کد خبر: ۳۱۸۷۰۵
زمان انتشار: ۰۹:۴۲     ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
در پی بروز سانحه
وزیر خارجه آمریکا که روز یکشنبه حین دوچرخه‌سواری دچار سانحه شد، از شرکت در نشست موسوم به مبارزه با داعش که در پاریس برگزار می‌شود، ناتوان است و به جای وی معاونش به فرانسه می‌رود.

به گزارش پايگاه 598 به نقل از فارس ، در پی بروز حادثه برای «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، قرار است به جای وی «تونی بلینکن» معاون وزارت خارجه در نشست موسوم به مبارزه با داعش شرکت کند.

با این حال، مقامات وزارت خارجه آمریکا می‌گویند جان کری در تلاش است تا سانحه‌ای که روز یکشنبه برای وی رخ داد، تأثیری در برنامه کاری وی نگذارد.

کری که به علاقه به دوچرخه‌سواری معروف است و همواره در سفرهای کاری‌اش دوچرخه‌اش را با خود به همراه دارد، روز یکشنبه در حالی که در یکی از مسیرهای معمول مسابقات «تور دو فرانس» در حال رکاب‌زنی بود، کنترل خود را از دست داد و از ناحیه استخوان ران دچار جراحت شد.

وی سپس توسط بالگرد به بیمارستان دانشگاه ژنو منتقل شده و همچنان نیز در آنجا به سر می‌برد. وی قرار است با لغو سفرهای اروپایی این هفته، برای جراحی به آمریکا منتقل شود.

کری قرار بود روز دوشنبه سفری رسمی به اسپانیا داشته باشد و پس از آن هم برای شرکت در نشست مبارزه با داعش، به پاریس پایتخت فرانسه برود.

اما حادثه روز یکشنبه موجب شد تا سفر وی به اسپانیا و فرانسه لغو شود. در حالی که ابتدا اعلام شد کری از طریق ویدئو کنفرانس در نشست پاریس شرکت می‌کند و از سلامت خوبی برخوردار است، اما یک مقام وزارت خارجه آمریکا ساعتی بعد اعلام کرد که بلینکن به نمایندگی از کری به فرانسه می‌رود.

کری که روز شنبه دیداری 6 ساعته با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران داشت، در حالی دچار سانحه شده که تنها یک ماه تا ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای باقی مانده و طرفین خود را برای مذاکراتی فشرده آماده می‌کردند.

هنوز مشخص نیست که حادثه رخ داده چه تأثیری بر روند مذاکرات داشته باشد. برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که اگر روند درمانی کری طول بکشد، ممکن است که وی نماینده‌ای را به مذاکرات اعزام کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها