کد خبر: ۳۷۵۰۰۶
زمان انتشار: ۲۲:۰۷     ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵
معاون شورای عالی آموزش و پرورش از آموزش پنج زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و روسی در مدارس خبر داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، احمد عابدینی با اعلام این خبر گفت: طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش حداقل تعداد دانش آموزان برای تشکیل هر یک از کلاس های زبان خارجی در هر مدرسه ۱۵ نفر است و کمتر از این تعداد، کلاس تشکیل نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مدارس خاصی برای آموزش زبان‌های خارجی درنظر گرفته نشده است، افزود: آموزش و پرورش موظف شده است شرایط تدریس و آموزش برای متقاضیان فراگیر زبان های خارجی به غیر از زبان انگلیسی را در هر مدرسه فراهم کند.

عابدینی گفت: اگر مدرسه ای یک متقاضی زبان روسی، یک متقاضی زبان فرانسوی و پنج متقاضی زبان ایتالیایی داشته باشد امکان تشکیل کلاس در آن مدرسه برای آموزش و پرورش وجود ندارد.

وی افزود: کارگروه هایی در آموزش و پرورش برای فرهنگ سازی آموزش زبان های خارجی در بین دانش آموزان و ایجاد تقاضای اجتماعی تشکیل شده است چراکه اگر در جامعه تقاضایی برای یادگیری این زبان ها وجود نداشته باشد دانش آموزان نیز تمایلی به فراگیری آن نخواهند داشت.

عابدینی گفت: شورای عالی آموزش و پرورش برای آموزش زبان های خارجی در مقطع ابتدایی هیچ مصوبه‌ای تاکنون نداشته است اما ما معتقدیم بهترین زمان برای آموزش زبان خارجی به دانش آموزان در دوره ابتدایی و متوسطه دوره اول است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۲
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ثاقب
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۲ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵
۰
۰
عربی چی شد؟
عربی رو نه زبون بیگانه حساب می کنید، نه زبون خودی.
شما به مکاتبات قبل از انقلاب نگاه کنید. از دوره ناصر الدین شاه تا حتی دوره پهلوی خائن، تا این میزان پالایش و حذف اصطلاحات و عبارات متداول عربی صورت نگرفته بود.
الان کار به جایی رسیده که حتی واژه "سلام" از مکاتبات اداری حذف شده!
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵
۰
۰
اگرچه بعضی ها بجای سلام از واژه درود استفاده می کنند اما خوب است بدانیم که واضع این واژه مسلمانها بودند. سلام از ریشه سلم بمعنای صلح است.
عربهای صدر اسلام وقتی به هم می رسیدند در چند قدمی یکدیگر با صدای بلند سلام میکردند. یعنی من با تو از در صلح وارد شدم. دعوایی ندارم.
حالا یه عده میگن درود.
اگه اینقدر اصرار دارید که بجای سلام بگید درود، پس بهتره بجای پیتزا هم همون واژه کش لقمه رو بکار ببرید.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها