کد خبر: ۳۱۷۶۷۲
زمان انتشار: ۱۹:۰۳     ۰۴ خرداد ۱۳۹۴
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون در حال دستیابی به آمادگی لازم برای ورود به فضای جنگ‌های نیابتی است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل ازایسنا ،  امیر احمدرضا پوردستان در حاشیه رزمایش بیت المقدس 27 که امروز (دوشنبه) در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سومین مرحله از رزمایش بیت المقدس 27 پس از به ثمر رسیدن مراحل اول و دوم این رزمایش در کرمانشاه و آران و بیدگل در اصفهان انجام شد. در مرحله نخست این رزمایش، یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و در مرحله دوم یگان‌های موشکی نیروی زمینی توانمندیهای خود را به نمایش گذاشتند و تمامی رسته‌های نزاجا با حمایت بالگردهای هوانیروز به نمایش دستاوردها و توانمندی‌های خود پرداختند.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون در حال دستیابی به آمادگی لازم برای ورود به فضای جنگ‌های نیابتی است، چرا که دنیای امروز چهره تازه‌ای از تهدیدات را به نمایش گذاشته است. در سال‌های گذشته بیشترین میزان تهدیدات، مربوط به جنگ‌های ناهم تراز بود و ارتش ایران نیز تکنیک‌ها و تاکتیک‌های لازم را برای مقابله با این فضا ترسیم کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور گروهک‌های تکفیری و تروریستی در جنگ‌های نیابتی، گفت: برای آمادگی بیشتر ارتش با حضور در رزمایش‌های مختلف، تاکتیک‌ها و تکنیک‌هایی را که در مدارس نظامی تدوین شده است، برای ارزیابی روش‌ها و فاکتورهای مورد استفاده خود در صحنه عمل اجرا می‌کند. امروز یگان‌های فعال در رزمایش بیت المقدس 27 به زیبایی و شایستگی برنامه‌های از پیش تعیین شده خود را با اقتدار، توان و صلابت به نمایش گذاشتند.

پوردستان تهدیدات نظامی گاه به گاه آمریکا به ایران را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان‌کرد: بزرگترین وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران از نگاه بنده به عنوان یک فرد نظامی حفظ و ارتقا آمادگی‌های رزمی و دفاعی است. تمام حرکت‌های احتمالی دشمن را در مرزهای داخلی، خارجی، منطقه ای و فرا منطقه‌ای رصد می‌کنیم و متناسب با آن‌ها ظرفیت‌های دفاعی خود را ارتقا می‌دهیم.

وی با تأکید بر اینکه توانمندی‌های صنعت دفاعی کشور در کوتاه ترین زمان پاسخگوی نیازهای ایران است، اضافه‌کرد: نیروهای ولایت‌مدار و متدین ارتش در آمادگی کامل به سر می‌برند. ملت ایران مطمئن باشد که فرزندان سرباز آن‌ها از صلابت و آمادگی لازم برخوردار هستند و اگر تهدیدی قصد خودنمایی داشته باشد، با اقتدار در برابر آن می‌ایستیم و به طور قطع دشمن از کرده خود پیشمان خواهد شد. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها