کد خبر: ۳۹۲۹۱۹
زمان انتشار: ۱۷:۰۱     ۲۰ شهريور ۱۳۹۵
واقعیت این است که داد و بیدادی که کنگره آمریکا و صهیونیست‌ها بر سر توقف اقدامات متقابل FATF‌- که هیچ نیست- راه انداخته‌اند،‌جز برای اعمال فشار به تهران با هدف اجرایی شدن برنامه اقدام و پروژه خودتحریمی نیست.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، تعلیق 12 ماهه «اقدامات متقابل» FATF‌ علیه ایران در ازای تعهد سیاسی وزیر اقتصاد برای اجرای برنامه اقدام، که از طرف دولت با عنوان جعلی «خروج از لیست سیاه» تبلیغ می‌شود، به شدت مورد اعتراض کنگره آمریکا و صهیونیست‌ها بوده است؛ چه، آنها می گویند FATF نباید در ازای «تعهد سیاسی» آقای طیب نیا اقدامات متقابل را تعلیق می‌کرد بلکه پس از اجرایی شدن برنامه اقدام در عمل، این کار را می‌کرد. حال آنکه «توقف اقدامات متقابل»، «تقریبا هیچ» تاثیری در روابط بانکی کشور ایجاد نکرده و غربی‌ها همه چیز را منوط به «اجرایی شدن برنامه اقدام» کرده اند. 

8 سناتور آمریکایی در نامه ای در تاریخ 30 ژوئن 2016 خطاب به وزیر خزانه‌داری آمریکا، به توقف اقدامات متقابل FATF علیه ایران در ازای تعهد سیاسی آقای طیب نیا اعتراض کرده و می‌نویسند:‌«نظر به تداوم فعالیت‌های ایران در حوزه پولشوئی و تامین مالی تروریسم،تصمیمات مربوط به رفتار ایران در نظام بانکی بین‌الملل باید برمبنای شواهد تغییر باشد، نه بر اساس یک تعهد سیاسی صرف توسط مقامات بلندپایه در ایران برای اجرایی کردن برنامه اقدام».

همانطوریکه مشاهده می‌شود، همه اعتراض صهیونیست‌ها و نمایندگان کنگره آمریکا به این است که چرا FATF اقدامات متقابل علیه ایران را بر مبنای تعهد سیاسی متوقف کرده در حالی که باید بر مبنای اجرایی شدن برنامه اقدام چنین امتیازی داده می‌شده است. این همه غوغا بر سر توقف اقدامات متقابل در حالی است که این اتفاق، باعث هیچ تغییری در روابط بانکی ایران نشده و همچنان بانک‌ها از همکاری با ایران خودداری می کنند. اتفاقی که دولتمردان یازدهم وعده داده بودند پس از اجرایی شدن برجام و لغو یکجای همه تحریم‌ها بیفتد،‌اما اکنون منوط به اجرای برنامه اقدام و خودتحریمی شده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها