کد خبر: ۳۳۵۸۷۳
زمان انتشار: ۱۴:۵۵     ۰۷ شهريور ۱۳۹۴
بورس تهران با اظهارات وزیر اقتصاد در خصوص افزایش سرمایه بانک ها، جو مثبتی به خود گرفت و بعد از شش هفته روند نزولی، با رشد نسبی قیمت ها و شاخص مواجه شد.
به گزارش پایگاه 598، بورس تهران بعد از هفته ها قرار گرفتن در سردرگمی و رکود، امروز روند دیگری به خود گرفت و با افزایش نسبی قیمت ها مواجه شد؛ به طوری که با مثبت شدن قیمت اغلب شرکت های حاضر در بورس، شاخص کل بورس هم 245 واحد رشد کرد و به نیمه 64 هزار واحدی رسید.

روند صعودی بورس تهران در حالی در اولین روز معاملاتی هفته آغاز شد که در هفته گذشته شاخص بورس افت بیش از هزار واحدی را تجربه کرده و بازدهی بورس تا سطح سه درصد افت کرد.

اما اظهارات وزیر اقتصاد در خصوص برنامه افزایش سرمایه 10 هزار میلیارد تومانی بانک ها و افزایش قدرت تسهیلات دهی آنها موجب حرکت صعودی بورس و رشد قیمتی نمادهای بانکی شد؛ به طوری که بانک صادرات بیشترین حجم معاملات امروز را به خود اختصاص داد. همچنین رشد پنج دلاری قیمت نفت نسبت به روزهای گذشته و رسیدن آن به بالای 50 دلار نیز موجب افزایش امیدواری در تالار شیشه ای و روند رو به جلوی بورس شد.

به این ترتیب در بازار روز شنبه حرکت گروه بانکی موجب جنبش نسبی سایر گروه ها و افزایش تقاضای خرید در بازار سرمایه شد تا جایی که علاوه بر شرکت های بانکی، شرکت های خودرویی، پالایشگاهی و حمل و نقل نیز شاهد رشد تقاضا بودند و شرکت های ملی مس، بانک صادرات، بانک ملت، ایران خودرو، سایپا، بانک تجارت، کشتیرانی، پالایشگاه اصفهان، بانک سینا، تاپیکو، پارس خودرو و گروه بهمن بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشتند.

در معاملات اولین روز هفته تقاضای خرید و فروش در بین حقیقی ها افزایش پیدا کرد و شرکتهای بانک اقتصاد نوین و پارس خودرو بیشترین تقاضای خرید و فولاد خراسان، نفت بهران و گلوکوزان بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

امروز همچنین 589 میلیون سهم به ارزش 104 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به مدد رشد قیمت ها به سطح 277 هزار میلیارد تومان رسید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها