کد خبر: ۳۷۴۰۲۴
زمان انتشار: ۱۱:۲۶     ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه لوازم خانگی مطرح کرد
رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: مشخص نبودن محل‌های عرضه لوازم خانگی، دریافت کنندگان کارت‌ خرید اعتباری لوازم خانگی را سرگردان کرده است.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از اصناف، محمد طحان پور اظهار داشت: روزانه 70 تا 80 تماس با اتحادیه لوازم خانگی برقرار می شود که نشان دهنده سردرگمی مردم برای خرید با این کارتها است.

وی، روش نادرست اجرای یک طرح مناسب را دلیلی برای زیر سوال رفتن تلاش های وزارت صنعت و معدن و بانک مرکزی دانست و تصریح کرد: انعکاس تلفن های دریافت کنندگان این کارت ها و فروش نداشتن تولیدکنندگان معرفی شده نشان دهنده وجود اشکال در اجرای این طرح است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به اینکه این کارتها برای 3 گروه 350 هزار نفری و با مبلغ 4 تا 6 میلیون تومان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: فقط یک برند موفق به فروش بخشی از کالاهای خود شده که دارای مراکز عرضه متعدد است و حدود 50 کارخانه تولید لوازم خانگی داخلی دیگر مراکز لازم برای عرضه ندارد.

وی با اشاره به مهلت 3 ماهه مردم برای استفاده از این کارت‌ها، گفت: 4 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار تعیین شده این طرح فقط متعلق به لوازم خانگی نیست و مردم می‌توانند فرش ماشینی تولید داخلی، چینی، بلور و مبلمان هم خریداری کنند.

وی افزود: ارائه وام ارزان از سوی دولت به مردم با هدف بهره مندی مصرف کنندگان از وام کم بهره و به حرکت درآمدن چرخ تولیدی بوده، در حالی که این اتفاق عملیاتی تاکنون نشده است.

وی ادامه این روند را سبب ایجاد بازتاب منفی برای مردم و تولید دانست و ادامه داد: دریافت کنندگان کارت خرید اعتباری می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت صنعت و معدن در بخش کالای ایرانی، نشانی مراکز عرضه کننده کالا را مشخص کرده و سپس خرید کنند.

طحان پور با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید شماره تلفن های پاسخگویی به مردم را اعلام رسمی کند، افزود: بر اساس پیش بینی‌های دولت بیشترین خرید باید در شهرستانها انجام شود، در حالی که در همه جا امکان دسترسی به اینترنت و آمادگی از مراکز فروش تعیین شده در این طرح وجود ندارد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها