کد خبر: ۳۷۵۱۷۴
زمان انتشار: ۰۱:۳۹     ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵
نقض آتش‌بس در شهرک «خان طومان» با دروغ سازی‌ تروریست‌های تکفیری در به تصویر کشیدن تلفات و نیروهای اسیر مقاومت نیز همراه شد.

به گزارش پایگاه 598، گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

 

 

**شایعه**

نبرد خان طومان با اغراق و دروغ سازی‌های تروریست‌های تکفیری و حامیان مالی و نظامی آنها در به تصویر کشیدن تلفات و نیروهای اسیر مقاومت همراه شد که این موضوع خود نشان دهنده اوج شکست آنهاست.

در ادامه تصاویری را مشاهده می‌کنید که در صفحات وابسته به تروریست‌های جیش الفتح در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و چندی نگذشت که این تصاویر از سوی کاربران ایرانی نیز دست به دست شد.

 

 

تصویر زیر نیز به عنوان پیام یکی از اسرای جبهه مقاومت در همان ساعات ابتدایی نقض عهد و آتش‌بس در شهرک «خان طومان» از سوی منابع غیرمتعبر جهت تشویش اذهان عمومی به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد:

 

**واقعیت**

اما واقعیت تصاویر فوق چیست؟ یک جستجوی ساده نشان می‌دهد تصویر نخست مربوط به فوریه 2015 است و نه نبرد خان طومان. 

تصویر دوم نیز یکی از تصاویر آرشیوی مربوط به سال 2015 است:

 

به گزارش فارس، نیروهای مقاومت، برای بازپس گیری شهرک خان طومان و آزادسازی مناطق دیگر در حومه جنوب استان حلب عزم خود را جزم کرده‌اند و دشمنان محور مقاومت در تلاش هستند با جنگ رسانه‌ای به اهداف خود برسند و همه باید در شرایط فعلی هوشیار باشند.

 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵
۰
۰
درود بر شما که روشن سازی می کنید

دستهایی هستند که بترسانند دستهایی هستند که شایعه سازی کنند فردای حادثه در تلگرام تصاویری جعلی دست به دست شد .
درود بر دلاوران مدافعان حرم زنده هستند همیشه زنده و جاوید هستند دلاوران این مرز و بوم .
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها