کد خبر: ۳۷۴۵۷۶
زمان انتشار: ۱۷:۱۶     ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
این است الگوی جوانان فوتبالدوست؛
بخش فرهنگی باشگاه پرسپولیس با وجود هنجار شکنی‌های دروازه‌بان تیمش همچنان این موارد را نمی‌بیند تا تفاوت یک باشگاه حرفه‌ای با باشگاه‌های غیرحرفه‌ای را نشان دهد.
به گزارش پایگاه 598، سوشا مکانی با چهره و لباسی عجیب در محل تمرین باشگاه پرسپولیس ظاهر شد که صرف نظر از بحث فرهنگ جامعه ایران، به لحاظ سنی و حرفه‌ای هم بسیار غیر قابل قبول بود.

تی‌شرتی با نقاشی یک شخصیت کارتونی  و شلواری کوتاه و زرد و کتانی با رنگ جیغ! این نوع لباس‌ها را شاید بر تن برخی بچه‌های دو ساله در ایران بتوان دید اما برتن یک بازیکن بزرگسال فوتبال در یک باشگاه مهم و بین المللی هرگز چنین لباسی دیده نشده است.

پرسش در ابتدا این است که آیا باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس هیچ متولی فرهنگی ندارد که به این بازیکن تذکر بدهد که فردی شناخته شده و اثرگذار است و در باشگاه مهم و بزرگی توپ می‌زند و به همین دلایل حق ندارد چنین البسه‌ای را به تن کند؟

 سوشا مکانی به هیچ وجه رعایت جایگاه خود و شان باشگاه پرطرفدار پرسپولیس را نمی‌کند، او صرف نظر از عکس‌هایی که می‌گیرد و نمی‌داند که این عکس‌ها تا کجا می‌تواند جلو برود، حتی به مثابه یک حرفه‌ای هم عمل نمی‌کند.

در تمام باشگاه‌های بزرگ جهان، لباس بازیکن، و هنجارهای اجتماعی‌اش برای آن باشگاه‌ها مهم است، معمولا لباس‌ها متحدالشکل، اتو کشیده شده و متشخص در اردوها دیده می‌شود اما در خارج از اردوها هم چنین لباس‌هایی را تنها در جشن‌های بالماسکه می‌توانید ببینید نه در بد ورود به محل تمرین یک باشگاه.

برای باشگاه‌هایی مثل بایرن مونیخ و منچستر یونایتد و ... حتی محل رفت و آمد بازیکنان هم مهم است و آنها حق ندارند در محله‌های بدنام شهر، دیده شوند چه برسد به اینکه چنین لباس‌هایی را برتن کنند و به محل تمرین تیم خود بیایند.

این رفتارها علاوه بر اینکه عمر مفید یک جوان رعنای فوتبالیست را در بخش حرفه‌ای کوتاه می‌کند، از سوی باشگاه‌ها هم با برخوردهای جدی مواجه می‌شود.

با این وجود باید دوباره پرسید که بخش فرهنگی باشگاه پرسپولیس دقیقا کجاست و آیا هیچ واکنشی از سوی باشگاه و مربیان این تیم به چنین رفتارهای هنجارشکنانه‌ای وجود ندارد؟ و آیا یک باشگاه حرفه ای اجازه می‌دهد که بازیکن با هر تیپ و قیافه و رفتار اجتماعی با نام آن باشگاه در مجامع عمومی ظاهر شود؟

جواد نکونام روزی که با اوساسونا قرارداد بست حتی اتومبیلش هم مشخص و معلوم بود و حق نداشت اتومبیل دیگری را سوار شود. علی دایی هم نمونه این موارد را در بایرن مونیخ داشت، دیگر بازیکنان نیز همینطور.

باید دید واکنش باشگاه پرهوادار پرسپولیس نسبت به چنین مواردی همچنان، ندیدن و برخورد نکردن است و برای این باشگاه تنها موفقیت در مقطع کوتاه مهم است یا اینکه آینده و اعتبار را هم در باشگاه‌های ایرانی بالاخره مشاهده می‌کنیم؟ هرچند تنها دوبازی دیگر تا انتهای جام باقی مانده و عملکرد فنی سوشا هم اعتبار کافی برای دفاع کردن و ندیدن این مشکلات ایجاد نکرده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱۴
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۴ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
۳
۱
پس گل لایی که خورده بود به خاطر اوا خواهریش بود.
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
۵
۱
از نظر روانشناسی این حرکات بسیار نامتعارف ( البته با توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی و سن و موقعیت شخص ) ریشه در حقارتها و سرکوبهای شخصیتی سالهای گذشته فرد داره
پاسخ
متخصص!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۵
روان شناس!!!!!!!!!!!!!!!مدرکت رو از کجا گرفتی!!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۸ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
۶
۱
اینا افراد تازه به دوران رسیده ای هستند که از قبل فوتبال به پول رسیده اند و حالا دارن عقده های کودکی را جبران می کنند
پاسخ
بهار
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
۳
۱
واقعا که!
باید دوباره پرسید که بخش فرهنگی باشگاه پرسپولیس دقیقا کجاست و چرا عکس العملی برای حفظ شان باشگاه خود انجام نمیدهند؟
ما فقط اسم کشور اسلامی را داریم والا خیلی از کشورهای ضداسلامی رفتارشون از ما اسلامی تره و بعضیا تو کشور اسلامی به اسم روشنفکری چه کارها که نمیکنند
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
۳
۱
فوتبالیستی که فرهنگ غرب را ترویج میدهذ باید از فوتبا ل اخراج شود مدتی فساد را ترویج می نمود این به اصطلح فوتبالیست بزک کرده غرب را اخراج نماید چون این شخص با داعش فرقی ندار داو انسانهای بیگناه را می کشد واین شخص با ترویج فرهنگ غربی جوانان مارا بدخت مکند
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۰ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
۶
۱
این شخص با این لباس فرقی با همجنس بازان اروپایی ندارد
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
۱
۱
خخخخخخخخخخخخ باب اسفنجی
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
۴
۱
اون زمانی که کلیپ فسادش منتشر شد باید اخراج میشد
پاسخ
لنگ
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵
۲
۲
از تیمی مثل پرسپولیس همین بازیکنا با همین شخصیت انتظار میره...ایشون هم مثل اسطوره های لنگ مانند شیث رضایی و مجتی محرمی و محمد نصرتی هستند
پاسخ
چینی بندزن
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵
۲
۲
توی کشورهای دگه رشد یک فرد همه جانبه است. اما توی ایران ما، طرف همه چیزش تعطیله فقط بلده توپ شوت بزنه و با همین کار هم دانشگاه رو بخره و هم موقعیت های اجتماعی رو... و تازه متولی بخش های مهمی از اداره کشور هم بشه. مثلا بشه عضو شورای کلانشهر تهران... هنوز جوهر مدرک فطیر دانشگاهیش هم خشک نشده.
میخواد امیر خادم باشه، علیرضا دبیر باشه، هادی ساعی باشه، رسول خادم باشه یا این آقا.
فقط کافیه به یکی از دو جناح کشور حال بدی و بری توی لیستشون. اصولگرا یا سوسولگرا فرقی نمیکنه. پله ها رو چهارتا _ یکی میری بالا.
الانم این داد و بیدادها برا اینه که سوشا راهشو بلد نیست.
آقای سوشا، برای یکی از جناحها راهنما بزن. آرهههه
پاسخ
حقگو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵
۱
۱
به چه زبونی بگه؟ اوا خواهره دیگه.
پاسخ
ناشناس
-
۱۹:۵۶ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۵
۰
۰
ایشون خانمند یا آقا؟
پاسخ
ارغوان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۵
۰
۰
ای بدبخت بیچاره بی غیرت
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها