کد خبر: ۳۹۲۶۸۷
زمان انتشار: ۱۴:۱۶     ۱۸ شهريور ۱۳۹۵
دبير انجمن داروسازان ايران با اشاره به اينكه تغيير نگرش مديران نظام سلامت به داروخانه‌ها يك ضرورت است، گفت: هر روز مي توان درد، رنج و استرس بيماري مردم را در داروخانه‌ها مشاهده كرد.

به گزارش پایگاه 598، سيد مهدي سجادي در گفت‌وگو با تسنيم، با اشاره به وضعيت نگران كننده داروخانه هاي كشور اظهار داشت: داروسازان حاضر در داروخانه هاي سراسر كشور هر روز با درد، رنج و استرس هاي ناشي از بيماري مردم سر و كار دارند و شاهد گرفتاري هاي مردم هستند و اين كه داروخانه ها بتوانند خدمات بهتر و موثرتري ارائه كنند، يك هدفگذاري همه جانبه براي نظام سلامت كشور است كه همت وزارت بهداشت را مي طلبد.

وي ادامه داد: طرح تحول سلامت به دنبال ارتقاء خدمات رساني به مردم است، اين در حالي است كه در اين طرح نقش داروخانه ها به خوبي مورد توجه قرار نگرفته است.

به گفته سجادي، طرح تحول سلامت بدون توانمند سازي داروخانه ها ابتر باقي مي ماند و اين تجربه اي است كه بسياري از صاحبنظران به آن اذعان دارند.

سجادي اضافه كرد: سالها است كه داروسازان شاغل در داروخانه ها انتظارات و توقعاتي از وزارت بهداشت دارند. اين خواسته ها مبتني بر منافع شخصي يا صنفي نيست، بلكه محور اصلي آن توانمند سازي داروخانه ها و ظرفيت سازي براي ارائه بهتر خدمات است.

به گفته سجادي، انجمن داروسازان ايران، اين خواسته ها و مطالبات را به صورت مدون و دسته بندي شده تهيه و ارائه كرده است ولي هنوز پاسخ درخوري دريافت نكرده است.

وي ادامه داد: اينكه بتوانيم از درد و گرفتاري هاي خانواده بيماران بكاهيم، يك لطف ويژه از سوي پروردگار است. داروسازي ذاتا يك شغل متكي بر خيرجمعي است و همه فعالين در حوزه داروخانه، به اين موضوع اذعان دارند ولي واقعيت اين است كه در كنار اين موضوع سياستگذاران حوزه سلامت بايد وزن لازم براي اين شغل را براي آن قائل شوند.

سجادي اضافه كرد: داروسازان در داروخانه هاي محلي معتمد محل هستند و در واقع جزو سرمايه هاي اجتماعي اين كشور محسوب مي شوند.

دبير انجمن داروسازان ايران تصريح كرد: در شرايط حاضر تغيير نگرش مديران نظام دارويي به جايگاه داروخانه ها، يك پيشنهاد نيست، بلكه يك ضرورت تاريخي مبتني بر آينده نگري و دورانديشي است كه عدم لحاظ آن مي تواند عواقب سنگيني براي نظام درماني كشور داشته باشد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها