کد خبر: ۳۷۴۵۱۰
زمان انتشار: ۱۷:۰۹     ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
سخنگوی سازمان انتقال خون:
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: موضوع فروش خون به هیچ عنوان صحت ندارد و تکذیب می‌شود. این موضوع برداشت نادرست و یک تلقی شخصی است.
به گزارش پایگاه 598، تعدادی از رسانه ها طی روزهای اخیر، اخباری درمورد فروش خون در برخی بیمارستان های تهران مطرح و تصریح کردند، که در این بیمارستان ها برای تزریق هر کیسه خون به نوزادان یک میلیون ریال و به بزرگسالان بین شش تا هفت میلیون ریال پول دریافت می کنند، اما اگر خون بیمار جزء چند گروه خون نادر و نایاب در کشور باشد، هزینه خرید این خون برای هر کیسه به 50 میلیون ریال هم می رسد.

بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: فروش خون به هیچ عنوان صحت ندارد و تکذیب می شود و باید گفت این موضوع برداشت نادرست یک خبرنگار و تلقی وی است.

وی خاطر نشان کرد: انتشار فروش هر کیسه خون نادر به قیمت 50 میلیون ریال در رسانه ها، تشویش افکار عمومی و حرکتی نادرست است.

حاجی بیگی ادامه داد: درست است که هزینه تهیه، آماده سازی، نگهداری و ذخیره سازی و حمل ونقل یک کیسه خون نادر تا 50 میلیون ریال بر دوش دولت و سازمان انتقال خون است، اما این خون تهیه شده بصورت کاملا رایگان در اختیار بیماران نیازمند قرار می گیرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون گفت: حتی در صورت ارسال خون نادر به بسیاری از مراکز درمانی و پزشکی در نقاط مختلف کشور بصورت زمینی یا هوایی، و در شرایط ویژه و اضطراری، هیچ هزینه ای از سوی سازمان انتقال خون از بیماران گرفته نمی شود.

از هر 10 هزار نفر در جهان، گروه‌های خون نادر در یک نفر یافت می‌شود

حاجی بیگی افزود: اگر بیمارستانی هزینه ای بابت تزریق خون می گیرد، هیچ ربطی به سازمان انتقال خون ندارد.

وی تاکید کرد: سازمان انتقال خون در توزیع خون به مراکز درمانی و بیمارستان ها از هیچ کوششی دریغ نکرده و تمام نیازهای خونی و فرآوردها های خونی را تامین می کند.

سخنگوی سازمان انتقال خون تصریح کرد: این سازمان بیش از 40 سال است که تامین خون و فرآورده های خونی بیمارستان ها را به نحو احسن انجام داده و هیچگاه مقوله فروش خون در کار نبوده و سازمان انتقال خون همواره امانتدار خون های اهدای مردم است.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها