کد خبر: ۳۷۴۵۷۰
زمان انتشار: ۱۷:۰۰     ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اکنون مقابله با آمریکا وظیفه است تصریح کرد: به حکم اسلام هیچگاه امکان سازش با آمریکا برای ما وجود نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه 598، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز پایتخت ضمن تبریک مبعث پیامبر اسلام (ص)، اظهار داشت: نبی مکرم اسلام در روز مبعث با جاهلیت همه قرون عَلَم مبارزه را به اذن خدا به اهتزاز درآورد. این توحید و این طاغوت‌ستیزی و استکبارستیزی و جاهلیت‌ستیزی دو جریان مقابل هم هستند، هم جریان طاغوت همواره در تاریخ وجود داشته و هم جریان توحید و الله‌پرستی.

وی افزود: ابوسفیان آن روز مقابل پیامبر اکرم(ص) جرثومه جاهلیت بود. ابوجهل تجسم عینی جاهلیت بود و ابولهب نماد عناد و لجاجت و ضدارزش‌ها بود، امروز ما با جبهه‌های مختلف و مجمع همه رذائل که شیطان بزرگ، آمریکاست، مواجهیم،‌ لذا مقابله اسلام با استکبار در همه زمان‌ها، امروز به سخت‌ترین شرایطش رسیده است؛ چراکه امروز استکبار مجهز به تجهیزات علمی، تکنیک و صنعت است.

امام‌جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: امروز کار ما یعنی حمل بار پیامبر(ص) بر دوش امت، سخت‌تر از زمان ظهور نبی مکرم اسلام است،‌ امروز مقابله با آمریکا یک وظیفه است، امروز مقابله با آمریکا درواقع مقابله با ظلم، تعدی، ترور، کودتا و فریب است و به حکم اسلام، هیچ‌گاه امکان سازش با آمریکا برای ما وجود نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته معلم و روز کارگر، اظهار داشت: کارگران ما می‌توانند مظهر خدا باشند، کارگران ما بحمدالله امتحان خوبی پس دادند که متعلق به مکتب‌شان است، در همه کشورها کارگران برای نظام، موی دماغ هستند و گاهی کشورها و حکومت‌ها را به چالش می‌کشند، اما کارگران ما در زمان انقلاب خون دادند و در پیروزی انقلاب اسلامی، سهم دارند.

حجت‌الاسلام صدیقی یادآور شد: در تعطیلی شرکت نفت و همه کارگاه‌ها که آن روز برای به زانودرآوردن شاه، ما بهره می‌گرفتیم، همین کارگران با حقوق ناچیز از همه چیز گذشتند و به امام‌شان لبیک گفتند، اول انقلاب که چپی‌ها آمده بودند، میدان‌داری می‌کردند و دم از کارگر می‌زدند، می‌خواستند انقلاب جهانی و دینی و معنوی و ملکوتی ما شبیه انقلاب شوروی کنند، کارگران ما در برابر آنان پولادین ایستادند و سرافراز از این امتحان بیرون آمدند.

وی ادامه داد: در شرایط مختلف و تحریم که موجب تعطیل شدن بسیاری از مراکز تولیدی شده است و خیلی از کارگران بیکار شدند و گاهی آمارهایی داریم که صلاح نمی‌دانیم در این تریبون مطرح کنیم. مصلحت نمی‌دانیم بگوییم در این سه سال چه تعداد کارگر بیکار شدند، اما چه ایمان،‌ عشق و صبر و ظرفیتی و روحیه انقلابی در این کارگران‌مان سراغ داریم، خداوند از شما راضی باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، همچنین گفت: معلمان عزیز ما که سرنوشت‌سازان کشور ما هستند، حقوق‌شان با کارشان تناسب ندارد، در تمام این مدت طولانی پس از انقلاب، قشر رنج‌دیده و زحمت‌کش که غالباً افراد بسیار سلیم‌النفس و قانع و زحمت‌کش هستند، زحمت تربیت فرزندان ما را برعهده گرفتند و در مناسبت‌های مختلف بازوی انقلاب و این کشور هستند و همه ما بدهکار این معلمان هستیم.

وی بابیان اینکه خداوند و همه ائمه اطهار(ع) معلم بودند، تصریح کرد: علمای بزرگ ما همه معلمین بشریت بودند و ما به معلمان کشورمان افتخار می‌کنیم، باید کرامت کارگر و معلمان در جامعه ما درخور انسان‌های مجاهد و رزمنده باشد؛ چراکه همه آنان سنگرنشین هستند و تعطیلی هم ندارد، باید در حد رزمندگان مورد اکرام و احترام قرار گیرند. ایجاد توازن میان درآمد و هزینه معلمان و کارگران باید انجام شود، باید اقدامی صورت گیرد که این قشر جامعه ما در زندگی‌شان دچار مشکل نشوند، حد متوسط زندگی را کارگران و معلمان ما باید بتوانند داشته باشند و با خیال راحت، بتوانند انجام وظیفه کنند.

صدیقی ادامه داد: باید برای کارگران و معلمان عرصه شکوفایی به بار آید، امروز که ما جامعه مصرفی هستیم، این کارگران ما هستند که در اقتصاد مقاومتی و خط مقدم جبهه هستند و می‌توانند این آرمان مقدسی که رهبر معظم انقلاب با همه وجود تأکید دارند را بتنی کنند تا بتوانند از دشمن بگیرند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بر همین اساس تأکید کرد: کارگران در این جهت آمادگی دارند، اما مدیریت و برنامه‌گذاری صحیح باید انجام شود تا کارگران در این میدان بتوانند ایفای نقش کنند، آموزش و پرورش ما ابتکار خود ما نیست، چارچوب‌های اداری آموزش و پرورش، سوغاتی غرب است، کتاب‌هایی که امروز در اختیار جوانان و نوجوانان ما قرار می‌گیرد، منطبق با نیازهای کشور ما نیست، کشور ما، یک کشور انقلابی است، امروز هر بچه‌ای که به دبستان می‌رود، باید با خدا آشنا شود، با اولیای الهی آشنایی پیدا کند و سبک زندگی ائمه اطهار(ع) را بیاموزد.

وی اضافه کرد: باید دید امامان ما در تولید چه‌کاری انجام داده‌اند. استکبارستیزی آنان چگونه بوده است، برخوردشان با خانواده‌هایشان به چه شکلی بوده است، ما اگر الگوی مصرف می‌خواهیم، باید از فرزندان‌مان آغاز کنیم و معلمان ما باید این موارد را در مدارس به فرزندان‌مان بیاموزند، ما کشوری هستیم که همیشه دشمن داریم و در اطراف ما توسط نمرودیان، آتش درست شده است، ابراهیم انقلاب ما در میان آتش نمرودیان است، فرزندان ما باید با جبهه آشنایی دائم داشته باشند، باید خون شهدا در این کتاب‌ها در رگ فرزندان ما تزریق شود.

حجت‌الاسلام صدیقی همچنین یادآور شد: مسئله ولایت‌فقیه که اساس عظمت و شکوفایی و اقتدار ماست، باید در کتاب‌های دبستان و دبیرستان مطرح شود، امنیت، استقلال، عزت و اسلامیت و مقاومت ما در گرو پرچم ولایت‌فقیه است، باید دید چگونه می‌توانیم چنین موضوع مهمی را مانند آب روان به خورد فرزندان‌مان بدهیم، آن هم در برابر این‌همه رذالت‌ها و تبلیغات سوئی که جریانات مختلف علیه جریان توحید انجام می‌دهند.

وی بابیان اینکه ما نیازمند یک تحول بنیادین در آموزش و پرورش هستیم، گفت: ما نیازمند تحول بنیادین در مدیریت کارگاه‌ها و کارگران هستیم تا بتوانیم هم در عرصه اقتصاد، ان‌شاءالله توان مقابله با این پنجه‌های پلید استکبار را داشته باشیم و هم در زمینه فرهنگ و اخلاق بتوانیم مقابله کنیم.

امام‌جمعه موقت تهران تأکید کرد: دست‌اندازی آمریکای قلدر، غارت‌گر، بی‌ارزش، پست و پلید در غارت 2میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران،  درواقع روح برجام را زیرپا گذاشت، دادگاه‌های آمریکا، پول ملت ایران را مصادره کردند، دولت آنها هم از رأی این دادگاه‌ها حمایت کرد و من با توکل بر خدا اعلام می‌کنم که خدای متعال وعده داده است اسلام پیروز خواهد شد و آمریکا و جریان استکبار رو به اضمحلال هستند، با اقتداری که در پیش داریم، ان‌شاءالله حقوق خود را از جهان استکبار خصوصا از حلقوم آمریکا با اقتدار بیرون خواهیم کشید.

وی خاطرنشان کرد: گناه آدمی را ساقط می‌کند، گناه فردی، خانوادگی و اجتماعی، گناه اقتصادی و یا حتی سیاسی، سیاست‌زده کردن مملکت از اشد گناهانی است که جامعه را چندقطبی می‌کند و افراد را به جان یکدیگر می‌اندازد. ننگ به جامعه می‌دهد و آن وحدت و بی‌آلایشی و ولایت‌مداری و توحید را از انسان می‌گیرد، اما بعضی گناهان چون بروز و ظهور دارند با اینکه فی‌ نفسه جزء گناهان صغیره هستند، اما وقتی تکرار می‌شود و سماجت می‌شود یا لبیک گفتنی به بیگانگان محسوب می‌شود، شدت پیدا می‌کند.

امام‌جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش یادآور شد: ما تشکر می‌کنیم، بنده در این روزهای اخیر بدحجابی یا بی‌حجابی را در مسیرها کم‌تر مشاهده کرده‌ام. خدا می‌داند بسیاری از این افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کنند، انسان‌های معتقدی هستند و از کارشان خوش‌شان نمی‌آید، باید هم در مدارس و هم در دانشگاه‌های ما و هم اساتید و روانشناسان ما برای این نوع مسائلی که شیوع اجتماعی پیدا می‌کند، تدابیری بیندیشند؛ چراکه این مسائل فقط به نیروی انتظامی مربوط نمی‌شود، این موضوع باید توسط دست‌اندرکاران فرهنگی و صداوسیما و یا حتی در منبرها و قلم‌به‌دست‌ها مورد بررسی قرار گیرد، این روزنامه‌های ما که غالبا به مسائل سیاسی و داغ کردن صحنه اختلافات می‌پردازند، مقداری هم برای رضای خدا قلم‌شان را به این سمت بیاورند و حفظ ناموس کنند و به داد خودشان برسند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی بحمدالله در این جهت انجام وظیفه می‌کند، انجام‌ وظیفه حساب‌شده‌ای را هم انجام می‌دهد، تقدیر می‌کنیم؛ همچنین از مردم‌مان، بانوان و دختران‌مان تشکر می‌کنیم. از نیروی انتظامی همیشه حاضر در صحنه حمایت می‌کنیم و امیدواریم ان‌شاءالله با همه گناهان و این گناه به‌گونه‌ای برخورد شود که معلوم شود ایران یک کشور قرآنی است و کشور ائمه اطهار(ع) و ولایت است. بدان معنا که حاکمیت امام زمان(عج) در این کشور وجود دارد، تا زمانی که خودمان درست نشویم، مجاری تدبیری کشورمان درست نخواهد شد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها