کد خبر: ۳۱۹۰۰۹
زمان انتشار: ۱۱:۴۱     ۱۴ خرداد ۱۳۹۴
فصل نقل و انتقالات لیگ پانزدهم فوتبال درحالی شروع شد که وضع مدیریتی و کادر فنی چند تیم از جمله سرخابی‌ها برای فصل آینده هنوز مشخص نیست.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز، فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال از روز گذشته شروع شد و تیم‌های لیگ برتر برای جذب بازیکن به تکاپو افتادند.

تیمهای فوتبال استقلال و پرسپولیس در شرایطی باید با تیمهای دیگر در بازار نقل و انتقالات رقابت کنند که هنوز وضعیت مدیریتی و کادر فنی‌شان مشخص نیست.

علاوه بر سرخابی‌ها تیمهای گسترش فولاد، پدیده ، فولاد خوزستان و ملوان هم وضعیت نیمکتشان نامشخص است به همین دلیل برای جذب بازیکن دچار مشکل هستند.

در حالی که فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال از روز سه‌شنبه آغاز شد اما گمانه‌زنی‌هایی از همین الان در بازار نقل و انتقالات به وجود آمده است این موضوع بهانه‌ای شد تا به بررسی بازار شایعات در فصل نقل و انتقالات بپردازیم.

*زردپوشان اصفهانی به دنبال حفظ شاکله اصلی‌شان

تیم فوتبال سپاهان قهرمان لیگ چهاردهم در چند سال اخیر در بازار نقل و انتقالات فعالیت چشمگیری داشته و توانسته بازیکنان خوبی جذب کند. زردپوشان اصفهانی شرایط مالی مناسب دارند و تکلیف هیات مدیره مدیر عامل و سرمربی‌شان مشخص است. بر این اساس این تیم دغدغه‌ای از لحاظ مدیریتی و کادر فنی ندارد و می‌تواند با خیالی آسوده بازیکنان مدنظرش را جذب کند. به طور حتم حسین فرکی تغییراتی در تیم ایجاد خواهد کرد اما به نظر می‌رسد این تیم کمترین خروجی را داشته باشد.
بر طبق شنیده‌ها امید ابراهیمی و سید جلال حسینی بازیکنان مد نظر فرکی برای فصل بعد هستند.

*حضور بازیکنان سرباز در تراکتورسازی

تیم فوتبال تراکتورسازی در دقایق پایانی هفته سی‌ام قهرمان را از دست داد و به نایب قهرمانی اکتفا کرد. این تیم تبریزی از لحاظ مدیریتی و کادر فنی مشکلی ندارد و عباسی به عنوان مدیر عامل تونی‌اولیویرا در سمت سرمربی همچنان در این تیم به کارشان ادامه می‌دهند. با توجه به اتفاقاتی که فصل گذشته برای تراکتورسازی رخ داد و این تیم نتوانست قهرمان لیگ چهاردهم شود هواداران این تیم از مسئولان انتظار دارند که تیم را برای قهرمانی در فصل آینده ببندند. بر این اساس به نظر می‌رسد که تراکتوری‌ها به دنبال حفظ شالکه اصلی‌شان هستند اما به طور حتم چند بازیکن شاخصشان را برای فصل بعد از دست می‌دهند. آندرانیک تیموریان مهرداد بایرامی، فرشاد احمدزاده بازیکنانی هستند که گفته می‌شود از تراکتورسازی جدا می‌شوند.
همچنین بازیکنان مطرح سرباز هم فصل آینده به هر حال در روزهای آینده باید منتظر ترکاندن بمب نقل و انتقالاتی از سوی تراکتورسازی باشیم.

*وضعیت نامشخص منصوریان در نفت تهران

تیم فوتبال نفت تهران با بازیکنان جوان و باانگیزه‌اش توانست تا یک قدمی جام قهرمانی لیگ چهاردهم  و جام حذفی پیش برود اما نتوانست این 2 جام را بدست آورد. همچنین تیم فوتبال نفت تهران به صبح 8 تیم برتر آسیا صعود کرده و برای حضور مقتدرانه در آسیا باید بازیکنان مطرحی را برای فصل بعد جذب کند. به هر حال وضعیت علیرضا منصوریان سرمربی نفت هم برای فصل بعد مشخص نیست چرا که این مربی مدنظر باشگاه استقلال است و خودش هم دوست دارد فصل آینده روی نیمکت آبی‌پوشان بنشیند. بازیکنان نفت تهران در لیگ چهاردهم عملکرد فوق‌العاده داشتند بر این اساس چند بازیکن نفت تهران در لیست خرید تیمهای بزرگی همچون پرسپولیس قرار دارند. بیرانوند امین حاج محمدی و علی عزتی بازیکنان مدنظر باشگاه پرسپولیس هستند و باید دید این بازیکنان فصل آینده پیراهن کدام تیم را بر تن می‌کنند.

*توانایی ذوبی‌ها در جذب بازیکن کار بلد

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با قهرمانی در جام حذفی پایان خوشی در فصل جاری داشت. ذوب آهن بهترین تیم لیگ چهاردهم بود ذوبی‌ها فصل چهاردهم را خوب شروع نکردند اما در تیم فصل دوم عملکرد خوبی داشتند و توانستند جایگاه چهارم را به خوبی اختصاص دهند. به نظر می‌رسد یحیی گل محمدی فصل آینده هم سرمربی ذوب آهن باشد چرا که خودش هم دوست ندارد هر سال تیم تغییر دهد. همچنین این تیم برای حضور مقتدرانه در آسیا باید بازیکنان خوب و موثر جذب کند هر چند این تیم هم اکنون هم بازیکنان خوبی دارد. مسئولان ذوب آهن با بازیکنانی که فصل گذشته جذب کردند نشان دادند که این کار هستند کاوه رضایی یکی از خریدهای خوب تیم ذوب آهن در نیم فصل دوم بود که توانست گلهای حساسی برای تیمش به ثمر برساند. کاوه رضایی قاسم دهنوی و قاسم حدادی فر بازیکنان هستند که احتمال جدایی‌شان از تیم ذوب آهن وجود دارد.

*وضعیت مبهم فولاد در نقل و انتقالات

تیم فولاد خوزستان با اینکه چند بازیکن سربازش را در میانه فصل چهاردهم از دست داد اما نتوانست در جایگاه پنجم قرار بگیرد. اسکوچیچ قراردادش را برای فصل بعد با فولاد تمدید کرد اما دهکردی مدیر عامل و چند عضو هیات مدیره این تیم استعفا دادند و به هر حال با این وضعیت مشخص نیست دراکان اسکوچیچ در این تیم می‌ماند یا نه! گفتنی است با قبول استعفای دهکردی معلوم نیست چه کسی مدیر عامل این تیم  می‌شود. بر این اساس تکلیف مدیر عامل این تیم باید مشخص شود تا برنامه این تیم برای جذب بازیکن مشخص شود.

*سردرگمی آبی پوشان در فصل نقل و انتقالات

تیم فوتبال استقلال در حالی باید با تیمهای دیگر در فصل نقل و انتقالات رقابت کند که وضعیتش هنوز به لحاظ مدیریتی و کادر فنی مشخص نیست با این حال هیات مدیره استقلال چند گزینه داخلی و خارجی برای سرمربیگری معرفی کردند. همچنین با توجه به پستی که بهرام افشارزاده در وزارت ورزش برعهده گرفته است شایعه تغییر وی نیز شنیده می‌شود. مشکلات استقلال به همین جا ختم نمی‌شود و اسپانسر این تیم هم هنوز مشخص نشده است نصرالله سجادی جایگزین خادم در امور باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس شده است. وی بیان کرده که به زودی تغییراتی در هیات مدیره سرخابی‌ها خواهد داد و تکلیف افشارزاده هم مشخص می‌کند. طبق شنیده‌ها افشارزاده توفیقی، صادق‌پور و سبک دست تغییر خواهد کرد و افراد دیگر جایگزین آنها می‌شوند. شنیده های حاکی از آن است که از بین مجموعه سبک دست و فقیه یکی اسپانسر استقلال در فصل بعد می‌شود. شنیده‌‌ها حاکی از ان است که علی‌فتح‌اله‌زاده توفیقی و صاحب‌پناه گزینه‌های مدیر عاملی استقلال برای فصل بعد هستند. همچنین نامجو مطلق، پرویز مظلومی، فیروزکریمی، جواد زرینچه  و علیرضا منصوریان گزینه‌های سرمربیگری استقلال برای فصل بعد هستند. گفته می‌شود علیرضا منصوریان با از دست دادن جام حذفی شانسش برای نشستن روی نیمکت استقلال کم شد. بر این اساس شانس پرویز مظلومی برای نشستن روی نیمکت استقلال نسبت به دیگر گزینه‌ها بیشتر است. اسکوچیچ دونادونی،‌مایتوس، جمال حاجی، ژوران ویه‌را و زوران ماچیچ گزینه‌های خارجی سرمربیگری استقلال هستند.
به هر حال باید دید وضعیت مدیریتی و کادر فنی استقلال برای فصل بعد به چه صورت می‌شود. اگر تکلیف استقلال در این چند روز مشخص نشود شاید بازیکنان ملی‌پوش از این تیم جدا شوند. گفته می‌شود سید مهدی رحمتی به همراه منصوریان به استقلال باز می‌گردد.

*بازیکن سازی سیاست باشگاه سایپا

تیم فوتبال سایپا وضعیت مدیریتی‌اش برای فصل بعد مشخص است اما هنوز به طور رسمی ماندن یا رفتن جلالی مشخص نیست. مدیر عامل سایپا در اواخر فصل با چند مربی مذاکره کرد و حتی این موضوع باعث ناراحتی جلالی شد و استعفا داد اما بعد از مدتی مدیرعامل سایپا این موضوع را تکذیب و بر ادامه همکاری با جلالی تاکید کرد. به هر حال باید دید جلالی در سایپا ماندگار است یا جای خود را به مربی دیگری می‌دهد. همچنین باید دید باشگاه سایپا همچنان سیاست بازیکن‌سازی خود را ادامه می‌دهد یا نه!

*بلاتکلیفی سرخپوشان در بازار نقل و انتقالات

تیم فوتبال پرسپولیس هم مانند رقیب استقلال از لحاظ مدیریتی و کادر فنی بلاتکلیفی است. طبق شنیده‌ها اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تغییر خواهند کرد و نژاد فلاح هم از این تیم می‌رود. نکته قابل توجه است که با اینکه تکلیف نژاد فلاح در باشگاه پرسپولیس مشخص نیست اما این مدیر عامل قصد دارد با بازیکنان مدنظر برانکو مذاکره کند. نژاد فلاح بیان کرده که در ابتدا با بازیکنانی که قراردادشان با باشگاه پرسپولیس تمام شده صحبت می‌کند و بعد به سراغ بازیکنان دیگر تیمها می‌رود. مشکلات پرسپولیس به همین جا ختم نمی‌شود چرا که برانکو تهدید کرده که اگر پولش را ندهند به ایران باز نمی‌گردد همچنین باشگاه پرسپولیس برای جذب بازیکن باید با یک اسپانسر قرارداد ببندد اما هنوز اسپانسری قبول نکرده تا حامی مالی این تیم در فصل آینده شود. به هر حال بعید به نظر می‌رسد که پرسپولیس امسال بتواند بمبی در فصل نقل و انتقالات بترکاند. همچنین برخی از بازیکنان این تیم از جمله محمد نوری و مهدی طارمی خواهان جدایی از تیم پرسپولیس هستند و پیشنهادهایی از تیمهایی عربی و اروپایی دارند. گفته می‌شود جدایی همامی، دغاغله، خانزاده، صادقیان، گابریل، تادئو و جعفرپور ازتیم پرسپولیس قطعی است. همچنین قرارداد 11 بازیکن پرسپولیس تمام شده است. تادئو هم بیان کرده قراردادش را فسخ نمی‌کند و به فیفا شکایت می‌کند. رسول بیرانوند گلر نفت تهران، امین حاج محمدی مدافع میانی نفت تهران، مهرداد جماعتی، رامین رضاییان، کمال کامیابی‌نیا، علی‌عزتی و کریم انصاری‌فرد گزینه‌های مد نظر پرسپولیس برای فصل بعد هستند.

*مالک صبا به زودی مشخص می‌شود

تیم فوتبال صبای قم هم وضعیتش از لحاظ مدیریتی و کادر فنی مشخص نیست. رییس هیات مدیره باشگاه صبا بیان کرده که تا پایان قرارداد این باشگاه در مزایده واگذار خواهد شد. به هر حال این تیم هنوز وضعیت مالکیتش برای فصل بعد مشخص نیست بر این اساس وضعیت بازیکنان این تیم برای فصل بعد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

*بازیکنان مازاد لیگ در تیررس پدیده

تیم فوتبال پدیده مشهد هم وضعیت کادر فنی‌اش مشخص نیست همچنین مشکلات فصل گذشته این تیم هنوز برطرف نشده است. به هر حال باید دید مسئولان این تیم می‌توانند هر زمان برای فصل بعد حفظ کنند یا نه! همچنین به نظر می‌رسد پدیده مشهد بازیکنان مازاد دیگر تیمها را جذب کند.

*قلعه‌نویی گزینه سرمربیگری گسترش فولاد

تیم فوتبال گسترش فولاد هم وضعیت کادر فنی‌اش برای فصل بعد مشخص نیست. شنیده‌ها حاکی از آن است که قلعه‌نویی یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم گسترش فولاد است. گفته می‌شود که با اینکه مسئولان گسترش فولاد پیشنهاد 4 میلیاردی به قلعه‌نویی دادند اما تا الان وی قبول نکرده تا در نیمکت گسترش بنشیند. به هر حال باید گسترش فولاد که تیم متمول و با امکانات است می‌تواند یک مربی بزرگ روی نیمکتش بنشاند یا نه! به هر حال تا وقتی که سرمربی این تیم مشخص نشود نمی‌توان در مورد وضعیت بازیکنان این تیم حرفی زد.

*احتمال خرید راه آهن توسط دایی و دوستانش

تیم فوتبال راه آهن هم جزو تیمهای بلاتکلیف لیگ برتر است و مالکش مشخص نیست. راه آهن در مزایده اول به فروش نرفت و با کاهش قیمت 2 میلیاردی قرار است در مزایده دوم به فروش برسد. به هر حال با این وضعیت بعید است راه آهن در فصل نقل و انتقالات حرفی برای گفتن داشته باشد مگر اینکه علی دایی و دوستانش این باشگاه را خریداری کنند.

*کناره‌گیری محجوب از مالکیت ملوان

تیم فوتبال ملوان هم وضعیتش از لحاظ مدیریتی و کادر فنی مشخص نیست. محجوب باشگاه ملوان را تحویل فرمانداری داد همچنین این تیم مدیر عامل و سرمربی هم ندارد. گفته می‌شود فرهاد پورغلامی هدایت این تیم را برای فصل بعد بر عهده خواهد گرفت. به هر حال این احتمال وجود  دارد بازیکنان مطرحی همچون فرزاد حاتمی از این تیم جدا شود و این تیم بازیکنان جوان را در نقل و انتقالات جذب کند.

*فولاد نوین اهواز امتیازش را می‌فروشد

تیم فولاد نوین اهواز که به تازگی به لیگ برتر صعود کرده است احتمال دارد که امتیازش را به تیم دیگری واگذار کند و با نام جدید در لیگ پانزدهم حضور یابد. به هر حال تیم مسجد سلیمان خراسان خرید امتیاز فولاد نوین است. به هر حال باید دید وضعیت فولاد نوین برای فصل بعد به چه صورت می‌شود؟!

*سیاه‌جامگان به دنبال جذب بازیکن مطرح

فوتبال خراسان امسال 2 سهمیه در لیگ برتر دارد تیم سیاه جامگان بر خلاف پدیده وضعیتش برای فصل بعد مشخص است و رضا مهاجری سرمربی این تیم خواهد بود. به هر حال این تیم برای حضور مقتدرانه در لیگ برتر باید بازیکنان موثر و کارآمد جذب کند تا زنگ تفریح برای دیگرتیمها نباشد. تغییرات گسترده در کادر فنی و بازیکنان تیم استقلال خوزستان 2 بازی رفت و برگشت پلی‌اف توانست مس کرمان را شکست دهد و در لیگ برتر باقی بماند. طبق شنیده‌ها بعید است که عبداله ویسی در این تیم بماند و شاید تغییرات گسترده ای در کادر فنی و بازیکنان این تیم برای لیگ پانزده شاهد باشیم. همچنین این احتمال وجود دارد ویسی از لیگ پانزدهم هم روی نیمکت استقلال خوزستان بنشیند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها