کد خبر: ۳۷۴۳۸۶
زمان انتشار: ۱۰:۱۴     ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
معاون سیما رسانه ملی گفت: بنا به دستور رئیس سازمان برای رسیدگی به مشکلات هنرمندان، ‌خانه بازیگران معاونت سیما در رسانه ملی تاسیس خواهد شد.
به گزارش پایگاه 598، علی‌اصغر پورمحمدی در حاشیه جلسه با تعدادی از بازیگران زن در خصوص نامه منتشر شده از این بازیگران در اعتراض به وضعیت شغلی و همچنین وجود برخی غیراخلاقی‌ها در پشت صحنه پروژه‌ها، افزود: جلسه دو محور داشت اول اینکه چرا خانم‌ها کار نمی‌کنند که برمی‌گردد به کمبود بودجه‌ای که در رسانه ملی داریم.

وی افزود: رسانه ملی سالانه هزار میلیارد تومان کسری بودجه و تلویزیون نزدیک به 100 میلیارد بدهی دارد.

پورمحمدی گفت: به خاطر نداشتن بودجه تقریبا بخش نمایشی ما تعطیل و نیمه‌تعطیل است.
وی افزود: در گذشته در سال نزدیک به 20 تا 25 سریال در حال ساخت داشتیم و الان به چهار سریال در دست ساخت رسیده‌ایم.

معاون سیما رسانه ملی گفت: قبلا تولیدات الف ویژه داشتیم که همه آنها تعطیل است و فقط یک پروژه است که کار می‌کند و بقیه را به علت کمبود بودجه نمی‌توان کار کرد.

پورمحمدی با اشاره صحبت‌های مطرح شده در جلسه افزود: برخی از صحبت‌های خانم‌ها مسائل صنفی است که براساس دستور دکتر سرافراز برای بررسی مشکلات صنفی این افراد قرار است مرکزی با عنوان خانه هنرمندان در معاونت سیما ایجاد و قراردادها در آن جا منعقد شود.

وی ادامه داد: همچنین قرار است حقوق‌ها در آن مرکز پرداخت، مسائل بیمه‌ای و مسائل بازنشسته‌ای، وام و مشکلات مسکن نیز در آن مکان حل و فصل شود. پورمحمدی گفت: از رسانه‌ای شدن این موضوع همه ناراحت هستند چرا که از صحبت‌هایشان برداشت سوء شده است و این موضوع به نفع جامعه هنری ما نیست.

معاونت سیما رسانه ملی افزود: شاید در سینما فسادی باشد که من مطلع نیستم، ولی در تلویزیون چیزی به عنوان فساد اخلاقی نداریم و اگر هم بوده نهادهای مربوطه با آن برخورد کرده‌اند.
پورمحمدی گفت: پارتی‌بازی و باند‌بازی همه جا بوده و هست و ما با آنها برخورد کردیم و سعی کردیم کمتر شود.

وی در پایان درباره نتیجه این جلسه افزود: قرار شد جلساتی با خانم‌ها برگزار شود و فهرستی از توانایی‌های آنها تهیه و درکارهای آینده از آنها استفاده شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها