کد خبر: ۳۱۷۱۱۹
زمان انتشار: ۱۰:۰۸     ۰۲ خرداد ۱۳۹۴
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه در سخنانی به مناسبت روز جانباز عنوان داشت: خطری که امروز ما را تهدید می‌کند خطر موجودیت و مشابه سال 1982 است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی با بیان اینکه امکان اعلام بسیج عمومی وجود دارد، تاکید کرد: ما در هر جایی و با چشم‌های باز خواهیم جنگید و کسی که از گزینه‌های ما راضی نیست هرچه در توانش است، انجام دهد.

به گزارش سایت اینترنتی النشره، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه در سخنانی به مناسبت روز جانباز عنوان داشت: خطری که امروز ما را تهدید می‌کند خطر موجودیت و مشابه سال 1982 است.

نصرالله با اشاره به امکان اعلام بسیج عمومی علیه تکفیری‌ها و تروریست‌ها از مرحله جدیدی برای رویارویی با تروریسم سخن گفته و اعلام کرد: مرحله جدیدی آغاز خواهد شد که ناامیدی در آن جایی ندارد و در این مرحله ما از تمام قدرت و امکاناتمان برای رویارویی با تکفیری‌ها استفاده خواهیم کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: ما در هر جایی می‌جنگیم و از هیچ کس نمی‌ترسیم و باید بگویم که با چشم‌های باز مبارزه خواهیم کرد و کسانی که از گزینه‌های ما ناراضی هستند هر آنچه در توانشان است، انجام دهند.

نصرالله گفت: به توهین‌ها به دستاوردهایمان در جنگ‌ها و اقدام برخی در انکار این موفقیت‌ها اهمیتی نمی‌دهیم و باید بگویم حتی اگر همه شهرهای ما سقوط کند باز هم اراده‌مان در هم نمی‌شکند و باید روحیه‌مان را بالا نگه داریم.

وی در ادامه گفت: خداوند برای ما این جنگ را مقدر کرده کما اینکه پیش از ما نیز جنگ بدر و خیبر را بر پیامبر اسلام مقدر کرده بود و ما نیز باید به صفوف مبارزه بپیوندیم.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: اگر در حلب، حمص و دمشق نجنگیدیم در بعلبک، الهرمل و الغازیه و دیگر شهرها خواهیم جنگید.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: ما سه گزینه داریم که یا مبارزتمان نسبت به چهار سال گذشته در سوریه را بیشتر کنیم یا اینکه تسلیم تکفیری‌ها شده و توهین به زنان و فرزندانمان را بپذیریم و یا با مخدوش شدن چهره خود در جهان موافقت کنیم.

وی گفت: اگر در این جنگ نیمی از نیروهایمان به شهادت رسیده و نیم دیگر باقی بماند و افراد باقی‌مانده در کرامت و عزت زندگی کنند، این گزینه برای ما بهتر است و باید بگویم حتی اگر سه چهارم ما به شهادت رسیده و تنها یک چهارم در عزت و شرافت بمانند برای ما بهتر است. اما به اذن خدا اجازه نخواهیم داد که این تعداد به شهادت برسند ولی این جنگ نیاز به فداکاری‌های فراوان دارد چراکه اختلافات عربستان، قطر و ترکیه پایان یافته و همه اینها در یک جبهه علیه ما وارد جنگ شده‌اند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این سخنان که در دیدارش با زخمی‌های نیروهای مقاومت اسلامی به مناسبت روز جانباز ایراد کرد، گفت: اگر بر همت خود بیفزاییم و به اندازه‌ای که مسوولیم عمل کنیم حتی بزرگترین دشمنانمان را هم در هم می‌شکنیم و هر کسی که جز این را بگوید خائن، نادان و کور است. دوستداران سفارت آمریکا خائن و جاسوس و نادان هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند که عقاید ما را تغییر دهد و ما پس از امروز دیگر ساکت نخواهیم نشست و با هیچ‌کس مدارا نخواهیم کرد چراکه این جنگ، جنگ ماهیتی و موجودیتی است و ما در جنگ با تکفیری‌ها با دین کاری نداریم.

سید حسن نصرالله در پایان اظهاراتش عنوان داشت: الان زمان بسیج شدن است و همه باید با زبان و عمل در این جنگ مشارکت کنند و هر کسی که میان مردم اعتبار دارد به این بسیج عمومی دعوت کند این افراد عملا باید سخنرانی‌هایشان را در این خصوص آغاز کنند و کسانی که فرزندان شهیدی در این جنگ دارند به یاری ما بیایند و باید بگویم ما در مرحله آتی بسیج عمومی اعلام خواهیم کرد و در تمامی مکان‌ها می‌جنگیم و هر کسی که بد ما را بگوید در چشمانش زل زده و می‌گوییم که تو خائنی.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها