کد خبر: ۳۷۳۸۲۵
زمان انتشار: ۱۰:۲۹     ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵
یکی از فتنه‌گران‌ متواری در لندن، ضمن حمله به قانون اساسی ایران، سعی کرد عدم موفقیت آتی اصلاح‌طلبان را منتسب به ناتوانی قوه مقننه نماید.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، در حالی‌که  دومین دور از انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی به پایان رسیده است، «شیرین عبادی» از همراهان فتنه و ضد انقلابیون متواری از کشور و پناهنده شده در لندن، در گفت‌‌وگو با نشریه انگلیسی «آی‌بی‌تایمز» مدعی شد که با وجود ائتلاف میانه‌روها و اصلاح‌طلبان  و کسب اکثر کرسی‌های مجلس، بازهم امید کمی برای تغییرات در ایران می‌رود.

شیرین عبادی در این گفت‌وگو با نمادین نامیدن آنچه وی پیروزی میانه‌روها در انتخابات پارلمانی ایران خواند، دخالت برخی مقام‌های ارشد نظام ایران را مانعی بر «تغییرات دلخواه» عنوان نموده  و وضعیت حاکم را همانند دوره ریاست جمهوری «محمد خاتمی» رییس جمهور دوره‌های پیشین ایران نام نهاد و گفت: «اگر اکثریت پارلمان ایران نیز به دست اصلاح‌طلب‌ها بیافتد، بازهم وضعیت دقیقا شبیه دوره خاتمی می‌شود.»

وی در ادامه گفت: «خاتمی به عنوان نماینده برجسته اصلاح طلب‌ها، 8 سال رییس جمهور بود، در اولین دوره ریاستش که اکثریت کرسی‌ها در مجلس در دست اصلاح‌طلب‌ها هم در قوه مقننه و مجریه بود هیچ اتفاقی نیفتاد. هیچ کدام  از سیاست‌ها واقعا عملی نشدند.»

عبادی 69 ساله، در ادامه ضمن اشاره به شکست در زندگی شخصی و کاری و البته توجهیاتش در خصوص آنها، ضمن اعلام حمایت از برجام مطابق معمول با پیش کشیدن وضعیت حقوق بشر و دموکراسی، خواهان تاثیرگذاری برجام بر این دو مورد شد. وی همچنین اظهار داشت: «من شدیدتر از قبل فعالیت دارم و به ویژه به بانوان (!)توصیه می‌کنم به تلاششان ادامه دهند.»

شیرین عبادی پیش‌تر نیز در گفت‌‌وگویی تلفنی با نشریه آمریکایی «مادر جونز» درباره تغییر و دگرگونی در اوضاع داخلی و خارجی ایران در پسابرجام گفته بود: «بعد از توافق رهبر ایران اعلام کرد که هیچ تغییر در مواضع داخلی و خارجی ایران ایجاد نمی‌شود. در پسابرجام آمار زندانیان افزایش یافته و در دولت نیز ما شاهد شعار "مرگ بر آمریکا" هستیم.»

وی در این گفت‌و‌گو به دفاع از هم‌قطاران خود در داخل کشور پرداخته بود که به دلیل ارتباط با بیگانگان و تلاش در برهم زدن آرامش کشور در برهه‌های مختلف از سوی دستگاه قضایی ایران محکوم شده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها