کد خبر: ۳۷۶۲۰۹
زمان انتشار: ۱۷:۱۹     ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵
گروهی از جمهوری خواهان برجسته امریکایی در تلاش هستند تا در مخالفت با دونالد ترامپ نامزد احتمالی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری، نامزد دیگری را برای جذب آراء جمهوری خواهان میانه رو معرفی کنند.
به گزارش پایگاه 598، واشنگتن پست روز شنبه گزارش داد، این گروه به ریاست میت رامنی نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 امریکا و فرماندار پیشین ایالت ماساچوست رهبری می‌شود.

این گزارش به نقل از چندین «جمهوری خواه که در این گفتگوها شرکت داشتند»، افشا کرده است که این گروه در نظر دارد تا با جذب کمک‌ها، معرفی نامزدی احتمالی را به عنوان یک نماینده مستقل در انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار دهد.

پرس تی وی نوشت: رامنی به جان کاسیچ نامزد انتخابات مقدماتی امریکا که اوایل می (اواسط اردیبهشت) از این رقابت‌ها کناره گیری کرد و همچنین سناتور بن سَس از ایالت نبراسکا برای رقابت با ترامپ روی آورده است.

این گزارش می‌افزاید پس از آنکه ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان بی رقیب ماند، تلاش‌ها برای ممانعت از پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری تشدید یافته است.

در همین حال مارک کوبان یکی از بازرگانان امریکایی گفته است، وی یکی از گزینه‌های مورد نظر برای این پست بوده است اما «فکر نمی‌کنم این موضوع (نامزدی کوبان) روی دهد، (چون) زمان زیادی باقی نمانده است.»

همچنین بسیاری از چهره‌های سرشناس حزب جمهوری خواه از جمله ویلیام کریستول، سردبیر ویکلی استاندارد که در کمپین «ترامپ هرگز» فعالیت دارند، ترامپ را با وجود پیروزی در انتخابات مقدماتی، مناسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری نمی‌دانند.

گفتنی است، بوش (پدر) و جورج دابلیو بوش (پسر) دو رئیس جمهوری سابق جمهوری خواهان نیز از نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا حمایت نکرده اند.

انتخابات سراسری ریاست جمهوری امریکا روز ۸ نوامبر 2016 (18 آبان 1395) برگزار و جانشین باراک اوباما، رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده تعیین خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها