کد خبر: ۳۱۷۱۹۰
زمان انتشار: ۱۲:۰۲     ۰۲ خرداد ۱۳۹۴
پس از تشکیل شورای راهبردی اصلاح طلبان به ریاست حجت الاسلام موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات، انتقادات زیادی از سوی اصلاح طلبان نسبت به تشکیل این شورا و عدم عضویت اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در شورای راهبردی مطرح شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، احمد شریف سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با تسنیم، با انتقاد از شورای راهبردی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ما منتقد شورای راهبردی آقای موسوی‌لاری هستیم، چرا که در شورای راهبردی، محور در استان‌ها افرادی هستند که سوابق اجرایی و سبقه اصلاح‌طلبی دارند و این هم ضربه می‌زند، یعنی اگر این را به کل کشور تعمیم دهیم که افرادی شاخص در شورایی قرار گیرند و به خرد جمعی ارزش قائل نشوند و تصمیم‌گیرنده باشند، به ما ضربه خواهد زد.

وی ادامه داد: در استان‌هایی که احزاب اصلاح‌طلب فعالیت ندارند طبعاً این شورا جواب خواهد داد، اما در استان‌هایی که تشکل و احزاب اصلاح‌طلب حضور دارند باید اولویت به این احزاب داده شود.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان افزود: در کنار این موضوع شاید نتیجه انتخاب این احزاب اصلاح‌طلب مدنظر کسانی باشد که در شورای راهبردی حضور دارند و نباید افرادی که شورای راهبردی حضور دارند، نگران این موضوع باشند که شاید ماحصل کار افراد دیگری شوند.

شریف تأکید کرد: خرد جمعی باید تصمیم‌گیر باشد و وقتی پشتوانه خرد جمعی احزاب باشد، نتیجه بهتری خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه ما به شورای راهبردی موسوی‌لاری اعتراض داریم، گفت: مبنای کار ما اولویت قائل شدن به احزاب و تشکل‌هاست.

واکنش کواکبیان به تشکیل شورای راهبردی اصلاح‌طلبان


همچنین مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری و رئیس موقت خانه احزاب ایران در گفت‌وگو با تسنیم، درباره تشکیل شورای راهبردی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما معتقد هستیم که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات باید منشأ تصمیم گیری باشد ولی احترام شورای مشورتی را هم باید نگه داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که شما که عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات نیستید، گفت: خوب باشد؛ ولی باید هماهنگی وجود داشته باشد؛ من می گویم که مرجعیت با شورای هماهنگی جبهه اصلات است ولی آنها هم باید هماهنگی داشته باشند.

دبیرکل حزب مردم سالاری در پایان خاطرنشان کرد: من تصور می کنم که مجموعه اصلاح طلبان چاره ای جز وحدت ندارند کمااینکه مجموعه اصول گرایان نیز چاره ای جز وحدت ندارند.

پس از تشکیل شورای راهبردی اصلاح طلبان به ریاست حجت الاسلام موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات، انتقادات زیادی از سوی اصلاح طلبان نسبت به تشکیل این شورا و عدم عضویت اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در شورای راهبردی مطرح شد. همچنین مصطفی کواکبیان در گذشته در مصاحبه ای اعلام کرده بود که شورای مشورتی نباید برای اصلاح‌طلبان تصمیم بگیرد.
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها