی از اقدامات خصمانه‌ای است که توسط گروهک‌هایی که امروزه خارج‌نشین هستند و بعد از سه دهه همچنان توسط آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی حمایت می‌شوند، در این سال‌ها در کشور ما به مرحله اجرا در آمده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: این گروه‌های تروریستی بیش از 16000 نفر از مردم بی‌گناه ایران را شهید کرده‌اند. ما آموخته‌ایم چگونه امنیت ایران را حفظ کنیم. ما آموخته‌ایم در مقابل گروه‌های تکفیری، تروریستی، ضدبشری و حتی هواپیماربایی چگونه مقابله کنیم، ما آموخته‌ایم چگونه با دشمن بجنگیم. همه ترفندهای آنها برای ما روشن است. ولی کشورهایی که تجربه غنی 37ساله ایران را ندارند بسیار آسیب‌پذیر هستند.

سردار حاجی‌زاده با پرده برداشتن از برخی واقعیات تلخ موجود پیرامون وضعیت گروهک‌های تروریستی تکفیری تحت حمایت آمریکا و غرب، گفت: نکبت جدید و گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا مرز و قلمرو نمی‌شناسد، جبهه ندارد، ظرف چند روز ارتش‌های کلاسیک و بی‌تجربه را متلاشی می‌کنند، امنیت مردم را ظرف مدت کوتاه از بین می‌برند.

وی افزود: امروز کشورهایی مثل عراق، سوریه و لیبی گرفتار این مصیبت هستند و ملت بزرگ یمن نیز درگیر مصیبت بزرگی همچون مصیبت غزه است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با ابراز تأسف نسبت به حمایت کورکورانه برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس از سیاست‌های جاهلانه عربستان و انجام پروازهای عملیاتی از این کشورها به‌سمت یمن تأکید کرد: ما در مقابل خداوند متعال، بشریت و تاریخ باید جوابگوی اعمالمان باشیم.

سردار حاجی‌زاده با حساس توصیف کردن شرایط منطقه و مضحک خواندن دلسوزی رئیس‌جمهور بی‌خرد آمریکا در قبال برخی کشورهای منطقه، خاطرنشان کرد: تحلیل شرایط منطقه آنی نیست که اوباما به‌عنوان دلسوز منطقه خلیج فارس در کمپ دیوید ارائه می‌دهد. کشورهای منطقه باید بیشتر از این هوشیار باشند و واقعیت‌ها را آن‌گونه که هست تحلیل و ارزیابی کنند.

وی با اشاره به مصاف دیرینه ملت ایران با دشمنی‌های آمریکا و غرب، گفت: ما همچنان با توطئه‌های آمریکایی روبه‌رو هستیم، ما امروز درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی با آنها هستیم. آمریکایی‌ها سالیان سال است که از مقابله مستقیم و جنگ با ایران ناامید هستند و با بی‌شرمی تمام در این حوزه‌ها ناجوانمردانه مشغول تلاش می‌باشند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به طرح برخی مطالبات ظالمانه، غیرقانونی و غیرعقلانی در فرآیند مذاکرات هسته‌ای توسط آمریکا و متحدان کاخ سفید، افزود: اخیراً نیز در حاشیه مذاکرات می‌شنویم مسئله بازرسی مراکز نظامی و دفاعی را به‌بهانه مسائل هسته‌ای مطرح می‌کنند ولی نمی‌دانند که روش‌های نفوذ و شیوه‌های موریانه‌ای آنها نزد ایرانیان نخ‌نما شده است و این درخواست غرب، در حقیقت درخواست جاسوسی رسمی در ایران است.

سردار حاجی‌زاده تأکید کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا فرمودند ما نه تنها اجازه نخواهیم داد از مراکز نظامی و دفاعی بازرسی کنند بلکه تحت هر عنوان شامل بازرسی هماهنگ‌شده یا نشده پیرامون مراکز یا حتی هر فاصله‌ای و به هر شکلی، پاسخ ما پاسخ به اقدام در حکم جاسوسی خواهد بود و پاسخ آن، "سرب داغ" است.

وی در پایان با قدردانی از پذیرش دعوت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران خطاب به آنان، گفت: امیدواریم این‌گونه جلسات فراتر از تشریفات، نتایج ملموس و کاربردی برای همه کشورها و ملت‌ها داشته باشد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی همکاری همه‌جانبه در تمامی ابعاد با کشورهای دوست را دارد.

همچینین در این دیدار سرهنگ کنستانتین پانوف (وابسته نظامی کشور اوکراین) به‌عنوان نماینده وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران در سخنانی با تبریک میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار به فرمانده نیروی هوافضای سپاه و سایر فرماندهان و کارکنان این نهاد، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین ارکان نظامی جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه دفاع از کشور را به‌عهده دارد و در این بین نیروی هوافضای سپاه نقش بزرگ و بسزایی ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: نیروی هوافضای سپاه از جوانترین نهادهای نظامی ایران است و این نشانگر آن است که پیشگامان نظامی ایران در این نهاد گرد هم آمده‌اند.

وابسته نظامی کشور اوکراین با اشاره به نقش‌ها و اقدامات سپاه در مرزهای کشور و شهدای آن در این راه، یادآور شد: شهیدانی که جانشان را در راه میهنشان فدا کرده‌اند، الگویی برای تربیت نسل‌های بعد می‌باشند.

سرهنگ کنستانتین پانوف در پایان با آرزوی پیشرفت و شکوفایی بیشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خوشبختی خانواده‌های پاسداران، تأکید کرد: امیدوارم ایران و ملتش همواره در سایه صلح برقرار بوده و آینده‌ای روشن در انتظار این کشور باشد.

گفتنی است، در پایان این مراسم هدایایی توسط فرمانده نیروی هوافضای سپاه به میهمانان خارجی شرکت‌کننده در این مراسم اهدا شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها