کد خبر: ۳۷۴۷۲۷
زمان انتشار: ۱۴:۴۶     ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
کمیته ویژه رسیدگی به پرونده دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل در مجلس سنای این کشور به استیضاح روسف رای داد که ممکن است به تعلیق وی طی روزهای آتی منجر شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از پرس تی وی، اگر چه رای این کمیته ویژه غیر الزام آور است اما آخرین مرحله رسمی قبل از رای گیری روز چهارشنبه سنا درباره دادگاهی شدن روسف محسوب می‌شود.

در صورت موافقت 41 سناتور از 81 سناتور سنای برزیل، روسف ظرف 6 ماه تعلیق می شود و سپس سناتورها درباره صلاحیت وی برای ماندن در سمت ریاست جمهوری تصمیم گیری خواهند کرد.

در صورت برکناری روسف از قدرت، میشل تمر، معاون وی تا قبل از برگزاری انتخابات در سال 2018 میلادی به عنوان جانشین موقت امور کشور را در دست خواهد گرفت.

کمیته ویژه رسیدگی به پرونده دیلما روسف عمدتا از سناتورهایی تشکیل شده که خواستار افشاگری درباره پرونده فساد مالی رئیس جمهور برزیل هستند.

روز سه شنبه به دستور «رودریگو جانوت»، دادستان کل برزیل تحقیق درباره پرونده فساد مالی دیلما روسف در پرونده شرکت نفت دولتی پتروبراس آغاز شد.

روسف تمامی اتهامات را رد کرده است. وی و طرفدارانش استیضاح را تلاشی در راستای اجرای آنچه آنها کودتا خوانده اند، قلمداد کرده اند.

نظرسنجی جدید موسسه داتافولها نشان داد 68 درصد مردم برزیل خواهان استیضاح روسف هستند که در مقایسه با 3 ماه قبل 8 درصد افزایش یافته است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها