کد خبر: ۳۷۴۵۷۳
زمان انتشار: ۱۷:۱۲     ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال درحالی به هفته‌های پایانی رسیده که از حیث تغییر بر روی نیمکت تیم‌ها شاهد رقم خوردن یک رکورد عجیب نسبت به دوره‌های گذشته این مسابقات هستیم.
به گزارش پایگاه 598، پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال روز جمعه هفته آینده به اتمام می‌رسد و چهره قهرمان و سه تیم سقوط کننده به لیگ دسته اول مشخص خواهد شد. این دوره از مسابقات که با حساسیت زیادی در بالا و پایین جدول در حال پیگیری است، از نظر تغییرات کادر فنی و مربیان تیم‌ها رکورد عجیبی را بر جای گذاشته است به طوری که با احتساب مربیان موقت، نیمکت‌ها بیش از ۱۸ بار تغییر داشته‌اند.

حمید استیلی و فرهاد کاظمی دو مربی بودند که اولی نیمکتش را در ملوان از دست داد و دومی در راه آهن

فقط تراکتورسازی موفق بود
این تغییرات در نیمه پایین جدول شدت بیشتری داشته است به نحوی که مسئولان ۸ تیم اول جدول (به جز تراکتورسازی) به کادر فنی خود دست نزدند و ثمره اعتماد به سرمربی خود را گرفتند. تراکتورسازی هم تنها تیمی بود که با تغییر سرمربی خود توانست شوک مثبتی به خود بدهد و خود را از رده‌های میانه جدول به جمع مدعیان کسب سهمیه نزدیک کند.

امیر قلعه نویی که فصل را با ملوان شروع کرد ابتدا جایش را به استیلی و سپس احمدزاده داد و از انزلی به تبریز رفت

بیشترین تغییرات در گزینه های سقوط
نکته جالب اینجاست که سپاهان، ملوان، سیاه جامگان، راه آهن و استقلال اهواز هر کدام حداقل سه تغییر داشته‌اند و این تغییرات کمکی به بهبود جایگاه این تیم‌ها نداشت؛ به نحوی که استقلال اهواز چند هفته پیش به لیگ دسته اول سقوط کرد و از میان ملوان، سیاه جامگان و راه آهن هم دو تیم دیگر راهی دسته اول خواهند شد. شاید اگر لطف امتیازات سپاهان در زمان حسین فرکی نبود، این تیم هم الان برای سقوط نکردن می‌جنگید.

قلعه نویی در جدایی هم اول شد!
دامنه این تغییرات هم گسترده است و از هفته اول تا هفته بیست و هشتم را شامل می‌شود. امیر قلعه نویی که با باشگاه ملوان به توافق رسیده بود، پس از همان بازی اول این تیم در لیگ برتر قید همکاری با این تیم را زد تا حمید استیلی جایگزین وی شود. رسول خطیبی سرمربی سیاه جامگان هم در هفته چهارم از کارش کناره‌گیری کرد و بعد از آن نوبت فرهاد کاظمی در راه آهن و سیاوش بختیاری زاده در استقلال اهواز رسید.

جلالی آخرین قربانی لیگ پانزدهم
این تغییرات تا همین چند روز پیش ادامه داشت و در حالی که فقط دو هفته دیگر تا پایان لیگ باقی مانده بود، مجید جلالی با حکم مدیرعامل سایپا از کارش برکنار شد تا لیگ امسال از این نظر جالب توجه باشد.

مجید جلالی آخرین قربانی لیگ پانزدهم بود که دو هفته مانده به پایان این مسابقات از هدایت سایپا برکنار شد

اسامی تیم‌های لیگ برتر به همراه مربیانشان در طول این فصل در زیر می‌آید:

۱- استقلال تهران: پرویز مظلومی
۲- استقلال خوزستان: عبدالله ویسی
۳- پرسپولیس: برانکو ایوانکوویچ
۴- تراکتورسازی تبریز: تونی اولیویرا - امیر قلعه نویی
۵- نفت تهران: علیرضا منصوریان
۶- ذوب آهن اصفهان: یحیی گل محمدی
۷- صبای قم: علی دایی
۸- گسترش فولاد: فراز کمالوند
۹- سپاهان اصفهان: حسین فرکی - مجید بصیرت (سرمربی موقت)- ایگور استیماچ - زاغی نژاد
۱۰- سایپا: مجید جلالی - نامعلوم
۱۱- پدیده مشهد: رضا مهاجری
۱۲- فولاد خوزستان: دراگان اسکوچیچ
۱۳- ملوان انزلی: امیر قلعه نویی - حمید استیلی - محمد احمدزاده
۱۴- سیاه جامگان: رسول خطیبی - سعید رمضانی - فرهاد کاظمی
۱۵- راه آهن: فرهاد کاظمی - مهدی تارتار - توپالیدیس
۱۶- استقلال اهواز: سیاوش بختیاری زاده - علی حنطه - سیاوش بختیاری زاده

بررسی تغییرات نیمکت تیم های حاضر در پانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر نشان می دهد، مدیرانی که پشت مربیان ناکام خود در ابتدای فصل ایستادند در ادامه توانستند تیم هایشان را به رده های بالاتری در جدول برسانند.

پرسپولیس یکی از بارزترین نمونه های تیم های ناکام ابتدای فصل است که بدترین نتایج تاریخ خود در شروع مسابقات را با برانکو ایوانکوویچ کسب کرد اما به مرور شرایط بهتری پیدا کرد و حالا در فاصله دو هفته مانده تا پایان مسابقات جزو مدعیان قهرمانی است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها