کد خبر: ۳۷۵۵۱۸
زمان انتشار: ۱۴:۱۲     ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵
وزیر رفاه در جمع پزشکان عمومی کشور بسیاری از مشکلات حوزه سلامت را بازگو کرد و حرف‌های ناگفته بسیاری را با آنها درمیان گذاشت.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، علی ربیعی در همایش پزشکان عمومی گفت: امروزه اخلاق گوهر گمشده‌ای است که کمیاب شدهاست؛ باید به این نکته اشاره کنم که شاید بتوانیم به رشد اقتصادی برگردیم اما مناسبات اخلاقی اگر نابود شود دیرتر از اقتصاد برمی‌گردد.

وی با اشاره به خاطره کودکی خود گفت: زمانی که بسیار کودک بودم و در حوالی منطقه راه‌آهن زندگی می‌کردیم وضع مالی مناسبی نداشتیم ، زمانی که بیمار می‌شدم مادرم مرا به کول می‌گرفت و مسافت طولانی را پیاده طی می‌کرد تا مرا نزد پزشک مرحوم اکرامی ببرد.

این پزشک در مطب خود جعبه‌ای گذاشته بود و بر رویش نوشته شده بود هر کسی پول نداشت ندهد.

ربیعی که در بیان این خاطره احساساتی شد و بغض گلویش را فشرد گفت‌: اکنون می‌فهمم که چرا مادرم به آن سختی مرا به آنجا می‌برد.

وزیر رفاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت مردم دچار هزینه‌های کمرشکن بودند یا به قول ما بیمه‌ای‌ها دچار تله فقر بودند. یک بیماری جدی زندگی‌شان را جابجا می‌کرد. من سال‌ها پیش که حقوق استادی مناسبی هم داشتم در دوره‌ای که بیمه تکمیلی نداشتم به دلیل بیماری همسرم بخشی از زندگی خود را فروختم تا پروتکل سنگین شیمی‌درمانی را برای همسرم بپردازم؛ اما اکنون وضع خیلی بهتر شده است.

ربیعی همچنین با اشاره به اصلاح تعرفه‌ها گفت: تعرفه‌ها  اصلاح شد بدون آنکه زیرساختش را آماده کنیم. این مشکلات باعث شد شانه‌هایمان زیر بار آنها خرد شود؛ ما اکنون روزهای سختی می‌گذرانیم تا طرح تحول سلامت به جلو برود و برخی نمی‌دانند چه کاری انجام شده است.

وی گفت: این صحبت را هیچ جا نگفته‌ام ما یک ریال بودجه بابت پزشک خانواده نگرفته‌ایم اما پزشک خانواده را حفظ کردیم آن را از محل‌های دیگر نگه داشتیم؛ فشاری که از سوی برخی نمایندگان مجلس بر من آمد باز مانع نشد که پزشک خانواده حذف شود چون مهمترین راهکار نظام سلامت پزشک خانواده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها