کد خبر: ۳۷۳۶۲۸
زمان انتشار: ۱۲:۴۷     ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵
وکیل شرکت نفت اعلام کرد: در طول رسیدگی به پرونده بابک زنجانی در دادگاه مشخص شد که او و همدستانش بخش عمده‌ای از اموالی را که باید به شرکت نفت و بیت‌المال برمی‌گرداندند به خارج از کشور برده و صرف سرمایه‌گذاری عمده خود کرده یا در اختیار امنای خود در دیگر کشور‌ها از جمله در ترکیه قرار دادند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایلنا، غلامرضا مهدوی با بيان اينكه وزارت خارجه درصدد گرفتن وكلاي خارجي براي بازگرداندن اموال متهم نفتي به كشورند، گفت: اموال داخل كشور بابك زنجاني اگر در شرايط مطلوبي فروخته شود يك ششم بدهي‌اش را هم پوشش نمي‌دهد. وي افزود: ماجراي خريد شركت اقماري اونور اير در تركيه درست زماني كه اموال شركت نفت در اختيار وي قرار گرفت، رخ داد و همزمان نيز چند كشتي كانتينربر از آلمان خريداري و در اختيار نروژي‌ها قرار مي‌دهد يعني تاريخ خريد اين اموال با زماني كه نفت در اختيارشان قرار گرفته همخواني دارد.

مهدوي تصريح كرد: بابك زنجاني شركت اونوراير را به قيمت ۲۵۵ ميليون دلار از يك تبعه ترك خريداري كرده كه ۵۱ درصد آن به نام اين تاجر ترك و ۴۹ درصد نيز به‌نام شمس‌زاده مي‌شود و تمامي اين ماجرا‌ها زماني كه هنوز بازداشت نشده بود، اتفاق افتاده و بعد از بازداشت نيز اين مساله تشديد شد و افرادي هم كه امين وي بودند شروع به دست‌اندازي و انتقال اموال به ديگران كردند.

وي اظهار داشت: در حال حاضر شركت نفت با كمك دولت و وزارت خارجه درصدد گرفتن وكلاي خارجي هستند كه آن ميزان اموالي كه امكان دارد به كشور بازگردانند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها