کد خبر: ۳۷۳۷۱۴
زمان انتشار: ۱۵:۰۰     ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵
مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی کشور در دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه سال‌جاری را ۱۰.۱ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه را ۷.۳ درصد اعلام کرد. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۷.۳ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ۷.۸ کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۱۰.۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۴ (۱۰.۶درصد) کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه 598، مرکز آمار ایران با ارائه گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ اعلام کرد: شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۵) در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۴.۵ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۷.۳ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ۷.۸ کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۱۰.۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۴ (۱۰.۶درصد) کاهش یافته است.

همچنین شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۵۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۳.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۹.۹ درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹.۵ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۴ (۹.۸درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در فروردین ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۰.۱ رسید که ۰.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۴ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۰.۵ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۴ (۱۱.۲ درصد) کاهش یافته است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها