کد خبر: ۳۱۸۸۱۸
زمان انتشار: ۱۸:۴۸     ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
دیپلمات سابق وزارت امور خارجه گفت: اشتباهات استراتژیک میرحسین موسوی و روحانی حساسیت جهان بر روی برنامه هسته‌ای کشورمان را برانگیخت.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، صادق خرازی سفیر اسبق ایران در فرانسه در مصاحبه‌ای با مجله عصر اندیشه به بیان برخی زوایای پرونده هسته‌ای ایران، مذاکره با غرب و استراتژی امریکا در مذاکره با  ایران پرداخت.

خرازی در بخشی از مصاحبه خود با اشاره به مقایسه ظریف با برخی شخصیت‌های تاریخی گفت: محمد جواد ظریف نه مصدق است و نه کریسنجر.

وی با یادآوری به کارگیری برخی سیاست گذاری غلط در دوره‌های مختلف پس از انقلاب در زمینه سیاست خارجی اظهار داشت: اشتباهات استراتژیک میرحسین موسوی و روحانی حساسیت جهان روی برنامه هسته‌ای ایران را برانگیخت.

این دیپلمات سابق وزارت امور خارجه ادامه داد: نقش اسطوره‌ای ایران در خاورمیانه و منطقه امریکا را به پای میز مذاکره با کشورمان کشاند.

خرازی در بخش دیگری از این مصاحبه با تاکید بر اینکه در ایران درخت لیبرالیسم سبز نمی‌شود اظهار داشت: گور پدر غرب که همه بدبختی ما از امثال تقی‌زاده‌ها شروع شد که می‌خواستند فرهنگ غربی در جسم و روح ما متجلی شود.

سفیر اسبق ایران در فرانسه با انتقاد از برخی اشتباهات در زمینه پرونده هسته‌ای کشورمان گفت: زمانی که سفیر [ایران در فرانسه] بودم مشاور رئیس جمهور فرانسه به من گفت آن قدر این اصطلاح فلان هسته‌ای را به کار نبرید؛ مبنای حقوقی این واژه بمب هسته‌ای است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۲
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
ارسال نظرات
عباس
UNITED KINGDOM
۲۰:۳۲ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
فرمايش همين اقا صادق خرازی خودمونه.چه جالب
پاسخ
اناری جانباز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۰ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
شعار محمود هرکجا بود که کرد کشور رانابود
انرژی هسته ای حق مسلم ماست
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها